hero-image
25.10.18

enel-med i Ministerstwo Zdrowia gotowi na przełom w opiece medycznej: e-wizyty, e-recepty, e-zwolnienia bez wychodzenia z domu

enel-med i Ministerstwo Zdrowia gotowi na przełom w opiece medycznej: e-wizyty, e-recepty, e-zwolnienia bez wychodzenia z domu

Konsultacje medyczne na odległość jeszcze do niedawna były zupełną nowością. Dzięki enel-med pacjenci mogą w pełni korzystać ze wszystkich zalet tego rozwiązania. 22 października w Łodzi odbyło się spotkanie Komitetu Sterującego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, w trakcie którego wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński na przykładzie usługi e-wizyty udostępnionej przez enel-med zaprezentował jak w prosty i bezpieczny sposób, można dokonać konsultacji z lekarzem, a także uzyskać e-receptę.

enel-med jest jedyną firmą medyczną w województwie mazowieckim i największa w Polsce, która dokonała połączenia e-wizyty z e-receptą i e-zwolnieniem, co stanowi ogromny krok w informatyzacji służby zdrowia i jest również dużym ułatwieniem dla pacjentów. W wielu przypadkach bez wychodzenia z domu są oni teraz w stanie przeprowadzić profesjonalną konsultację z lekarzem, uzyskać diagnozę, e-receptę i ewentualne e-zwolnienie, które drogą elektroniczną trafi zarówno do pracodawcy, jak i do ZUS. Do wystawionego zwolnienia pacjent ma dostęp po założeniu profilu na pacjent.gov.pl. enel-med jako pierwszy w Polsce podszedł do tematu telemedycyny kompleksowo i zaoferował go w intuicyjnej formie.

Warto wiedzieć, że w trakcie e-wizyty możemy uzyskać elektroniczne skierowanie na badania diagnostyczne i laboratoryjne, które można zrealizować w niemal 40 oddziałów enel-med w Polsce. Wynik takiego badania możemy odebrać również za pomocą systemu online czy aplikacji i omówić go z lekarzem na kolejnej e-wizycie. W ramach e-konsultacji pacjent może skonsultować się z: internistą, pediatrą, lekarzem medycyny rodzinnej, dermatologiem, endokrynologiem, alergologiem, dietetykiem, kardiologiem, położną i psychologiem. Pacjenci enel-med, którzy posiadają abonament indywidualny bądź pracowniczy i nieograniczony dostęp do lekarzy danej specjalności, mogą umówić e-wizytę bezpłatnie. Jeśli w tej chwili nie posiadają abonamentu lub ich pakiet nie obejmuje danej specjalności, mogą za nią zapłacić on-line w systemie PayU. Z e-wizyt mogą korzystać również nowi pacjenci zakładając konto w systemie online lub pobierając aplikację mobilną, z której korzysta już ponad 100tys. pacjentów.