hero-image
08.11.21

ENEL-MED dołącza do narodowego programu Profilaktyka 40 Plus

ENEL-MED dołącza do narodowego programu Profilaktyka 40 Plus

Centrum Medyczne ENEL-MED S.A. dołączyło do narodowego programu Profilaktyka 40 PLUS zainicjowanego przez Ministerstwo Zdrowia. Program jest odpowiedzią na zauważalny spadek liczby wykonywanych badań profilaktycznych w 2020 roku, spowodowany pandemią koronawirusa. Program obejmuje darmowe badania dla osób od 40 roku życia, które można wykonać w oddziałach enel-med.

Program Profilaktyka 40 Plus jest propozycją badań profilaktycznych skierowaną do osób, które ukończyły 40 rok życia. Pakiety zostały podzielone wg potrzeb oraz płci i obejmują od 6 do 12 badań diagnostycznych, dobieranych indywidualnie na podstawie Ankiety Profilaktyka 40 PLUS. Warunkiem skorzystania z diagnostyki jest posiadanie aktualnego ubezpieczenia zdrowotnego w Narodowym Funduszu Zdrowia oraz e-skierowania.

Zadaniem programu jest ułatwienie dostępu do badań profilaktycznych, które mają kluczowe znaczenie dla zdrowia i życia Polaków. Liczne choroby w początkowych stadiach rozwoju nie dają żadnych objawów. Jedynym skutecznym sposobem ich wykrycia są więc badania profilaktyczne. Dzięki wczesnej diagnostyce wiele chorób może zostać całkowicie wyleczonych, co na późniejszym etapie nie byłoby możliwe.

Profilaktyka ma kluczowe znaczenie dla wykrywania i wczesnego leczenia wielu chorób, co ostatecznie decyduje o skuteczności terapii oraz rokowaniu – mówi dr Krzysztof Urban, zastępca dyrektora medycznego przychodni specjalistycznych enel-med. – Do takich schorzeń w szczególności zaliczają się nowotwory oraz choroby układu krążenia, które łącznie są przyczyną ponad dwóch trzecich wszystkich zgonów w Polsce. Wielu z nich można byłoby uniknąć. Zbyt późna diagnoza i leczenie zmniejszają szansę na powrót do zdrowia. Niestety, od czasu pojawienia się pandemii koronawirusa znacząco obniżyła się zgłaszalność do lekarzy, a tym samym liczba wykonywanych badań profilaktycznych.

Już teraz w oddziałach enel-med można bezpłatnie, szybko i sprawnie wykonać badania objęte programem Profilaktyka 40 PLUS. Warunkiem ich realizacji jest posiadanie e-skierowania. By je uzyskać należy wypełnić ankietę, którą pacjent znajdzie na swoim Internetowym Koncie Pacjenta (IKP). Dzięki niej badania profilaktyczne zostaną dopasowane do jego stanu zdrowia, płci i czynników ryzyka. E-skierowanie można za darmo zrealizować w oddziałach enel-med w Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu do 31 grudnia 2021 roku. Aby umówić się na badania, po otrzymaniu e-skierowania, należy zadzwonić pod numer 22 23 07 007.

 

Lista możliwych badań oraz inne szczegółowe informacje na temat programu Profilaktyka 40 Plus znajdują się tutaj.