Willa Łucja w Warszawie stawia na troskliwą opiekę, szeroką ofertę lekarską i rehabilitacyjną oraz doskonałe zaplecze medyczne. To wszystko sprzyja szybkiemu powrotowi do zdrowia po urazach wymagających ciężkiej i kompleksowej pracy rehabilitacyjnej. Poznaj turnusy rehabilitacyjne.

Kto skorzysta na turnusie rehabilitacyjnym?

Oferta turnusów w Willi Łucja jest skierowana właściwie do wszystkich starszych osób, które uległy jakiemuś urazowi i ich celem jest odzyskanie sprawności oraz przywrócenie do funkcjonowania kontuzjowanej części ciała. Willa Łucja oferuje trzy rodzaje 14-dniowych turnusów rehabilitacyjnych z wyżywieniem: turnus neurologiczny, ortopedyczny oraz usprawniający.

Turnus ortopedyczny

Turnus rehabilitacji ortopedycznej przeznaczony jest przede wszystkim dla pacjentów z bólami kręgosłupa, schorzeniami ortopedycznymi, w celu rehabilitacji po urazach i wypadkach, jak również po operacji stawów. W czasie 14-dniowego pobytu pacjent ma zagwarantowaną kontrolę rany pooperacyjnej, 10 godzin terapii indywidualnej oraz 5 godzin terapii grupowej (dla osób, których stan zdrowia pozwala na udział w ćwiczeniach). Oprócz tego oczywiście badanie przez lekarza prowadzącego, badanie fizjoterapeutyczne z wykonaniem testów czynnościowych i konsultację psychologa. Na zakończenie turnusu każdy jego uczestnik otrzyma program edukacyjny do kontynuacji usprawniania w warunkach domowych.

Turnus usprawniający

Turnus usprawniający dedykowany jest szczególnie dla seniorów w celu poprawy ogólnej sprawności ruchowej. Przeznaczony jest dla osób po urazach, udarach oraz dla seniorów chcących na dłużej zachować dobrą sprawność fizyczną. Turnus usprawniający bazuje głównie na kinezyterapii czyli gimnastyce leczniczej. Pacjent ma zapewnione 5 godzin terapii indywidualnej i 5 godzin terapii grupowej (dla osób, których stan zdrowia pozwala na udział w ćwiczeniach). W skład turnusu wchodzi także badanie przez lekarza prowadzącego oraz badanie fizjoterapeutyczne.

Turnus neurologiczny

Turnus rehabilitacji neurologicznej dedykowany jest w szczególności dla pacjentów po udarach, urazach czaszkowo-mózgowych, schorzeniach neurologicznych oraz po urazie rdzenia kręgowego. W jego skład wchodzi: badanie przez lekarza prowadzącego, badanie fizjoterapeutyczne z wykonaniem testów czynnościowych i konsultacja psychologa. Pacjent ma również zapewnione 15 godzin terapii indywidualnej, 5 godzin terapii grupowej i program edukacyjny do kontynuacji usprawniania w warunkach domowych.