Zdrowie

Zdrowie

Koronawirus (SARS-CoV-2)

Na najważniejsze pytania o koronawirus SARS-CoV-2 odpowiada specjalista chorób zakażnych dr n. med. Wojciech Basiak. Jak można się zarazić i jak zminimalizować ryzyko zarażenia? Czy produkty zamawiane z Chin przez internet mogą być niebezpieczne? Dlaczego przed podróżą warto zaszczepić się przeciwko grypie?

Zdrowie

Co to jest stopa cukrzycowa?

Zespół stopy cukrzycowej stanowi jedno z powikłań cukrzycy. Zaczyna się od powstania małej ranki lub nagniotka na podeszwie stopy, które niewłaściwie leczone mogą prowadzić do trudno gojących się owrzodzeń, głębokiej martwicy tkanek, zakażenia, ropowicy i martwicy kości. 

Uroda

Jak usunąć kamień nazębny?
Twarz

Jak usunąć kamień nazębny?

Kamień nazębny to powszechny problem, jednak jego rozwiązanie wcale nie jest trudne. Sprawdź skąd właściwie bierze się kamień nazębny i jak zapobiegać jego powstawaniu. Poznaj sposoby usuwania kamienia nazębnego i  dowiedz się  jak zadbać o zdrowy i piękny uśmiech, nie tylko w gabinecie stomatologicznym.

Sport i fitness

Zioła na zdrowie i dobre samopoczucie
dieta

Zioła na zdrowie i dobre samopoczucie

Lubczyk, pokrzywa, skrzyp polny, lawenda czy żeń – szeń stanowią wartościowy dodatek do codziennej diety. Sprawdź, jak zioła mogą pomóc zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie dla Ciebie i Twoich bliskich.

Psychologia

Fobia społeczna - czym jest?
Psychologia

Fobia społeczna - czym jest?

Dziś często mamy do czynienia ze strachem, którego nasilenie jest niezwykle silne w stosunku do przeżywanej sytuacji. Ogranicza on codzienne funkcjonowanie, zaburza koncentrację uwagi i powoduje wiele uciążliwych objawów somatycznych. Dowiedz się czym jest fobia społeczna, jakie są jej objawy i w jaki sposób można ją leczyć.

Ciąża i dziecko

Grypa u dziecka | © grypa u dzieci
Rozwój dziecka

Grypa u dziecka

Wirus grypy często atakuje dzieci, czy stanowi dla nich tak duże zagrożenie jak dla dorosłych? Sprawdź, co trzeba wiedzieć o grypie u dzieci, jak ją rozpoznać, jak leczyć i w jaki sposób jej zapobiegać.

Technologie

Jestem tym, co jem!
Nowinki medyczne

Jestem tym, co jem!

Czy wiesz, że jesteś tym co jesz? Dowiedz się, czym są metabolity flory bakteryjnej jelit i jakie patologie mogą powodować. Czy istnieje proste połączenie między dietą a zawałem?