Ból pleców to dolegliwość coraz częściej kierująca pacjentów do fizjoterapeutów i ortopedów. Sprawdź, co warto wiedzieć o bólu pleców i jak sobie z nim poradzić.
Świnka jest chorobą zakaźną wywoływaną przez wirusy RNA, przed wprowadzeniem szczepień ochronnych chorowały na nią głównie dzieci w wieku od 2-15 lat. Świnka występuje na całym świecie, przenosi się drogą kropelkową, a źródłem zakażenia zawsze jest człowiek.
Źle zbilansowana dieta, nadwaga, palenie papierosów czy nadużywanie alkoholu szkodzi trzustce i może prowadzić do poważnych kłopotów ze zdrowiem. Niezdrowy tryb życia bardzo bezpośrednio wpływa na trzustkę, sprawdź jak można o nią zadbać, zanim pojawią się problemy.
Nawet kilkanaście procent przypadków zachorowań na nowotwór złośliwy dotyczy właśnie jelita grubego. U mężczyzn to trzeci najczęstszy przypadek zachorowań na nowotwór, z kolei u kobiet drugi. Śmiertelność tej choroby to aż 50%. W grupie poddającej się badaniom przesiewowym śmiertelność spada aż o 20 procent!
Popularnie nazywane nadżerkami zmiany na tarczy szyjki macicy są dosyć częstą przypadłością kobiet, kojarzącą się często z rakiem szyjki macicy. Dowiedz się jakie są przyczyny i objawy nadżerek. Czy wszystkie nadżerki trzeba leczyć?
Okresowe występowanie regularnych krwawień miesiączkowych jest wykładnikiem zdrowia kobiety i możliwości do posiadania potomstwa. Brak miesiączki świadczy o zachwianiu równowagi hormonalnej. Dowiedz się skąd bierze się brak miesiączek i jakie mogą być tego przyczyny. Jak przywrócić miesiączkowanie?
Skręcenie stawu skokowego to uraz, który przydarza się dość często, nie tylko tym którzy regularnie uprawiają sport. Co zrobić po skręceniu, czym grozi jego zlekceważenie? Jak uniknąć skręcenia stawu skokowego?
Dowiedz się czym jest choroba dwubiegunowa, jakie są jej przyczyny oraz w jaki sposób można ją leczyć. Dowiedz się jakie są objawy choroby dwubiegunowej i jak je rozpoznać.
Problem krótkiego wędzidełka języka dotyczy od 3 do 4% noworodków. Budowa anatomiczna krótkiego wędzidełka stanowi ograniczenie dla normalnych ruchów języka. Dowiedz się jakie są przyczyny wstąpienia krótkiego wędzidełka i jak można rozpoznać jego objawy. Czy już podczas karmienia piersią można zdiagnozować problem? Dowiedz się jakie zabiegi pozwalają poradzić sobie z krótkim wędzidełkiem języka.
Mobilny gabinet w Twojej firmie to nowe rozwiązanie telemedyczne, dzięki któremu szybko i bezpiecznie można skonsultować się z lekarzem. Zadaliśmy pytanie czy wizyta lekarska bez bezpośredniego kontaktu z lekarzem i badań diagnostycznych jest dobrym rozwiązaniem?