Zdrowie

Zdrowie

Kogo dotyka diabulimia?

Zaburzenia odżywiania u młodych ludzi są jednym z najpoważniejszych problemów klinicznych dzisiejszych czasów spowodowanych kultem szczupłej sylwetki. Jedną z form takich nieprawidłowości jest choroba psychosomatyczna zwana diabulimią, która dotyczy osób chorujących na cukrzycę typu pierwszego.

Zdrowie

Sporysz: skuteczny lek czy groźna trucizna?

Sporysz – mała niepozorna przypominające ziarno zboża ciemnobrązowa ‘narośl’ na kłosie żyta powodująca skażenie ziarna substancjami toksycznymi. W przeszłości jego nieświadome spożycie powodowało silne halucynacje i niebezpieczne choroby.

Uroda

Jak odżywić włosy po lecie?
Włosy

Jak odżywić włosy po lecie?

Tak długo wyczekiwane lato to trudny czas nie tylko dla naszej skóry, ale też włosów. Wystawiane na działanie słońca, wiatru i morskiej wody szybciej ulegają przesuszeniu i uszkodzeniu, mogą też nadmiernie wypadać.

Sport i fitness

Czy węglowodany tuczą?
dieta

Czy węglowodany tuczą?

Węglowodany powinny być częścią zdrowej diety. Jeśli wybieramy odpowiednie produkty zawierające węglowodany i nie spożywamy zbyt dużej ich ilości, wtedy nie są tuczące. 

Psychologia

Ciąża i dziecko

Zespół Sheehana, czyli poporodowa martwica przysadki mózgowej
Poród

Zespół Sheehana, czyli poporodowa martwica przysadki mózgowej

Zespół Sheehana to rzadkie zaburzenie, spowodowane krwotokiem okołoporodowym lub poporodowym powodującym niedokrwienie innych narządów, między innymi przysadki mózgowej. Jego efektem jest niedobór hormonu przysadki mózgowej, który może wpływać na pracę wielu narządów i powodować wiele różnych objawów.

Technologie

Aparat słuchowy - jak działa, jaki wybrać?
Technologie

Aparat słuchowy - jak działa, jaki wybrać?

Właściwie dobrany aparat słuchowy może znacznie poprawić jakość życia i stanowić o procesie rehabilitacji. Kluczem do sukcesu jest wybór aparatu słuchowego dopasowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta i danej wady słuchu. Jak wybrać dobry i odpowiedni aparat słuchowy?