Nadgarstek jest podatny na urazy, takie jak zwichnięcia, skręcenia, złamania lub stłuczenia. Inne możliwe przyczyny bólu i obrzęku w obrębie tego stawu to różnorodne schorzenia o charakterze ostrym lub przewlekłym. Do najczęściej występujących należą choroby zwyrodnieniowe oraz stany zapalne, m.in. reumatoidalne zapalenie stawów.
Wśród osób pracujących przy komputerze lub wykonujących niektóre prace fizyczne częstym problemem jest zespół cieśni nadgarstka. Jest to schorzenie, którego bezpośrednią przyczyną jest ucisk nerwu w kanale nadgarstka. Do głównych objawów tej choroby należą ból ręki, jej mrowienie i drętwienie, osłabienie czucia oraz chwytu, a także uczucie sztywności.
Z kolei zespół de Quervaina, znany również jako zapalenie ścięgna kciuka, obejmuje pochewki ścięgniste mięśni nadgarstka, które są odpowiedzialne za poruszanie kciukiem i jego stabilizację podczas chwytania przedmiotów. Objawy tego schorzenia obejmują ból wzdłuż krawędzi nadgarstka, szczególnie przy próbie wykonywania ruchów kciukiem i chwytania przedmiotów. Sprawdź, jakie metody leczenia są zalecane w przypadku bólu nadgarstka.

Rehabilitacja ortopedyczna
Rehabilitacja ortopedyczna ma na celu przywrócenie pacjentowi pełni sprawności, utraconej na skutek kontuzji, chorób oraz zmian wrodzonych i nabytych.
SPRAWDŹ
Rehabilitacja ortopedyczna dzieci i młodzieży
W komfortowej atmosferze pomagamy skorygować wady postawy i wytworzyć u dzieci prawidłowe nawyki oraz naturalną potrzebę ruchu.
SPRAWDŹ