Zdrowie

Zdrowie

Rak szyjki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Rak szyjki macicy jest wywoływany w 99,7% przez wirusa brodawczaka ludzkiego (human papilloma virus, HPV). Na raka szyjki macicy chorują często kobiety, które gabinety ginekologiczne omijają szerokim łukiem i nie wykonują regularnie cytologii. 

Zdrowie

Co to jest lipidogram?

Lipidogram to badanie, które określa poziom cholesterolu całkowitego, frakcji cholesterolu LDL, HDL oraz trójglicerydów. Dowiedz się kiedy wykonuje się lipidogram, jak wygląda badanie.

Zdrowie

Koślawość stawów kolanowych, czym jest?

Koślawość stawów kolanowych jest wadą kończyn dolnych, w których zostaje zaburzona ich oś. Dowiedz się jakie są przyczyny koślawości kolan, jak wygląda choroba u dzieci i u dorosłych? Jak leczy się koślawość kolan?

Zdrowie

Jesień: przeziębienie i grypa

Jesień to pora roku, z którą nieodłącznie kojarzą nam się choroby takie jak przeziębienie czy grypa. Dlaczego chorujemy jesienią, jak sobie radzić i jak zapobiegać chorobom wyjaśnia dr n. med. Cezary Ścibiorski, internista i specjalista medycyny rodzinnej. 

Uroda

Sport i fitness

Psychologia

Terapia poznawczo-behawioralna
Psychologia

Terapia poznawczo-behawioralna

Często można się spotkać z postrzeganiem psychoterapii jako jakiegoś metafizycznego procesu. Nic bardziej mylnego. W terapii poznawczo- behawioralnej wszystkie techniki, modele teoretyczne i protokoły terapeutyczne są sprawdzone i poparte licznymi badaniami. 

Ciąża i dziecko

Technologie

Medispot - bezpieczna telemedycyna dla firmy
Technologie

Medispot - bezpieczna telemedycyna dla firmy

Mobilny gabinet  w Twojej firmie to nowe rozwiązanie telemedyczne, dzięki któremu szybko i bezpiecznie można skonsultować się z lekarzem. Zadaliśmy pytanie czy wizyta lekarska bez bezpośredniego kontaktu z lekarzem i badań diagnostycznych jest dobrym rozwiązaniem?