Zdrowie

Dieta i odżywianie

Co jeść przy hashimoto?

Wokół diet przy chorobie Hashimoto krąży wiele krąży wiele mitów i różnych opinii. Część z nich jest jak najbardziej zasadna, ale w niektórych przypadkach bez współpracy z dietetykiem osoba chora może sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Bez żadnych wątpliwości, dieta w chorobie Hashimoto powinna dostarczać składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania gruczołu oraz wytwarzania hormonów. Dowiedz się jakie produkty szczególnie warto włączyć do jadłospisu, a których należy unikać. 

Zdrowie

Delirium tremens - kogo dotyka?

Zespół zależności alkoholowej jest chorobą wywołującą szkodliwe skutki zarówno dla dotkniętej nim osoby jak i jej otoczenia. Dowiedz się czym jest majaczenie alkoholowe i jak postępować w przypadku jego wystąpienia.

Zdrowie

Retinopatia cukrzycowa - objawy leczenie

Cukrzyca jest obecnie jedną z najbardziej rozpowszechnionych w społeczeństwie chorób przewlekłych. Obecnie w Polsce cierpi na nią około 3 milionów osób. Dowiedz się czym jest retinopatia cukrzycowa!

Uroda

Czym jest hirsutyzm?
Włosy

Czym jest hirsutyzm?

Gdy u kobiet włosy zaczynają pojawiać się w znacznym nadmiarze oraz w miejscach typowo męskich, może się okazać, że mamy do czynienia z zaburzeniem równowagi hormonalnej organizmu. Dowiedz się czym jest hirsutyzm, jakie są jego objawy i w jaki sposób można je leczyć. 

Sport i fitness

Zioła na zdrowie i dobre samopoczucie
dieta

Zioła na zdrowie i dobre samopoczucie

Lubczyk, pokrzywa, skrzyp polny, lawenda czy żeń – szeń stanowią wartościowy dodatek do codziennej diety. Sprawdź, jak zioła mogą pomóc zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie dla Ciebie i Twoich bliskich.

Psychologia

Co to jest schizofrenia?
Zdrowie psychiczne

Co to jest schizofrenia?

Choroby psychiczne takie jak schizofrenia, charakteryzujące się niejednorodnym obrazem klinicznym - mogą stanowić szczególny problem diagnostyczny, ze względu na złożoność objawów i różnorodny przebieg. Dowiedz się czym jest schizofrenia, jakie są jej rodzaje, objawy i jakie są możliwości leczenia schizofrenii.

Ciąża i dziecko

Co to jest ciąża pozamaciczna?
Ciąża i dziecko

Co to jest ciąża pozamaciczna?

Ciąża pozamaciczna to stan w którym dochodzi do nieprawidłowego zagnieżdżenia zarodka, poza jamą macicy. Nierozpoznana ciąża pozamaciczna jest najczęstszą przyczyną zgonu kobiet w pierwszym trymestrze ciąży, dowiedz się więcej!

Technologie

E-wizyta - na pewno się nie zarazisz
Technologie

E-wizyta - na pewno się nie zarazisz

E-wizyta to spokój i zwiększenie bezpieczeństwa dzięki unikaniu bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi chorymi, którzy zgłaszają się do lekarza. Jeśli sytuacja tego nie wymaga, można korzystać z pomocy specjalistów bez odwiedzania miejsc, gdzie spotkać można wielu pacjentów z obawami przeziębienia lub grypy.