Zdrowie

Zdrowie

Leczenie migreny


Migrena nie musi być problemem, z którym zmagamy się przez całe życie. O migrenie i nowoczesnych metodach leczenia migreny mówi specjalista neurologii dr n. med. Magdalena Wysocka - Bąkowska. Sprawdź czym jest migrena i jak poradzić sobie z tą chorobą.

Dieta i odżywianie

Dieta w miażdżycy

Istotnymi czynnikami ryzyka rozwoju miażdżycy są dieta oraz tryb życia. Odpowiednia modyfikacja sposobu żywienia i stylu życia stanowi zarówno profilaktykę, jak i jeden z głównych elementów leczenia miażdżycy.

Zdrowie

Bolesne miesiączkowanie

Miesiączka czyli cykliczne krwawienie z dróg rodnych kobiety, jest ważnym wskaźnikiem jej zdrowia hormonalnego i reprodukcyjnego. Chociaż jest to zjawisko naturalne często zdarzają się nieprawidłowości takie jak nieregularne krwawienia, nadmiernie obfite lub bolesne miesiączki. 

Zdrowie

Paciorkowiec - co to jest, przyczyny, objawy i leczenie

Paciorkowce to bakterie szeroko rozpowszechnione w naszym otoczeniu, niektóre z nich wywołują wiele różnych chorób. Najczęściej dotykają układu oddechowego, ale mogą powodować zakażenia innych organów oraz potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia powikłania poinfekcyjne. 

Uroda

Lakowanie zębów u dzieci
Twarz

Lakowanie zębów u dzieci

Lakowanie zębów u dzieci trwa zaledwie kilka minut, ułatwia oczyszczanie powierzchni zęba i w ten sposób ogranicza występowanie choroby próchnicowej. O szczegółach mówi lek. dent. Kamila Majewska z enel-med.

Sport i fitness

Psychologia

Ciąża i dziecko

Technologie

Jak działają maski antysmogowe?
Technologie

Jak działają maski antysmogowe?

SMOG atakuje, ale technologia oferuje nam przed nim ochronę - maski antysmogowe. Dowiedz się jak działają maski i czym się różnią. O maskach antysmogowych mówi dr n. med. Małgorzata Barnaś, specjalista chorób płuc enel-med.