hero-image
18.05.20

Koronawirus SARS-CoV-2 – zalecenia dla pracodawcy

Koronawirus SARS-CoV-2 – zalecenia dla pracodawcy

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, w trosce o wspólne bezpieczeństwo medyczne, prosimy o stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS) oraz wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny.

Standardowe zalecenia zapobiegania rozprzestrzenianiu się infekcji obejmują: regularne mycie rąk lub odkażanie płynem dezynfekującym na bazie alkoholu, zakrywanie ust i nosa podczas kaszlu i kichania, unikanie bliskiego kontaktu z osobami wykazującymi objawy chorób układu oddechowego i zachowanie dystansu społecznego – co najmniej 2 metry odległości.

Zaleca się, aby na terenie firmy umieścić dozowniki z płynem dezynfekcyjnym, instrukcje: jak prawidłowo myć i dezynfekować ręce.

Jeżeli u Pracownika występują poniższe objawy:

Zaleca się pozostanie w domu i kontakt z lekarzem podczas teleporady bądź e-wizyty lub Pierwszą Linią Medyczną (501 111 999).

W oddziałach enel-med, aby zapewnić naszym pacjentom ciągłość leczenia przy równoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa epidemiologicznego, wprowadziliśmy specjalne procedury, a stacjonarne konsultacje lekarskie, zamieniliśmy na telefoniczne porady lekarskie – teleporady.

Konsultacje lekarskie w enel-med realizujemy w formie:

  • teleporad (telefonicznych konsultacji) w ponad 20 specjalizacjach lekarskich
  • e-wizyt (e-konsultacji w formie czatu, wideo lub telefonicznej rozmowy) w 27 specjalizacjach lekarskich

Jeśli podczas teleporady lub e-wizyty, lekarz na podstawie wskazań medycznych oceni, że konieczna jest osobista konsultacja, wówczas zaprosi pacjenta do oddziału.

Organizacja badań medycyny pracy  – na czas epidemii wprowadziliśmy tymczasowe zmiany w realizacji badań.

 

Aby zapewnić Państwu i Pacjentom bieżącą komunikację, zachęcamy do śledzenia Nas w mediach społecznościowych, FacebookLinkedIn oraz strony koronawirus.enel.pl gdzie znajdują się zawsze aktualne informacje.

Pobierz materiały informacyjne/ download information prospects: