Zdrowie

Zdrowie

Alkaptonuria: rzadka choroba czarnych kości

Alkaptonuria to choroba metaboliczna, której cechą charakterystyczną jest gromadzenie się kwasu homogentyzynowego (HGA) i jego produktu utleniania w tkankach. Jej objawy to ciemnienie moczu i skóry oraz zmiany w stawach i innych narządach.

Zdrowie

Maść, nalewka czy napar? Dowiedz się, jak stosować wrotycz

Od czerwca do września na polskich łąkach, w lasach, na polach, a nawet w przydrożnych rowach krajobraz mocno zażółca się od kwiatostanów wrotyczu. Ta masowo rosnąca roślina znana jest nie tylko z intensywnie żółtych kwiatów, ale także z właściwości przeciwwirusowych oraz łagodzących, dających ulgę przy problemach z układem pokarmowym.

Uroda

Jak odżywić włosy po lecie?
Włosy

Jak odżywić włosy po lecie?

Tak długo wyczekiwane lato to trudny czas nie tylko dla naszej skóry, ale też włosów. Wystawiane na działanie słońca, wiatru i morskiej wody szybciej ulegają przesuszeniu i uszkodzeniu, mogą też nadmiernie wypadać.

Sport i fitness

Czy węglowodany tuczą?
dieta

Czy węglowodany tuczą?

Węglowodany powinny być częścią zdrowej diety. Jeśli wybieramy odpowiednie produkty zawierające węglowodany i nie spożywamy zbyt dużej ich ilości, wtedy nie są tuczące. 

Psychologia

Technologie

Aparat słuchowy - jak działa, jaki wybrać?
Technologie

Aparat słuchowy - jak działa, jaki wybrać?

Właściwie dobrany aparat słuchowy może znacznie poprawić jakość życia i stanowić o procesie rehabilitacji. Kluczem do sukcesu jest wybór aparatu słuchowego dopasowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta i danej wady słuchu. Jak wybrać dobry i odpowiedni aparat słuchowy?