Zdrowie

Zdrowie

Zespół kociego krzyku - co jest jego przyczyną?

Choroba kociego krzyku albo zespół kociego krzyku to choroba genetyczna, której jednym z objawów jest charakterystyczny, tak zwany miauczący płacz dziecka. Dzieci z tą chorobą są w różnym stopniu niepełnosprawne intelektualnie.

Zdrowie

Czy można skutecznie leczyć zespół Huntera?

Zespół Huntera, czyli inaczej mukopolisacharydoza typu II należy do chorób nazywanych dziedzicznymi defektami metabolicznymi i jest związana z niedoborem jednego z enzymów. Dowiedz się jak rozpoznać zespół Huntera i jakie są możliwości leczenia.

Uroda

Retinol - właściwości i zastosowanie
Uroda

Retinol - właściwości i zastosowanie

Retinol, czyli witamina A, ze względu na swoje właściwości zyskał miano „eliksiru młodości”. Retinol wpływa korzystnie na stan skóry, jest też składnikiem niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, w tym w zakresie odporności czy procesu widzenia.

Sport i fitness

Technologie

Aparat słuchowy - jak działa, jaki wybrać?
Technologie

Aparat słuchowy - jak działa, jaki wybrać?

Właściwie dobrany aparat słuchowy może znacznie poprawić jakość życia i stanowić o procesie rehabilitacji. Kluczem do sukcesu jest wybór aparatu słuchowego dopasowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta i danej wady słuchu. Jak wybrać dobry i odpowiedni aparat słuchowy?