Zdrowie

Zdrowie

Daltonizm - na czym polega i jak się go diagnozuje?

Mnogość barw jakie ludzkie oko potrafi rejestrować codziennie jest wynikiem łączenia się trzech podstawowych barw: czerwonej, zielonej i niebieskiej.  Co się jednak dzieje, gdy następuje nieprawidłowy odczyt jednej lub więcej z nich? Czy daltonizm można skorygować go okularami? 

Zdrowie

Czy polipy w nosie są groźne?

Polipy nosa to miękkie guzki pokrywające ściany jamy nosowej i zatok. Choć nie stanowią poważnego zagrożenia, są przyczyną przewlekłych, nieprzyjemnych dolegliwości związanych z upośledzeniem drożności nosa irozmaitych powikłań.

Uroda

Sport i fitness

Yerba mate - co to jest i jakie ma właściwości?
dieta

Yerba mate - co to jest i jakie ma właściwości?

Yerba mate to napar przygotowywany z liści i łodyg ostrokrzewu paragwajskiego. Ze względu na wysoką zawartość kofeiny może być spożywany zamiennie z kawą – wykazuje takie same właściwości stymulujące układ nerwowy. Ponadto badania wykazały pozytywny wpływ yerba mate na zdrowie i funkcjonowanie organizmu.

Psychologia

Ciąża i dziecko

Na czym polega konflikt serologiczny?
Ciąża i dziecko

Na czym polega konflikt serologiczny?

Konflikt serologiczny może wystąpić podczas każdej ciąży, chociaż w pierwszej ciąży dochodzi do niego niezwykle rzadko. Dowiedz się czym jest konflikt serologiczny, jakie ma znaczenie dla prawidłowego rozwoju ciąży oraz w jaki sposób można go leczyć. 

Technologie

E-wizyta - na pewno się nie zarazisz
Technologie

E-wizyta - na pewno się nie zarazisz

E-wizyta to spokój i zwiększenie bezpieczeństwa dzięki unikaniu bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi chorymi, którzy zgłaszają się do lekarza. Jeśli sytuacja tego nie wymaga, można korzystać z pomocy specjalistów bez odwiedzania miejsc, gdzie spotkać można wielu pacjentów z obawami przeziębienia lub grypy.