hero-image
30.09.19

Oddział enel-med Arkadia wyróżniony akredytacją Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością

Oddział enel-med Arkadia wyróżniony akredytacją Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością

Centrum Medyczne ENEL-MED S.A. dołączyło do wąskiego grona 3 warszawskich placówek, uhonorowanych akredytacją Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Wyróżnienie, przyznane naszemu oddziałowi enel-med Arkadia, poświadcza wysokie standardy prowadzonego w nim leczenia nadwagi, otyłości oraz ich powikłań.

Wyróżnienie, którym uhonorowano oddział enel-med Arkadia, przyznawane jest w ramach Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji i Akredytacji Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. W zamyśle PTBO, program ten stanowi zalążek przyszłego ogólnopolskiego systemu kompleksowej opieki nad chorymi na otyłość – niezbędnego tym bardziej, że przewlekłej otyłości towarzyszą liczne powikłania zdrowotne.

O akredytację i certyfikat PTBO ubiegać się mogą placówki medyczne oraz lekarze specjalizujący się w leczeniu otyłości. Medyk zgłaszający się do programu przechodzi specjalne szkolenie, a następnie potwierdza swoją wiedzę i umiejętności w teście egzaminacyjnym. Z kolei placówki, które występują o przyznanie certyfikatu, muszą udowodnić, że dysponują możliwością prowadzenia leczenia otyłości w sposób profesjonalny, bezpieczny, z poszanowaniem godności pacjenta.

Wśród wymogów stawianych przez PTBO akredytowanym placówkom medycznym znajduje się m.in. konieczność zatrudnienia lekarzy specjalistów, certyfikowanych przez PTBO. W zespole prowadzącym leczenie powinien się też znaleźć chirurg wykonujący operacje bariatryczne, dietetyk, fizjoterapeuta i psycholog. Dodatkowo każdy oddział oceniany jest pod kątem wdrożonych procedur leczenia, możliwości diagnostycznych oraz posiadanego sprzętu: od podstawowego, typu EKG, po aparaty do pomiarów wagi i składu ciała u osób otyłych.

Jesteśmy dumni z przyznanego nam przez PTBO wyróżnienia, zwłaszcza że staraliśmy się o nie przez prawie rok – mówi dr n. med. Katarzyna Skórzewska, Zastępca dyrektora medycznego ds. przychodni specjalistycznych. Musieliśmy w tym celu spełnić szereg wytycznych, zarówno w zakresie umiejętności naszych pracowników,  jak też infrastruktury. Dziękujemy za wyróżnienie i cieszymy się, że dzięki niemu możemy pacjentom enel-med zaoferować leczenie otyłości na naprawdę najwyższym poziomie – dodaje.

W oddziale enel-med Arkadia profesjonalne leczenie otyłości prowadzą dr Edyta Jabłońska-Wypustek oraz dr Joanna Grabska. Obie specjalistki posiadają indywidualnie przyznaną akredytację PTBO.