Kto się boi pobierania krwi? Ja nie przepadam, igła nie należy do moich ukochanych sprzętów, ale... No właśnie: ALE. Ale się zdecydowałam. Dlaczego? Bo chcę mieć wpływ na jakość swojego życia. Chcę wiedzieć, żeby móc zapobiegać. Chcę dostosować styl życia do możliwości mojego organizmu.

Badanie genetyczne oznacza pobranie krwi. Trwa chwilę i nie boli. Trzeba tylko podjąć tę decyzję. Podjęłam. Pierwszy krok za mną. Najłatwiejszy. Teraz czekanie na wyniki i ich interpretacja, czyli wizyta u lekarza. Samo badanie niczego nie załatwi, muszę zrozumieć, co kryje w sobie mój genotyp. Chcę zrozumieć.

Wierzę, że jesteśmy tym, co jemy. Że organizm pamięta wszystko, czym go karmimy i albo odwdzięcza się zdrowiem i solidnym pakietem energii albo się buntuje i szwankuje. Pakiet NIETOLERANCJE POKARMOWE pozwala nam określić ryzyko wystąpienia celiakii, nietolerancji laktozy i zaburzeń wchłaniania witamin A, B6 i C. Jeśli źle się czujemy po zjedzeniu glutenu czy wypiciu mleka – możemy znaleźć odpowiedź, dlaczego. Tu nie chodzi o modę na daną dietę, ale o nasze zdrowie i przyczynę choćby złego samopoczucia. Coś, co do tej pory braliśmy za normę: „każdego czasami boli brzuch“, „każdy miewa wahania nastrojów“, „każdemu zdarzają się gorsze dni i bóle głowy“ może mieć swoje podłoże w nietolerancji pokarmowej. Może okazać się, że nasz organizm czegoś nie przyswaja, a my zupełnie niepotrzebnie dokładnie tym go karmimy. On broni się jak może, pokazując nam, że nie tędy droga. A my wymyślamy przyczyny choćby bólu głowy. Odpowiedź może być bardzo prosta: mutacja genów. Posiadając tę wiedzę, możemy znacznie poprawić jakość naszego życia. Koniec z krwawiącymi dziąsłami i bólami brzucha. Brzmi kusząco, prawda?