Epilacja laserowa to znakomita metoda usuwania zbędnego owłosienia. Nowoczesna technologia pozwala zadbać o gładką i zdrową skórę. O zaletach tego rozwiązania mówi specjalistka Kliniki Estell - Katarzyna Kowalczyk.

Zabiegi epilacji w Klinice Estell wykonywane się przy użyciu diodowego lasera medycznego Vectus. który jako jedyny na świecie jest on wyposażony w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze. Przed zabiegiem przykłada się go do skóry w miejscu, z którego będzie usuwane owłosienie. Na podstawie odczytu poziomu melaniny aparat automatycznie dobiera optymalne parametry zabiegu. Indywidualne ustawienia umożliwiają zastosowanie wyższej energii, bez ryzyka poparzenia. Dzięki temu kuracja jest efektywna i bezpieczna
Kolejnym rozwiązaniem wpływającym na skuteczność zabiegu jest opatentowana technologia wykorzystania światła, które w naturalny sposób odbija się od skóry. Tym samym energia emitowana przez laser wykorzystywana jest efektywniej, a skuteczność procedury znacznie wzrasta . Zastosowanie rozwiązania wpływają na komfort w trakcie zabiegu. Skóra chłodzona jest przed, w trakcie i po emisji światła. Głowice są również zakończone grubą warstwą szkła szafirowego o właściwościach chłodzących. W rezultacie odczuwalność ciepła jest minimalna.