Zdrowie

Zdrowie

Czerniak - złośliwy nowotwór skóry

Czerniak jest nowotworem złośliwym, który może pojawić się nie tylko na skórze, ale również na błonach śluzowych i w gałce ocznej. Może być nowo powstałą zmianą lub powstać na bazie wcześniej istniejącego znamienia barwnikowego.  

Zdrowie

Gazometria - czym jest to badanie?

Dowiedz się na czym polega gazometria, co obejmuje i kiedy wykonuje się takie badanie. Sprawdź dla kogo jest przeznaczona gazometria i jak wygląda interpretacja wyników gazometrii.

Zdrowie

Duszności - objawy i przyczyny powstania

Duszność jest to subiektywne uczucie trudności w oddychaniu, które może pojawić się w różnych sytuacjach. Jest często związana z aktywacją autonomicznego układu nerwowego – czyli wzrostem tętna, uczuciem zaniepokojenia czy czasem nawet poceniem się. 

Uroda

Sport i fitness

Takie chwile pamięta się do końca życia
Sport i fitness

Takie chwile pamięta się do końca życia

Lekarz reprezentacji Polski w koszykówce Marcin Błoński wrócił z drużyną z Chin, gdzie Polacy niespodziewanie wskoczyli do najlepszej ósemki Mistrzostw Świata. Nam opowiada o swoich emocjach, atmosferze w drużynie i … szyciu w trakcie krwawego meczu z Rosją.

Psychologia

Leczenie depresji
Zdrowie psychiczne

Leczenie depresji

Dowiedz się jakie są sposoby leczenia depresji. Jak wygląda leczenie poprzez psychoterapię, na czym polega farmakoterapia? Dlaczego nie warto bać się pomocy psychologicznej?

Ciąża i dziecko

Technologie

Medispot - bezpieczna telemedycyna dla firmy
Technologie

Medispot - bezpieczna telemedycyna dla firmy

Mobilny gabinet  w Twojej firmie to nowe rozwiązanie telemedyczne, dzięki któremu szybko i bezpiecznie można skonsultować się z lekarzem. Zadaliśmy pytanie czy wizyta lekarska bez bezpośredniego kontaktu z lekarzem i badań diagnostycznych jest dobrym rozwiązaniem?