Zdrowie

Wąsy przeciw nowotworom
Zdrowie

Wąsy przeciw nowotworom

Dlaczego badania, które mogą wykryć męskie choroby nowotworowe są takie ważne? Jak się badać? Listopadowe zapuszczanie wąsów może w konsekwencji uratować życie!

Zdrowie

Męskie badania w listopadzie

Nowotwóry gruczołu krokowego jest jednym z najczęściej występujących nowotworów złośliwych u mężczyzn. W ramach akcji "Movember" w listopadzie propaguje się badania, które mogą uratować życie.

Dieta i odżywianie

Serwatka – cenne źródło białek

Jest produktem ubocznym w produkcji serów. Jako źródło pełnowartościowego białka i składników mineralnych jest doskonałym uzupełnieniem codziennej diety, zwłaszcza osób aktywnych fizycznie. Dodatkowo wykazuje wiele właściwości prozdrowotnych.

Uroda

Onycholiza - choroba paznokci
Ciało

Onycholiza - choroba paznokci

Onycholiza to bezbolesne, częściowe oddzielanie się płytki paznokcia od jego łożyska. To dosyć powszechne schorzenie, które może być objawem choroby skóry, zakażenia lub powstać w wyniku urazu mechanicznego.

Sport i fitness

Woda brzozowa
dieta

Woda brzozowa

Woda brzozowa, którą często określa się jako sok brzozowy czy też oskoła, to bogactwo naturalnych składników. Ceniona jest od wieków ze względu na swoje właściwości. Sprawdź jak może wpływać na twój organizm.

Psychologia

Objawy depresji
Zdrowie psychiczne

Objawy depresji

Sprawdź jakie są objawy depresji i jak je dostrzec. Kiedy obniżenie nastroju powinno skłonić nas do konsultacji z lekarzem? W jaki sposób rozpoznaje i diagnozuje się depresje? 

Ciąża i dziecko

Z uśmiechem po szkolne wyzwania
Rozwój dziecka

Z uśmiechem po szkolne wyzwania

Zdrowe dziecko to uśmiechnięte dziecko. Chętniejsze do nauki i podejmowania nowych wyzwań. Nie bez znaczenia jest również stan jego uzębienia. Sprawdź jak zadbać o zęby twojego dziecka w szkole. 

Technologie