hero-image
12.02.19

Pierwsza prywatna pracownia rezonansu magnetycznego wyposażona w aparat Philips Ingenia 1,5T już otwarta!

Pierwsza prywatna pracownia rezonansu magnetycznego wyposażona w aparat Philips Ingenia 1,5T już otwarta!

Krótszy czas badania, wysoka dokładność obrazowania, większy komfort dla pacjenta – w kompleksie HOMEPARK Targówek sieć enel-med otworzyła pierwszą w Polsce prywatną placówkę medyczną wyposażoną w rezonans magnetyczny Philips Ingenia 1,5T z systemem In-Bore Experience oraz Ambient.

Wskazania do wykonania badania rezonansem magnetycznym są bardzo szerokie. Za jego pomocą można zobrazować tkanki miękkie, kości, wszystkie narządy wewnętrzne, mózg, a także rdzeń kręgowy. Wobec tego zakres zastosowania rezonansu magnetycznego obejmuje neurologię, ortopedię, onkologię, a także pediatrię. Badanie rezonansem magnetycznym jest nieinwazyjne, jednak pacjenci dotychczas często wskazują się na poczucie klaustrofobii w trakcie badania, a także dokuczliwy hałas. Stres wywołany badaniem często przekładał się na jakość uzyskanego obrazu. Szczególnie, gdy pacjent musiał leżeć nieruchomo ponad godzinę. Niedogodności tych nie odczują  pacjenci nowej placówki enel-med w HOMEPARK Targówek – Warszawa, a także pracujący w niej lekarze specjaliści. Sieć medyczna wyposażyła bowiem swoją nową pracownię rezonansu magnetycznego w Philips Ingenia 1,5T.

Jesteśmy dumni, że możemy oddać do dyspozycji naszych pacjentów tak nowoczesną i komfortową pracownię rezonansu magnetycznego. Rezonans Magnetyczny Philips Ingenia to w tej chwili jeden z najnowocześniejszych rezonansów dostępnych w Europie. Nasz nowo otwarty oddział w Homepark Targówek łączy zatem wiedzę i doświadczenie lekarzy specjalistów z najlepszej jakości sprzętem diagnostycznym. Wierzymy, że zarówno duzi, jak i mali pacjenci docenią taką ofertę – podsumowuje Jacek Rozwadowski, Prezes Zarządu enel-med.

Philips Ingenia 1,5T zapewnia wszechstronność kliniczną z uwzględnieniem specjalistycznych opcji obrazowania neurologicznego i onkologicznego oraz rozwiązania ułatwiające diagnozowanie dzieci. Zastosowane w tym rezonansie rozwiązania techniczne pozwalają skrócić nawet o połowę czas wykonywanych badań, a dzięki szczególnej precyzji skanowania ciała pacjenta możliwe jest uzyskanie dokładniejszego wyniku.

Rezonans magnetyczny Philips Ingenia 1,5T to większy komfort dla pacjenta. Otwór tuby rezonansu ma bowiem aż 70 cm średnicy, co zdecydowanie zwiększa poczucie przestrzenności podczas badania. Kilkustopniowe oświetlenie oraz 6 poziomów regulacji dopływu powietrza, a także zredukowany aż o 80 proc. słyszalny szum akustyczny to kolejne udogodnienia dla pacjentów. Z kolei systemy In-Bore i Ambient Experience, w które wyposażony jest Philips Ingenia 1,5T, dodatkowo pomagają tworzyć przyjazne środowisko badania. Dzięki nim pacjent może wybrać rodzaj oświetlenia na zewnątrz i wewnątrz aparatu, ustawić preferowane dźwięki, a także włączyć wybraną projekcję wideo, wyświetlaną w środku aparatu i w całym pomieszczeniu. Funkcjonalności te pomagają pacjentom szybciej się zrelaksować oraz przetrwać cały proces w bezruchu. Co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci.

„Ogromnie cieszy nas, że tak doceniana przez pacjentów sieć enel-med postanowiła wyposażyć swoją pracownię rezonansu magnetycznego w Philips Ingenia 1,5T. Dzięki szerszemu tunelowi oraz regulowanemu oświetleniu, wentylacji, a także możliwości wyboru wyświetlanych grafik,  pacjenci będą czuli się komfortowo podczas każdego badania. Lekarze specjaliści z kolei docenią jakość obrazu oraz skrócony czas badania. – mówi Marcin Bruszewski, Dyrektor Generalny Philips Health Systems w Polsce.

Wierzymy, że rozwijane przez nas technologie mogą realnie wpływać na poprawę stanu zdrowia polskiego społeczeństwa. Lepsze samopoczucie pacjenta podczas badania, przekłada się na jakość uzyskanych wyników, a tym samym na możliwość postawienia prawidłowej diagnozy za pierwszym razem. Skraca się więc czas od diagnozy do momentu rozpoczęcia leczenia, co jest szczególnie istotne dla powodzenia wielu terapii – dodaje Marcin Bruszewski, Dyrektor Generalny Philips Health Systems w Polsce.

Nowy warszawski oddział enel-med powstał na terenie kompleksu handlowego Homepark Targówek przy ulicy Malborskiej 47. Placówka o powierzchni 1000 m2 usytuowana jest od strony Trasy Toruńskiej, tuż przy wyjeździe w kierunku Marek. Od 1 lutego pacjenci mogą skorzystać z 15 gabinetów lekarskich, w których przyjmować będą lekarze takich specjalizacji jak: interna, pediatria, ginekologia, ortopedia, dermatologia, neurologia, kardiologia, pulmonologia, laryngologia, gastrologia, okulistyka, endokrynologia, dietetyka oraz  lekarze medycyny pracy.

 

Zapisz się na badanie rezonansem magnetycznym >>