Zdrowie

Zdrowie

Polineuropatia - czy jest wyleczalna?

Polineuropatia to choroba nerwów obwodowych o podłożu neurologicznym występująca w momencie, gdy dochodzi do symetrycznego i rozlanego uszkodzenia wielu nerwów. Dowiedz się więcej na temat objawów polineuropatii oraz metod jej leczenia.
 

Zdrowie

Sezon grypowy

Tylko w pierwszym tygodniu lutego 2020 r. zarejestrowano w Polsce ponad 197 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Powikłania po grypie są bardzo niebezpieczne i mogą prowadzić do zgonu. Nie lekceważ zagrożenia.

Damskie sprawy-bez tabu

Prezerwatywy-zawsze w modzie

Miałam 26 lat, długie blond włosy i wspaniałą kolekcję prezerwatyw. Różowe, zielone, żółte, karbowane, lubrykowane, pachnące i smakowe. W mojej kolekcji były też wyjątkowo niewyględne i niezachęcające poliuretanowe prezerwatywy dla kobiet[...]

Uroda

Jak usunąć kamień nazębny?
Twarz

Jak usunąć kamień nazębny?

Kamień nazębny to powszechny problem, jednak jego rozwiązanie wcale nie jest trudne. Sprawdź skąd właściwie bierze się kamień nazębny i jak zapobiegać jego powstawaniu. Poznaj sposoby usuwania kamienia nazębnego i  dowiedz się  jak zadbać o zdrowy i piękny uśmiech, nie tylko w gabinecie stomatologicznym.

Sport i fitness

Jak leczyć łokieć tenisisty?
Sport i fitness

Jak leczyć łokieć tenisisty?

- Łokieć tenisisty to przeciążeniowa choroba przyczepu mięśnia, którą jednak często dość łatwo i skutecznie można wyleczyć. Sprawdź jakie są objawy i przyczyny łokcia tenisisty, jak przebiega leczenie i rehabilitacja. Czy łokcia tenisisty można uniknąć?

Psychologia

20 sposobów na melancholię
Psychologia

20 sposobów na melancholię

Czy możemy coś zrobić, aby poprawić swój nastrój „domowymi” sposobami? Eksperci są zgodni – udowodniono, że drobne, codzienne działania, mogą mieć wpływ na Twoje dobre samopoczucie. Zanim więc poddasz się chandrze, sprawdź nasze sposoby na jej pokonanie!
 

Technologie

Jestem tym, co jem!
Nowinki medyczne

Jestem tym, co jem!

Czy wiesz, że jesteś tym co jesz? Dowiedz się, czym są metabolity flory bakteryjnej jelit i jakie patologie mogą powodować. Czy istnieje proste połączenie między dietą a zawałem?