hero-image
06.07.21

Lekarze udziałowcami Centrum Medycznego ENEL-MED

Lekarze udziałowcami Centrum Medycznego ENEL-MED

Kilkunastu  lekarzy – najwyższej klasy specjalistów z różnych dziedzin medycyny, w ramach zakończonej oferty publicznej objęło akcje spółki dając wyraz przekonaniu o słuszności strategii przyjętej przez firmę.

 

Udział pracowników w ofercie wyrazem zaufania

Duże zainteresowanie inwestorów ofertą, którzy zgłosili popyt na akcje przewyższający ich podaż, potwierdza zaufanie rynku do przedstawionej przez nas strategii rozwoju. Niezwykle cieszy nas fakt, że część akcji objęli nasi pracownicy, cenieni lekarze, będący najwyższej rangi specjalistami. Okazuje się, że nie trzeba otwierać własnego gabinetu, czy szpitala aby pracować „u siebie”. Ten cel można realizować razem z naszą spółką, stając się jej udziałowcem – komentuje Jacek Rozwadowski, prezes enel-med.

W ramach zakończonej oferty publicznej wszyscy inwestorzy objęli akcje Centrum Medycznego ENEL-MED nowej emisji o łącznej wartości 80,6 mln zł. Pozyskany kapitał spółka zamierza przeznaczyć na rozwój sieci (m.in. stomatologia, przychodnie abonamentowe, diagnostyka obrazowa, medycyna estetyczna, przychodnie specjalistyczne) oraz cyfryzację usług, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju telemedycyny oraz e-commerce.

W ofercie publicznej akcji mogły wziąć udział m.in. osoby wskazane przez zarząd enel-med
w liczbie mniejszej niż 150, w tym pracownicy spółki. W związku z tym, firma zaprosiła do uczestnictwa w ofercie swoich lekarzy.

Zainteresowanie lekarzy ofertą publiczną akcji jest dla nas cenną informacją zwrotną. Po raz kolejny dostajemy jasny sygnał, że enel-med to dobry pracodawca medyczny, z którym nie tylko warto związać się na długo, ale również zainwestować prywatne środki w rozwój swojego miejsca pracy – dodaje Jacek Rozwadowski

 

Centrum Medyczne ENEL-MED wśród uznanych pracodawców

Centrum Medyczne enel-med znalazło się w gronie 300 Najlepszych Polskich Pracodawców w ramach rankingu Poland’s Best Employers 2021, przygotowanego przez magazyn Forbes. Enel-med, jako ceniony pracodawca medyczny, w 2020 roku osiągnął najwyższą ocenę satysfakcji pracy lekarzy biorąc pod uwagę dotychczasowe edycje ankiety, prowadzonej regularnie przez spółkę. Aż 95 proc. lekarzy, którzy wzięli udział w badaniu, poleca enel-med, jako pracodawcę w gronie zaprzyjaźnionych medyków.

Na wysoką jakość naszych świadczeń składa się przede wszystkim wybitna kadra specjalistów. Tworzenie dobrego środowiska pracy dla lekarzy to nasz priorytet. Miło jest widzieć, że lekarze enel-med doceniają te starania – podsumowuje Rozwadowski.