Zdrowie

Damskie sprawy-bez tabu

I ślubuję Ci uczciwość

Natalia zdobywała kolejne nagrody i realizowała się zawodowo. Praca zajmowała całe jej życie, była jej mężem, dzieckiem, wszystkim. To była dostatnia, spokojna i emocjonalnie bezpieczna egzystencja. Aż nagle nie wiadomo kiedy i dlaczego zakochała się. Uczucie obudziło w niej stłamszoną kobiecość, wróciła chęć zadbania o siebie i nadzieja, że może jeszcze rzutem na taśmę…

Zdrowie dla Ciebie

Jak przyspieszyć metabolizm?

Jednym z elementów wpływających na utrzymanie prawidłowej masy ciała jest utrzymanie metabolizmu na odpowiednim poziomie. Podpowiadamy jak zadbać o prawidłowe tempo przemiany materii oraz jak podkręcić metabolizm.

Zdrowie

Czy warto się szczepić przeciwko grypie?

Wirus grypy stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, przede wszystkim poprzez powikłania. Sprawdź, czy szczepienia przeciw grypie są skutecznym i bezpiecznym sposobem na zdrowie. Co trzeba wiedzieć o szczepieniu przeciw grypie?

Dieta i odżywianie

Fit desery, czyli zamiennik wysokokalorycznych słodkości

Desery jedzone w rozsądnych ilościach i skomponowane ze składników o walorach prozdrowotnych mogą być częścią codziennej diety. Będą uzupełnieniem nie tylko energii i źródłem endorfin, dziennej dawki witamin i składników mineralnych. Podpowiadamy jakich składników użyć, aby stworzyć desery pyszne i zdrowe!

Uroda

Jak usunąć kamień nazębny?
Twarz

Jak usunąć kamień nazębny?

Kamień nazębny to powszechny problem, jednak jego rozwiązanie wcale nie jest trudne. Sprawdź skąd właściwie bierze się kamień nazębny i jak zapobiegać jego powstawaniu. Poznaj sposoby usuwania kamienia nazębnego i  dowiedz się  jak zadbać o zdrowy i piękny uśmiech, nie tylko w gabinecie stomatologicznym.

Sport i fitness

Najlepsza drużyna w Polsce pod opieką enel-med
Sport i fitness

Najlepsza drużyna w Polsce pod opieką enel-med

Reprezentacja Polski w koszykówce została wybrana drużyną roku w plebiscycie Przeglądu Sportowego. - To świetny zespół, który zasłużył na to wyróżnienie - mówi lekarz naszej kadry Marcin Błoński, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu w enel-med, opiekunie medycznym reprezentacji Polski. 

Psychologia

Ciąża i dziecko

Co to jest bostonka?
Ciąża i dziecko

Co to jest bostonka?

Nazwa choroba bostońska pochodzi od nazwy miasta, w którym zanotowano pierwszą jej epidemię. Przeważnie spotykana jest u dzieci między 2 a 10 rokiem życia, może również pojawić się u starszych dzieci i dorosłych.

Technologie

Jestem tym, co jem!
Nowinki medyczne

Jestem tym, co jem!

Czy wiesz, że jesteś tym co jesz? Dowiedz się, czym są metabolity flory bakteryjnej jelit i jakie patologie mogą powodować. Czy istnieje proste połączenie między dietą a zawałem?