Zdrowie

Zdrowie

Jak rozpoznać anoreksję?

Anoreksja to celowe i świadome ograniczanie ilości spożywanych posiłków w celu utraty masy ciała, przy jednoczesnym zaburzonym postrzeganiu własnej wagi i sylwetki. Co warto wiedzieć o anoreksji? Jak ją rozpoznać?

Dieta i odżywianie

Dobra dieta na wiosnę

Wiosna to jedna z najbardziej wyczekiwanych pór roku, jednak z jej nadejściem wiąże się tzw. "wiosenne przesilenie". Ludzki organizm osłabiony po zimie jest bardziej narażony na infekcje. Podpowiadamy jak smacznie przywitać wiosnę i nie dać się osłabieniu.

Zdrowie

Mukowiscydoza

Mukowiscydoza jest jedną z najczęstszych chorób genetycznych rozpoznawanych u dzieci. Powoduje zaburzenia w funkcjonowaniu układu oddechowego i pokarmowego. Najczęściej ujawnia się u noworodków lub we wczesnym dzieciństwie, ale bywa też rozpoznawane dopiero w życiu dorosłym.

Zdrowie

Zaburzenia snu

Zaburzenia snu potrafią rujnować zdrowie i życie, powodują brak koncentracji, spowolnienie, negatywnie wpływają na organizm. O szczegóły pytamy dr n. med. Joannę Wilkowską- Chmielewską, zajmująca się diagnostyką i leczeniem zaburzeń snu w enel-med.

Uroda

Powiększanie piersi - co musisz wiedzieć?
Zabiegi

Powiększanie piersi - co musisz wiedzieć?

Co powinnaś wiedzieć o powiększaniu piersi? Jakie implanty są dostępne, jak przebiega zabieg? O powiększaniu piersi mówi specjalista chirurgii plastycznej dr n. med. Kamil Pietrasik z Kliniki Estell.

Sport i fitness

Z enel-med na mistrzostwa świata
Sport i fitness

Z enel-med na mistrzostwa świata

Reprezentacji Polski w koszykówce pod medyczną opieką enel-med sprzyja także szczęście. Tym razem los uśmiechnął się podczas losowania grup finałów mistrzostw świata. Nie od dziś wiadomo, że szczęście sprzyja lepszym!

Psychologia

Ciąża i dziecko

Dlaczego warto szczepić dzieci?
Ciąża i dziecko

Dlaczego warto szczepić dzieci?

Szczepienia dzieci pozwalają im uniknąć wielu poważnych chorób, stanowiących zagrożenie dla życia. Lek. Andrzej Mierzecki z enel-med mówi o zagrożeniach płynących z celowego nieszczepienia dzieci.

Technologie