hero-image
18.06.18

enel-med świętuje 25. urodziny!

enel-med świętuje 25. urodziny!

Firma postanowiła, że swoje jubileuszowe 25. urodziny będzie obchodzić hucznie i w gronie osób, które tę firmę tworzą. W ramach obchodów jubileuszowych odbyły się trzy uroczystości jednakże ta największa odbyła się w sobotę, 9 czerwca. Na wielkiej gali w Teatrze Polskim obecni byli przedstawiciele kadry medycznej, zarządzającej, przyjaciele enel-med. Podczas uroczystości Prezes Adam Rozwadowski przekazał buzdygan władzy Jackowi Rozwadowskiemu, który zasiądzie w fotelu Prezesa. Ponadto firma wyróżniła najznamienitszych lekarzy, dziękując im za pracę oraz zaangażowanie w rozwój firmy.

enel-med’u początki

Prawie dziesięć lat przed otwarciem ENEL-MEDu Adam Rozwadowski otworzył biuro projektowania i realizacji inwestycji elektroenergetycznych, w skrócie ENEL. Następnie sukcesy firmy skłoniły Adama Rozwadowskiego w drugiej połowie lat 80-tych do dywersyfikacji działalności i tak w czerwcu 1993 r powstał ENEL-MED. Obecnie Enel-Med to największa firma z polskim kapitałem w branży medycznej. To firma rodzinna, z tradycjami ale i duchem nowoczesności. Firma rozpoczęła działalność od stomatologii i pierwszą klinikę stomatologiczną otworzyła na warszawskim Zaciszu. Następnie w 1998 roku rozszerzyła portfolio usług o system abonamentowej opieki medycznej i rozpoczęła bardzo dynamiczną ekspansję na rynku polskim. Dziś Enel-Med posiada 40 placówek, w tym 2 szpitale, 27 wielospecjalistycznych przychodni, 6 przychodni przyzakładowych, 3 placówki medycyny sportowej enel-sport, placówkę medycyny estetycznej ESTELL i ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny Willa Łucja pod marką enel-senior. Ponadto firma posiada sieć ponad 1600 placówek partnerskich.

Od czerwca 2011 roku firma notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych, dziś podwajając swój wynik wyceny akcji. Kolejny etap milowy firma właśnie przechodzi, wszechobecna digitalizacja nie ominęła bowiem sektora zdrowia i choć enel-med to pionier od samego początku – jako pierwszy w Polsce wprowadził system teleradiologii czyli opisów badań CT MRI i RTG na odległość – to od roku 2017 i uruchomienia usług telemedycznych, wprowadzenia zaawansowanej aplikacji dla pacjentów czy portalu do zarządzania zdrowiem dla kontrahentów wyprzedza rynek. A to jeszcze nie koniec. Firma planuje powiększyć portfolio usług oferowanych zdalnie.

Dla Enel-med najważniejsi są ludzie

Na początku firma zatrudniała 30-35 osób teraz w 39 placówkach, call center i centrali pracuje ponad 4 tys. osób. Enel-med obsługuje ponad 5 tys. firm i ponad 700 tys. pacjentów.

Jesteśmy firmą, która łączy najlepsze elementy kultury korporacyjnej z kultura rodzinną. Między innymi na tej umiejętności polega wyjątkowość naszego biznesu. – przyznaje Jacek Rozwadowski.

W enel-medzie pracuje ponad 1800 lekarzy w 60 specjalnościach. Wielu z nich firma postanowiła wyróżnić z okazji obchodów jubileuszowych firmy. Specjalne wyróżnienia i podziękowania z rąk Prezesa, podczas wszystkich uroczystości, odebrało łącznie ponad 70 osób. Enel-med to ludzie. Ich pasja do tworzenia cudownego miejsca pracy i oferowania najwyższej jakości usług – mówi Adam Rozwadowski. Enel-med już od kilku lat wykazuje w swoich badaniach bardzo wysoki poziom satysfakcji pacjentów, osiągając wynik 5,46 w 6 stopniowej skali. Potwierdzeniem są rok do roku uzyskane tytuły Gwiazdy Jakości Obsługi. To w głównej mierze zasługa personelu medycznego, który jest oczkiem w głowie Zarządu firmy.

W czasach gdzie pazerność i oportunizm stały się niemal kwintesencję biznesu, moim celem jest budowanie wartości firmy w długim okresie. Będziemy nadal tworzyć najlepsze miejsca pracy dla lekarzy, pielęgniarek, techników i ratowników medycznych, aby nasi pacjenci zawsze odczuwali Wasz entuzjazm i zadowolenie. – komentuje Jacek Rozwadowski, Wiceprezes

Gala jubileuszowa i przekazanie władzy

Galę jubileuszową 25lecia enel-med poprowadził Maciej Stuhr. Oprócz wyróżnienia lekarzy i pracowników, którzy tworzą firmę praktycznie od jej początków, ważnym i uroczystym punktem gali było przekazanie sterów firmy Jackowi Rozwadowskiemu, który z rąk Prezesa Adama Rozwadowskiego odebrał symboliczny buzdygan władzy.

W rozwoju każdej firmy rodzinnej następuje moment sukcesji. Dla założycieli wielu firm rodzinnych  są to często trudne rozwiązania gdzie następna generacja wybiera inne ścieżki kariery zawodowej, lub seniorzy nie chcą przekazać sukcesorom pełnej władzy. Myślę, że w ENEL-MEDzie robimy to modelowo. Po 25 latach działalności na tym stanowisku  postanowiłem przekazać funkcję Prezesa Zarządu sukcesorowi, którym jest starszy syn Jacek. Jacek od ponad dekady pełni funkcję V-Prezesa i Dyr. Zarządzającego. Sukcesy tej firmy to w ogromnej mierze Jego zasługa. Będzie z całą pewnością kontynuatorem dynamicznego rozwoju ENEL-MED. – komentuje Adam Rozwadowski.

Enel-med to też przyjaciele. Wiele osób z branży medycznej, ze świata biznesu, sportu, pacjenci złożyli gratulacje i podziękowania firmie enel-med m.in. Janusz Cieszyński, Wiceminister Zdrowia, prof. Mirosław Ząbek światowej sławy neurochirurg, Anna Rulkiewicz, Prezes Lux-med, Piotr Czarnecki Prezes Zarządu Raiffeisen Polbank S.A., Maja Sablewska czy Andrzej Bargiel.

Enel-Med po godzinach

Podczas sobotniego wieczoru goście mieli okazję obejrzeć spektakl „Mąż i Żona” Aleksandra Fredry w reżyserii Jarosława Kiliana. A podczas bankietu okolicznościowego oprócz kwartetu smyczkowego na scenie wystąpiła Mariola Pilas-Kołodziej, regionalny dyrektor sprzedaży, która w trakcie swojego koncertu wykonała utwór z nowym Prezesem enel-medu Jackiem Rozwadowskim, który zagrał na gitarze. Enel-med powstał z naszych marzeń – powiedział Adam Rozwadowski, który przyznaje że firma pełna jest ludzi o różnych pasjach a muzyka jest tylko jedną z nich.

Dziękujemy partnerom wydarzenia: