hero-image
03.04.19

Bezpłatne badanie stóp dzieci w sklepie medycznym

Bezpłatne badanie stóp dzieci w sklepie medycznym

W miniony weekend (30-31.03)  w sklepie medycznym enel-med odbyło się darmowe badanie stóp dzieci w wieku 3-12 lat. Frekwencja i zainteresowanie było ogromne! Badanie przeprowadzone było przez wyspecjalizowanego fizjoterapeutę za pomocą podoskopu.

Jak wyglądało badanie?

Badanie każdego dziecka trwało 15 minut. Po wejściu boso na platformę podoskopu w lustrze urządzenia widoczny był obraz stóp badanego dziecka. Na podstawie obrazu fizjoterapeuta oceniał ustawienie kończyn dolnych, ustawienie stawów skokowych oraz stóp, określał niekorzystne przeciążenia różnych obszarów stóp. Po badaniu każdy rodzić lub opiekun dziecka otrzymał wszystkie informacje dotyczące ewentualnych wad stóp.  Przeprowadzono szereg rozmów z zainteresowanymi, w trakcie których informowano o profilaktyce i możliwościach korekcji wad (jeśli wystąpiły). Fizjoterapeuta pomagał  także w doborze odpowiedniego obuwia i wkładek ortopedycznych.

Czym jest badanie podoskopowe?

Badanie podoskopowe to dynamiczna i statyczna ocena dolnego stawu skokowego i stabilności stóp. Na podstawie odbicia i oceny kształtu stóp, otrzymujemy informacje przydatne w leczeniu lub rehabilitacji wykrytych schorzeń ( w tym wad postawy, dysfunkcji stawów krzyżowo-biodrowych, bóli kręgosłupa, stawów kolanowych i biodrowych, zapalenia ścięgna Achillesa).

 

Ze względu na ogromne zainteresowanie, planowany jest kolejny termin badania w naszym sklepie medycznym w s Galerii Północnej przy ul. Światowida 17 w Warszawie, (poziom +1, nr lokalu: L1.011).

Zapraszamy do śledzenia aktualności na profilu facebookowym enel-med oraz na stronie enel.pl!