Zdrowie

Zdrowie

Ząb mądrości - dlaczego tak szybko się psuje?

Zęby mądrości nazywany także ósemkami, czasami psują się szybciej niż inne zęby. Sprawdź czym jest ząb mądrości i jakie są przyczyny kłopotów zdrowotnych dotyczących właśnie "ósemek". Jak zapobiegać psuciu się zębów mądrości? 

Seks

Choroby weneryczne - co młodzież powinna o nich wiedzieć?

Młodość jest czasem eksperymentowania – pierwszego zakochania, pierwszego pocałunku, pierwszego seksu. Często, w uniesieniu miłosnym, nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji jakie mogą za iść za zbliżeniem. Co warto wiedzieć o chorobach wenerycznych, które mogą pozostawić przykrą pamiątkę?

Zdrowie

AIDS - co warto wiedzieć o chorobie?

Problem zakażeń HIV jest wciąż aktualny i według danych Polskiego Zakładu Higieny, liczba zakażeń wirusem HIV wzrasta. W 2018 roku zanotowano niemal 1300 nowych przypadków. Osoby młode nieświadome swojego zakażenia stanowią przyczynę większości nowych zakażeń, a ich część jest wykrywana już w stadium AIDS. Czym jest AIDS?

Zdrowie

Skolioza - co to jest?

Skolioza nazywana bocznym skrzywieniem kręgosłupa jest chorobą cywilizacyjną, najczęściej występującą w wieku dojrzewania dziecka, ale pojawia się też u osób dorosłych. Warto pamiętać, że schorzenie samo nie ustąpi, a jego zaniedbanie może doprowadzić do leczenia operacyjnego.

Zdrowie

Leczenie bólu i bólu przewlekłego

Leczeniu bólu pooperacyjnego oraz charakterystycznego bólu przewlekłego to skomplikowany proces. Sprawdź, jak można poprawić samopoczucie i uporać się z bólem. O szczegółach mówi anestezjolog lek. Przemysław Walczuk z warszawskiego Szpitala Centrum enel-med.

Uroda

Sport i fitness

Mistrzostwa Świata z enel-med
Sport i fitness

Mistrzostwa Świata z enel-med

Pod opieką specjalisty enel-med lek. Marcina Błońskiego koszykarska reprezentacja Polski przygotowuje się do zbliżających się Mistrzostwa Świata w Chinach. Wywalczony po 52. latach awans na Mundial to historyczne wydarzenie dla polskiego sportu, lekarz kadry opowiada o atmosferze, oczekiwaniach i swojej pracy w reprezentacji Polski. Pierwszy mecz Polaków 31. sierpnia.

Psychologia

Leczenie depresji
Zdrowie psychiczne

Leczenie depresji

Dowiedz się jakie są sposoby leczenia depresji. Jak wygląda leczenie poprzez psychoterapię, na czym polega farmakoterapia? Dlaczego nie warto bać się pomocy psychologicznej?

Ciąża i dziecko

Czy można biegać w ciąży?
Ciąża i dziecko

Czy można biegać w ciąży?

Czas ciąży nie musi oznaczać wielomiesięcznej przerwy w aktywności fizycznej. Dowiedz się jak biegać w ciąży i kiedy bieganie jest nie wskazane lub niebezpieczne. O bieganiu w ciąży mówi fizjoterapeutka enel-sport Agata Madaj-Goldman

Technologie

Medispot - bezpieczna telemedycyna dla firmy
Technologie

Medispot - bezpieczna telemedycyna dla firmy

Mobilny gabinet  w Twojej firmie to nowe rozwiązanie telemedyczne, dzięki któremu szybko i bezpiecznie można skonsultować się z lekarzem. Zadaliśmy pytanie czy wizyta lekarska bez bezpośredniego kontaktu z lekarzem i badań diagnostycznych jest dobrym rozwiązaniem?