List Prezesa enel-med do Pacjentów i Partnerów
24.03.2020

List Prezesa enel-med do Pacjentów i Partnerów

Drodzy Pacjenci, Szanowni Państwo,

zdaję sobie sprawę, że ostatnie tygodnie są dla Państwa trudne. Pandemia koronawirusa przewartościowuje nasze życie, odczuwamy  silną niepewność, a nasze dotychczasowe plany stają pod znakiem zapytania.

W tym czasie, od nas, pracowników enel-med, macie Państwo prawo oczekiwać szczególnej opieki i troski. Znamy się z  wieloma z Państwa osobiście od dawna i od lat dbamy o zdrowie Wasze i Waszych rodzin.
Chciałbym Państwa zapewnić, że jesteśmy i będziemy z Wami w tym trudnych chwilach. Robimy wszystko, abyście mogli Państwo, bez narażania się na ryzyko zakażenia, uzyskać wszelką pomoc i wsparcie medyczne.

W trosce o Państwa zdrowie, zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS) wydanymi w związku z epidemią koronawirusa, w enel-med wprowadziliśmy specjalne procedury.

Zapewniamy ciągłość leczenia przy równoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa epidemiologicznego. Lekarze dotychczas przyjmujący Państwa  w oddziałach enel-med realizują TELEPORADY w ponad 20 specjalizacjach lekarskich.

O umówionej godzinie lekarz zadzwoni do Państwa i w ramach teleporady przeprowadzi wywiad, może postawić  diagnozę, wystawić e-receptę lub e-zwolnienie. Jeśli podczas teleporady, lekarz na podstawie wskazań medycznych oceni, że konieczna jest osobista konsultacja, wówczas zaprosi pacjenta do oddziału.

Z naszych usług korzystają pacjenci z pakietami firmowymi, pacjenci z pakietami indywidualnymi, pacjenci Towarzystw Ubezpieczeniowych, ale również Ci którzy bez umowy ryczałtowej od lat są pod opieką naszych lekarzy.

Zależało nam, aby wszyscy otrzymali dostęp do Teleporad, dlatego uruchomiliśmy nową stronę na której komunikujemy jak pacjenci mogą się umawiać na wizytę telemedyczną https://teleporady.enel.pl/ . Jeśli pacjent nie ma usługi w pakiecie lub nie ma pakietu informujemy w jaki sposób może szybko skorzystać z Teleporady i dokonać płatności.

Oprócz teleporad realizowanych przez lekarzy pracujących w oddziałach, każdego dnia zwiększamy również ilość e-wizyt (e- konsultacji w formie czatu, wideo lub telefonicznie), by  pacjenci korzystając z  aplikacji enel-med lub systemu on-line mogli np. poprzez video rozmowę, skonsultować swój stan zdrowia lub uzyskać poradę psychologiczną w tym trudnym okresie.

Zmiana w funkcjonowaniu ponad 2000 lekarzy, to tytaniczna praca jaką w ostatnich dniach  wykonaliśmy dla naszych pacjentów. Pierwsze dni funkcjonowania w nowym modelu pokazują,  że jest on zgodny z potrzebami pacjentów.

W tej chwili 70 % naszych usług jest już realizowanych poprzez teleporady. Wartość tej usługi wielu korzystających pozytywnie zaskoczyła. Lekarze mają dostęp do dokumentacji medycznej, a pacjent bez wychodzenia z domu otrzymuje zalecenia, e-recepty, możliwe jest też uzyskanie e-zwolnieia.

Rozwiązania telemedyczne pozwoliły zachować ciągłość świadczeń, choć z uwagi na  specyfikę wybranych specjalności, nadal usługi takie jak medycyna pracy, badania USG, rezonans magnetyczny czy tomografia realizowane  są  w trybie stacjonarnym. Wykonujmy cały czas badania laboratoryjne w trybie cito oraz realizyjemy dyżury ortopedyczne i stomatologiczne.

W naszych oddziałach zostały wprowadzone procedury bezpieczeństwa zgodne z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia. Po wejściu do oddziału prosimy o dezynfekcję rąk, zachowanie bezpiecznej odległości od pracowników recepcji i innych pacjentów.

Z każdym pacjentem przeprowadzany jest w recepcji wywiad epidemiologiczny, aby dostosować sposób opieki nad pacjentem do jego stanu zdrowia. Wprowadziliśmy zasadę płatności za usługi jedynie kartą, a w oddziałach sukcesywnie montujemy osłony ochronne dla bezpieczeństwa pacjentów i personelu.

Sytuacja w jakiej działamy jest bardzo dynamiczna, dlatego zachęcamy do śledzenia naszej strony, na której na bieżąco aktualizujemy informacje https://koronawirus.enel.pl/. Dodatkowo zapraszamy do odwiedzania portalu  www.enelzdrowie.pl, na którym publikujemy artykuły, wspierające Państwa rzetelną wiedzą.

Wierzę, że nasze działania utrzymają Państwa w dobrym zdrowiu i wspólnie przetrwamy ten czas próby.

 

Jacek Rozwadowski
Prezes Zarządu
Centrum Medyczne Enel-Med

 

Do góry strony