Zdrowie

Zdrowie

Co zrobić gdy ukąsi żmija?

Na terenie Polski żyje jedynie kilka gatunków węży, spośród których jadowity jest wyłącznie jeden – żmija zygzakowata. Każdego roku, zwłaszcza podczas wakacyjnego wypoczynku na terenach leśnych dochodzi do ukąszeń. Dowiedz się jak się uchronić przed ukąszeniem żmii i jak postępować w przypadku, gdy do niego doszło.
 

Zdrowie

Co to jest ortoreksja?

Ortoreksja to zaburzenie odżywiania polegające na obsesji zdrowego jedzenia – jakości i pochodzenia pokarmów. Leczenie zaburzenia polega na zmianie stylu żywienia w konsekwencji terapii behawioralno-poznawczej przy udziale psychoterapeuty i dietetyka.

Zdrowie

Żółtaczka - przyczyny, objawy i leczenie

Żółtaczka to zespół objawów chorobowych, który manifestuje się głównie żółtym zabarwieniem twardówki oczu, skóry i błon śluzowych. To istotny objaw, który może świadczyć o poważnej chorobie wątroby, krwinek czerwonych lub towarzyszyć chorobom narządów jamy brzusznej, np. trzustki lub śledziony.

Zdrowie

Tężyczka – co to za choroba?

Tężyczka to zespół objawów chorobowych występujący przy zbyt niskim stężeniu wapnia (Ca2+) w organizmie.  Szybko postawiona diagnoza i właściwe leczenie umożliwiają eliminację uciążliwych objawów i znacznie poprawiają komfort życia.
 

Uroda

Czym jest hirsutyzm?
Włosy

Czym jest hirsutyzm?

Gdy u kobiet włosy zaczynają pojawiać się w znacznym nadmiarze oraz w miejscach typowo męskich, może się okazać, że mamy do czynienia z zaburzeniem równowagi hormonalnej organizmu. Dowiedz się czym jest hirsutyzm, jakie są jego objawy i w jaki sposób można je leczyć. 

Sport i fitness

Rokitnik - poznaj jego dobroczynne właściwości
dieta

Rokitnik - poznaj jego dobroczynne właściwości

Rokitnik jest rośliną charakteryzującą wysoką wartością odżywczą i bogactwem składników bioaktywnych, w tym antyoksydantów. Rokitnik jest skutecznym elementem profilaktyki oraz leczenia wielu chorób i korzystnie wpływa na stan skóry, dowiedz się więcej!

Psychologia

Ciąża i dziecko

Kiedy zrobić test ciążowy?
Ciąża i dziecko

Kiedy zrobić test ciążowy?

Dowiedz się kiedy można zrobić test ciążowy i od czego zależy jego pozytywny wynik. Na najważniejsze pytania o test ciążowy odpowiada dr n. med. Katarzyna Skórzewska, specjalista położnictwa i ginekologii oraz endokrynologii.

Technologie

E-wizyta - na pewno się nie zarazisz
Technologie

E-wizyta - na pewno się nie zarazisz

E-wizyta to spokój i zwiększenie bezpieczeństwa dzięki unikaniu bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi chorymi, którzy zgłaszają się do lekarza. Jeśli sytuacja tego nie wymaga, można korzystać z pomocy specjalistów bez odwiedzania miejsc, gdzie spotkać można wielu pacjentów z obawami przeziębienia lub grypy.