Zdrowie

Zdrowie

Neuropatia – czy jest wyleczalna?

Neuropatia to choroba nerwów obwodowych o podłożu neurologicznym. Schorzenie może być traktowane jako osobne lub być objawem innej choroby. Częstość występowania neuropatii rośnie wraz z wiekiem.

Zdrowie

Czym jest ferrytyna i jakie są wskazania do badania jej stężenia?

Ferrytyna jest wskaźnikiem ustrojowych zasobów żelaza. Występuje u roślin i zwierząt, a nawet bakterii. U człowieka jej obniżone stężenie wskazuje na niedobór żelaza. W przypadku braku stanu zapalnego lub choroby wątroby wysokie stężenie ferrytyny w surowicy wskazuje na przeciążenie żelazem. Dowiedz się kiedy warto zbadać jej poziom i jak go podnieść.

Zdrowie

Zapalenia nerek - przyczyny, objawy, leczenie

Zapalenia nerek są zaliczane do obszernej grupy chorób o zróźnicowanych przyczynach, dotyczącą różnych części tego narządu. Znajomość fizjologii i budowy nerek jest kluczowa dla rozumienia tych chorób. Dowiedz się więcej o zapaleniu nerek. 

Zdrowie

Leukopenia - czym jest spowodowana?

Leukopenia to zbyt mała liczba krwinek białych w organizmie. Dowiedz się jakie są rodzaje leukopenii, poznaj przyczyny, objawy i metody leczenia. Sprawdź kto jest szczególnie narażony na leukopenię.

Zdrowie

Zakrzepica a antykoncepcja

Czy antykoncepcja hormonalna jest bezpieczna? Czy kobiety zmagające się zakrzepicą mogą stosować dwuskładnikową antykoncepcję hormonalną? O współczesnej antykoncepcji i zdrowiu, szczególnie w kontekście zakrzepicy pisze dr n. med. Katarzyna Skórzewska, ginekolog i endokrynolog.

Uroda

Brak okresu - skąd się bierze
Ciało

Brak okresu - skąd się bierze

Okresowe występowanie regularnych krwawień miesiączkowych jest wykładnikiem zdrowia kobiety i możliwości do posiadania potomstwa. Brak miesiączki świadczy o zachwianiu równowagi hormonalnej. Dowiedz się skąd bierze się brak miesiączek i jakie mogą być tego przyczyny. Jak przywrócić miesiączkowanie?

 

Sport i fitness

Psychologia

Ciąża i dziecko

Krótkie wędzidełko języka - jak pozbyć się problemu?
Rozwój dziecka

Krótkie wędzidełko języka - jak pozbyć się problemu?

Problem krótkiego wędzidełka języka dotyczy od 3 do 4% noworodków. Budowa anatomiczna krótkiego wędzidełka stanowi ograniczenie dla normalnych ruchów języka. Dowiedz się jakie są przyczyny wstąpienia krótkiego wędzidełka i jak można rozpoznać jego objawy. Czy już podczas karmienia piersią można zdiagnozować problem? Dowiedz się jakie zabiegi pozwalają poradzić sobie z krótkim wędzidełkiem języka.

Technologie

Medispot - bezpieczna telemedycyna dla firmy
Technologie

Medispot - bezpieczna telemedycyna dla firmy

Mobilny gabinet  w Twojej firmie to nowe rozwiązanie telemedyczne, dzięki któremu szybko i bezpiecznie można skonsultować się z lekarzem. Zadaliśmy pytanie czy wizyta lekarska bez bezpośredniego kontaktu z lekarzem i badań diagnostycznych jest dobrym rozwiązaniem?