Zdrowie

Zdrowie

Ból pleców

Ból pleców to dolegliwość coraz częściej kierująca pacjentów do fizjoterapeutów i ortopedów. Sprawdź, co warto wiedzieć o bólu pleców i jak sobie z nim poradzić. 

Zdrowie

Świnka u dorosłych i u dzieci - objawy, leczenie

Świnka jest chorobą zakaźną wywoływaną przez wirusy RNA, przed wprowadzeniem szczepień ochronnych chorowały na nią głównie dzieci w wieku od 2-15 lat. Świnka występuje na całym świecie, przenosi się drogą kropelkową, a źródłem zakażenia zawsze jest człowiek.

Zdrowie

Zdrowa trzustka - profilaktyka

Źle zbilansowana dieta, nadwaga, palenie papierosów czy nadużywanie alkoholu szkodzi trzustce i może prowadzić do poważnych kłopotów ze zdrowiem. Niezdrowy tryb życia bardzo bezpośrednio wpływa na trzustkę, sprawdź jak można o nią zadbać, zanim pojawią się problemy.

 

Zdrowie

Kolonoskopia - wskazania do badania

Nawet kilkanaście procent przypadków zachorowań na nowotwór złośliwy dotyczy właśnie jelita grubego. U mężczyzn to trzeci najczęstszy przypadek zachorowań na nowotwór, z kolei u kobiet drugi. Śmiertelność tej choroby to aż 50%. W grupie poddającej się badaniom przesiewowym śmiertelność spada aż o 20 procent!

Zdrowie dla Ciebie

Co to jest nadżerka?

Popularnie nazywane nadżerkami zmiany na tarczy szyjki macicy są dosyć częstą przypadłością kobiet, kojarzącą się często z rakiem szyjki macicy. Dowiedz się jakie są przyczyny i objawy nadżerek. Czy wszystkie nadżerki trzeba leczyć?

Uroda

Brak okresu - skąd się bierze
Ciało

Brak okresu - skąd się bierze

Okresowe występowanie regularnych krwawień miesiączkowych jest wykładnikiem zdrowia kobiety i możliwości do posiadania potomstwa. Brak miesiączki świadczy o zachwianiu równowagi hormonalnej. Dowiedz się skąd bierze się brak miesiączek i jakie mogą być tego przyczyny. Jak przywrócić miesiączkowanie?

 

Sport i fitness

Psychologia

Co to jest choroba dwubiegunowa?
Psychologia

Co to jest choroba dwubiegunowa?

Dowiedz się czym jest choroba dwubiegunowa, jakie są jej przyczyny oraz w jaki sposób można ją leczyć. Dowiedz się jakie są objawy choroby dwubiegunowej i jak je rozpoznać.

Ciąża i dziecko

Krótkie wędzidełko języka - jak pozbyć się problemu?
Rozwój dziecka

Krótkie wędzidełko języka - jak pozbyć się problemu?

Problem krótkiego wędzidełka języka dotyczy od 3 do 4% noworodków. Budowa anatomiczna krótkiego wędzidełka stanowi ograniczenie dla normalnych ruchów języka. Dowiedz się jakie są przyczyny wstąpienia krótkiego wędzidełka i jak można rozpoznać jego objawy. Czy już podczas karmienia piersią można zdiagnozować problem? Dowiedz się jakie zabiegi pozwalają poradzić sobie z krótkim wędzidełkiem języka.

Technologie

Medispot - bezpieczna telemedycyna dla firmy
Technologie

Medispot - bezpieczna telemedycyna dla firmy

Mobilny gabinet  w Twojej firmie to nowe rozwiązanie telemedyczne, dzięki któremu szybko i bezpiecznie można skonsultować się z lekarzem. Zadaliśmy pytanie czy wizyta lekarska bez bezpośredniego kontaktu z lekarzem i badań diagnostycznych jest dobrym rozwiązaniem?