hero-image
16.11.16

Nowość w ofercie Enel-Med – badania genetyczne

Nowość w ofercie Enel-Med – badania genetyczne

Badania genetyczne to nowa usługa w portfolio Centrum Medycznego Enel-Med. Oferta dostępna jest stacjonarnie w placówkach własnych oraz w sklepie internetowym. Pakiety badań genetycznych przeznaczone są dla osób dbających o swoje zdrowie, dzięki wiedzy płynącej z wyników badań genetycznych można zdiagnozować ryzyko wystąpienia wielu chorób.

W ramach nowej usługi pakiety zostały podzielone na cztery grupy.

Pakiety onkologiczne adresowane są do pacjentów z ryzykiem wystąpienia nowotworu. Oferta podzielona jest na pakiety dla kobiet oraz dla mężczyzn. W wersjach podstawowych badane jest ryzyko wystąpienia raka piersi i jajnika u kobiet, zaś u mężczyzn – prostaty. W pakietach rozszerzonych badane są ponadto mutacje, których obecność zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia raka jelita grubego, nerki, tarczycy i trzustki.

Pakiety specjalistyczne skierowane są przede wszystkim do cierpiących na choroby układu pokarmowego, układu krążenia, chorób zakrzepowo-zatorowych, a także dla kobiet w ciąży.

Pakiety premium to szeroki zakres badań genetycznych, projektowane z myślą o nowoczesnych, dbających o swoje zdrowie osobach; są to m.in. testy pozwalające dobrać idealną dietę czy określić występowanie najczęstszych chorób, również nowotworów.

Pakiety lifestyle przeznaczone są dla rodziców, którzy chcą poznać genetyczne uwarunkowania swojego dziecka do uprawiania sportu lub odkryć jego inne wyjątkowe zdolności.

Badania można wykonać w każdej placówce własnej Enel-Med lub samodzielnie w domu. Wykonanie badania w domu polega na naniesieniu kilku kropli krwi na specjalną bibułkę, a następnie odesłanie do laboratorium. Po zakupie w sklepie internetowym pacjent otrzymuje cały zestaw potrzebny do wykonania badania.

W ramach wykupionego pakietu każdemu pacjentowi przysługuje również szczegółowe omówienie wyników podczas konsultacji ze specjalistą, podczas której zostaną wskazane dalsze ewentualne kroki leczenia wynikające z wyników badania genetycznego.

Sprawdź naszą ofertę badań genetycznych [kliknij].