Zdrowie

Zdrowie

Czym jest narkolepsja?

Narkolepsja to rzadko występujące zaburzenie snu. Dr n. med. Joanna Wilkowska-Chmielewska mówi o objawach, przyczynach leczeniu i zaleceniach lekarskich dotyczących narkolepsji.

Dieta i odżywianie

Dieta w cukrzycy

Dieta, zwłaszcza w cukrzycy typu 2, jest jednym z podstawowych elementów terapii. Jej celem jest utrzymanie prawidłowego stężenia glukozy we krwi. Mimo licznych ograniczeń służących zdrowiu może być bardzo smaczna.

Zdrowie w pracy

Siedzenie może rujnować zdrowie!

Nawet większa porcja ruchu po pracy nie pomoże, jeżeli wsześniej przez dłuższy czas będziemy w bezruchu. Zatem nawet gdy będziemy biegać 3 razy w tygodniu po godzinie, nie zastąpimy bezcennych, choćby kilkuminutowych, aktywnych przerw w siedzeniu.

Zdrowie

Miłość zaczyna się w mózgu

Poznaj hormony miłości, kulisy przyciągania, przywiązania, wierności i zazdrości. Czy wiesz, co jest nazywane głównym ośrodkiem miłości? Jaka reakcja organizmu jest niezbędna, żeby się zakochać?

Uroda

Liposukcja
Twarz

Liposukcja

Liposukcja podbródka jest zabiegiem odessania tkanki tłuszczowej. Dowiedz się jakie są rodzaje liposukcji, jaki sposób przeprowadza się zabieg i jakie są zalecenia po zabiegu.

Sport i fitness

Psychologia

Ciąża i dziecko

Technologie

Czy otyłość wpływa na pracę mózgu?
Nowinki medyczne

Czy otyłość wpływa na pracę mózgu?

Otyłość ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Ostatnie badania wskazują, że zbyt duża masa ciała przekłada się na zmniejszoną objętość substancji szarej w mózgu, która zawiera większość ze 100 mld komórek nerwowych.