Zdrowie

Dieta w cukrzycy
Dieta i odżywianie

Dieta w cukrzycy

Dieta, zwłaszcza w cukrzycy typu 2, jest jednym z podstawowych elementów terapii. Jej celem jest utrzymanie prawidłowego stężenia glukozy we krwi. Mimo licznych ograniczeń służących zdrowiu może być bardzo smaczna.

Zdrowie

Miłość zaczyna się w mózgu

Poznaj hormony miłości, kulisy przyciągania, przywiązania, wierności i zazdrości. Czy wiesz, co jest nazywane głównym ośrodkiem miłości? Jaka reakcja organizmu jest niezbędna, żeby się zakochać?

Zdrowie dla Ciebie

Łojotokowe zapalenie skóry

Łojotokowe zapalenie skóry to przewlekła i nawracająca choroba skóry. Uważana jest za jedno z najczęstszych schorzeń w praktyce dermatologicznej. Dotyka szacunkowo około 3% populacji. W większości osoby młode.

Uroda

Liposukcja
Twarz

Liposukcja

Liposukcja podbródka jest zabiegiem odessania tkanki tłuszczowej. Dowiedz się jakie są rodzaje liposukcji, jaki sposób przeprowadza się zabieg i jakie są zalecenia po zabiegu.

Sport i fitness

Psychologia

Ciąża i dziecko

Technologie

Czy otyłość wpływa na pracę mózgu?
Nowinki medyczne

Czy otyłość wpływa na pracę mózgu?

Otyłość ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Ostatnie badania wskazują, że zbyt duża masa ciała przekłada się na zmniejszoną objętość substancji szarej w mózgu, która zawiera większość ze 100 mld komórek nerwowych.