Zdrowie

Zdrowie

Czy spanie nago jest zdrowe? Podpowiadamy!

Sen – ten dobry i pełnowartościowy ma fundamentalne znaczenie dla naszego zdrowia. Żeby dobrze się wyspać dorosły człowiek potrzebuje co najmniej siedmiu godzin snu w ciągu doby. Na jego jakość wpływa wiele czynników, a wśród nich z pewnością to, w czym śpimy.

Dieta i odżywianie

Jakie owoce można jeść przy cukrzycy?

Osoby chorujące na cukrzycę mogą jeść owoce, jednak najlepiej, aby były to owoce o niskim indeksie glikemicznym. Ich ilość powinna także być rozsądna, nie powinny być jedzone wieczorem. Powinno się wybierać na przykład owoce jagodowe lub cytrusowe.

Zdrowie

Jak stosować srebro koloidalne?

Srebro koloidalne to związek srebra, który wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Wykorzystywany jest jako składnik preparatów o działaniu odkażającym, maści i kropli do oczu. Nie należy go pić. 

Uroda

Jak odżywić włosy po lecie?
Włosy

Jak odżywić włosy po lecie?

Tak długo wyczekiwane lato to trudny czas nie tylko dla naszej skóry, ale też włosów. Wystawiane na działanie słońca, wiatru i morskiej wody szybciej ulegają przesuszeniu i uszkodzeniu, mogą też nadmiernie wypadać.

Sport i fitness

Czy węglowodany tuczą?
dieta

Czy węglowodany tuczą?

Węglowodany powinny być częścią zdrowej diety. Jeśli wybieramy odpowiednie produkty zawierające węglowodany i nie spożywamy zbyt dużej ich ilości, wtedy nie są tuczące. 

Psychologia

Ciąża i dziecko

Zespół Sheehana, czyli poporodowa martwica przysadki mózgowej
Poród

Zespół Sheehana, czyli poporodowa martwica przysadki mózgowej

Zespół Sheehana to rzadkie zaburzenie, spowodowane krwotokiem okołoporodowym lub poporodowym powodującym niedokrwienie innych narządów, między innymi przysadki mózgowej. Jego efektem jest niedobór hormonu przysadki mózgowej, który może wpływać na pracę wielu narządów i powodować wiele różnych objawów.

Technologie

Aparat słuchowy - jak działa, jaki wybrać?
Technologie

Aparat słuchowy - jak działa, jaki wybrać?

Właściwie dobrany aparat słuchowy może znacznie poprawić jakość życia i stanowić o procesie rehabilitacji. Kluczem do sukcesu jest wybór aparatu słuchowego dopasowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta i danej wady słuchu. Jak wybrać dobry i odpowiedni aparat słuchowy?