hero-image

Leczenie chorób siatkówki

Opis specjalizacji

Najczęściej występujące choroby siatkówki, to zwyrodnienie plamki (AMD) oraz uszkodzenia siatkówki oka pojawiające się w przebiegu cukrzycy.

Diagnostyka i leczenie AMD

Zwyrodnienie plamki zawiązane z wiekiem jest najczęstszą przyczyną nieodwracalnej utraty wzroku u osób po 60 roku życia.

Występują dwie postaci choroby – sucha (zanikowa) oraz wysiękowa. Postać suchą należy obserwować. Istotne jest zauważenie momentu przejścia postaci suchej w wilgotną – zauważalne przez pacjenta jako istotne pogorszenie ostrości wzroku. W przypadku AMD wysiękowego możliwe jest leczenie w postaci zastrzyków do wnętrza gałki ocznej. Podaje się leki blokujące wzrost patologicznych naczyń krwionośnych w siatkówce (anty VEGF). Pozawala to zatrzymać postęp choroby, a u 30% pacjentów poprawę widzenia.

Zakres usług

W Centrum Okulistycznego zapewniamy kompleksową opiekę od specjalistycznych badań i podstawowego leczenia po zabiegi operacyjne.

Badania:

  • badanie OCT – jest to badanie nieinwazyjne, które daje obraz przekroju przez wybrany fragment dna oka; wskazaniem do wykonania badania jest:
  • zwyrodnienie plamki żółtej AMD
  • badanie przed leczeniem zastrzykami do oka w przebiegu AMD i kontrola po zabiegu
  • otwór w plamce
  • obrzęk plamki żółtej w przebiegu cukrzycy.

Formularz kontaktowy

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, opowiemy o szczegółach oferty i umówimy Cię na wizytę.    Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Centrum Medyczne ENEL-MED Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Słomińskiego 19 lok. 524, 00-195 Warszawa. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.