Jeśli masz kompleksy z powodu swoich zębów, dowiedz się jak łatwo można to zmienić. Zobacz kolejną metamorfozę dzięki Claudii i Enel-Med.

Drugą uczestniczką metamorfoz miesięcznika CLAUDIA  realizowanych w Enel-Med jest Pani Lidia Grabowska, która od lat pracuje jako opiekunka osób starszych. Wolny czas spędza z rodziną i przyjaciółmi, lubi też zajmować się gotowaniem. - Zęby to był mój największy kompleks, starałam się nie uśmiechać zbyt szeroko, by ich nie pokazywać – wspomina pani Lidia. Kłopoty z zębami to dziś już tylko przeszłość.


 
Proces leczenia pani Lidii został poprzedzony dokładnym wywiadem, w ramach którego pacjentka opisała swoje problemy i oczekiwania w zakresie metamorfozy. Na początek dokonano dokładnego badania klinicznego stanu uzębienia oraz  wykonano zdjęcia radiologiczne. To pozwoliło zespołowi specjalistów pod kierownictwem dr Agnieszki Lenard opracować plan leczenia.

Zobacz też: Wybielanie zębów - w jaki sposób wybielić zęby?

Procedury medyczne rozpoczęto od przeprowadzenia higieny jamy ustnej, leczenia zachowawczego zębów oraz leczenia endodontycznego kilku zębów z zastosowaniem mikroskopu. Ten etap leczenia przeprowadziła lek. stomatologii Magdalena Dybowska. Kolejnym etapem pracy było wykonanie badania na ustawienie prawidłowe w stawach skroniowo-żuchwowych łukiem twarzowym. Badanie to określa ustawienie żuchwy w stosunku do szczęki i jest bardzo ważne z punktu widzenia zachowania prawidłowej funkcji żucia. Na podstawie wyników badania został przygotowany projekt prac protetycznych.Ostatecznym krokiem u pani Lidii było wykonanie przez dr. Lenard stałego uzupełnienia protetycznego w postaci dwóch mostów, koron oraz licówek na górze oraz wypełnień kompozytowych na dole. Całe leczenie znacząco poprawiło estetykę uśmiechu, ale też przede wszystkim przywróciło naturalne warunki zwarciowe. Dzięki przeprowadzonym zabiegom, pacjentka odzyskała nie tylko komfort, ale i piękny, naturalnie biały, zdrowy uśmiech.