hero-image

Oddział Kupiec Poznański – Poznań

Kontakt

Adres
pl. Wiosny Ludów 2, 61-831 Poznań

Telefon
22 23 07 007
660 307 007

Kierownik oddziału
Anna Sibilska

Koordynator rehabilitacji
Łukasz Ospalski

Godziny przyjęć

Przychodnia:
Pon-pt.: 7:00-20:00
Sobota: 8:00-14:00

Opis placówki

Rehabilitacja w Poznaniu – sesje ze specjalistą zwiększające sprawność

Zadowolenie z życia w dużej mierze zależy od sprawności fizycznej i psychicznej. Niestety ze względu na rozmaite schorzenia narządu ruchu, urazy, operacje, wady postawy i zaburzenia neurologiczne, zdolności motoryczne mogą ulegać osłabieniu. W takich sytuacja pomaga rehabilitacja, dostępna w oddziale enel-med w Poznaniu. Swoją ofertę i profesjonalną pomoc wykwalifikowanych rehabilitantów kierujemy do każdego pacjenta – dzieci, osób dorosłych i seniorów.

Rehabilitacja w Poznaniu – centrum medyczne enel-med oddział Kupiec Poznański

Centrum medyczne enel-med oddział Kupiec Poznański w Poznaniu mieści się na placu Wiosny Ludów 2 w Poznaniu. Oddział znajduje się w centrum handlowo-biurowym Kupiec Poznański (II i V piętro). Oddział powstał w 2006 roku i jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dojazd komunikacją miejską do oddziału enel-med Kupiec Poznański

Do oddziału można dojechać środkami komunikacji miejskiej:

  • tramwajem: linie 2, 5, 9, 13 i 16.

Parking dla pacjentów oddziału enel-med Kupiec Poznański

Pacjenci enel-med mają do dyspozycji 13 miejsc na bezpłatnym parkingu podziemnym po przedstawieniu biletu parkingowego w recepcji centrum medycznego enel-med oddział Kupiec Poznański.

Oferta oddziału enel-med Kupiec Poznański

W ramach usług rehabilitacyjnych oferujemy naszym pacjentom:

  • rehabilitację uroginekologiczną, rehabilitację stomatologiczną, 2 sale do ćwiczeń, salę masażu, 3 gabinety, w których można skorzystać z: elektrostymulacji, fali uderzeniowej, galwanizacji, jonoforezy, krioterapii miejscowej, laseroterapii, biostymulacji wysokoenergetycznej, suchego igłowania, pola magnetycznego, Salus Talent, prądów (diadynamicznych, interferencyjnych, TENS) i ultradźwięków.

Rehabilitacja jako kompleksowe wsparcie pacjenta

Rehabilitacja jest obszernym działem, który obejmuje szereg działań, zabiegów, ale także wsparcie edukacyjne dla pacjentów, którzy z różnych przyczyn nie posiadają pełnej sprawności lub borykają się z różnymi dolegliwościami ze strony układu ruchu i nie tylko. Kompleksowy proces rehabilitacji może obejmować m.in. wsparcie medyczne, społeczne i zawodowe.

Kto może skorzystać z rehabilitacji? Wskazania do konsultacji i zabiegów fizjoterapii

Zabiegi rehabilitacyjne skierowane są do osób, które potrzebują poprawy sprawności ruchowej, cierpią z powodu dysfunkcji i chorób układu ruchu, zarówno przewlekłych, jak i spowodowanych np. kontuzją lub urazem, a także do pacjentów, którzy chcą zapobiegać postępowi wielu schorzeń i powikłań z nimi związanymi. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta prowadzona może być m.in.:

  • Rehabilitacja kręgosłupa – ta część szkieletu człowieka jest szczególnie narażona na przeciążenia i zmiany chorobowe. Obecnie na bóle kręgosłupa, przewlekłe lub sporadyczne, uskarża się większość pacjentów.
  • Rehabilitacja ortopedyczna – jej celem jest przyspieszenie powrotu do zdrowia, wyeliminowanie dolegliwości i przywrócenie zakresu ruchu utraconego w wyniku chorób, zmian zwyrodnieniowych, wad wrodzonych i nabytych, urazów lub przebytych operacji i zabiegów z zakresu chirurgii.
  • Rehabilitacja uroginekologiczna – podjęcie odpowiednich metod leczenia wskazane jest również przy problemach w obrębie mięśni dna miednicy i narządów rodnych. Fizjoterapia uroginekologiczna pomaga np. przy nietrzymaniu moczu, zapaleniu prostaty.
  • Rehabilitacja stomatologiczna – są to różnego rodzaju działania podejmowane w przypadku zaburzeń stomatognatycznych, czyli obejmujących narząd żucia i elementy twarzoczaszki, np. przy wadach zgryzu, zwyrodnieniach i urazach mechanicznych tego obszaru.
  • Rehabilitacja onkologiczna, kardiologiczna, neurologiczna, psychologiczna – pomagamy również pacjentom, którzy chorują na nowotwory, przebyli udar mózgu, cierpią na choroby przewlekłe układu nerwowego (np. stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona), układu oddechowego (np. astma), układu sercowo-naczyniowego (np. niewydolność serca, nadciśnienie), przy których pomocna jest m.in. terapia przeciwobrzękowa, a także problemy o podłożu psychicznym, ponieważ odpowiednie nastawienie w wielu przypadkach jest podstawą powrotu do zdrowia.

Najważniejsze zabiegi fizjoterapeutyczne wykonywane przez specjalistów

W celu poprawy pracy układu ruchu i poprawy jakości życia pacjenta stosuje się m.in.:

  • techniki manualne – różnego rodzaju masaże lecznicze, suche igłowanie itp.;
  • kinezyterapię, czyli leczenie ruchem – ćwiczenia bierne i czynne, w tym treningi funkcjonalne;
  • fizykoterapię – zabiegi oparte o zjawiska fizyczne, także te wykorzystujące nowoczesny sprzęt;
  • wsparcie terapeutyczne – udzielanie specjalistycznych porad, edukacja, ćwiczenia przeznaczone do samodzielnego wykonywania.

FAQ

  • Czy potrzebne jest skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne?

W ramach usług komercyjnych, oferowanych w oddziałach enel-med, skierowanie od lekarza nie jest potrzebne.

  • Jak się przygotować do zabiegów?

Nie ma potrzeby szczególnych przygotowań – wystarczy wziąć prysznic i założyć wygodny strój. Zanim rozpocznie się rehabilitacja, fizjoterapeuta musi poznać historię medyczną pacjenta. W tym celu przeprowadza z nim szczegółowy wywiad. Do poradni warto zabrać ze sobą posiadane wyniki badań.

×