enel-med online kontakt e-sklep
hero-image

Seksuologia

Opis specjalizacji

Seksuologia to nauka interdyscyplinarna dotycząca jednej z najważniejszych sfer ludzkiego życia – seksualności, która jest integralną częścią osobowości każdej osoby.  Zajmuje się diagnozowaniem zaburzeń i chorób w sferze życia intymnego oraz problemami, dotyczącymi ludzkich potrzeb takich jak potrzeba kontaktu, intymności, wyrażania uczuć, przyjemności, czułości i miłości.

Specjalista seksuolog, jest lekarzem, który ukończył 2-letnią specjalizację z seksuologii, po zakończeniu swojej specjalizacji podstawowej. Seksuologiem może być psychiatra, ginekolog lub urolog.

Kiedy należy umówić się na konsultację do seksuologa?

Na konsultację do seksuologa może zgłosić się każdy z następującymi problemami:

 • problemy w związku
 • osłabienie lub wzmożenie popędu seksualnego (libido)
 • zaburzenia wzwodu (erekcji)
 • dolegliwości bólowe przy stosunkach (pochwica, vestibulodynia)
 • uzależnienie od seksu, pornografii
 • wytrysk przedwczesny/opóźniony i wiele innych

Jak wygląda wizyta u seksuologa w enel-med?

Wizyta u seksuologa jest zwykłą wizytą lekarską. W jej trakcie rozmawia się o problemach dotyczących życia seksualnego. Jeśli jest taka potrzeba lekarz zleca odpowiednie badania, np.: badania hormonalne z krwi, ogólne badania laboratoryjne. Czasem może zaistnieć konieczność skierowania pacjenta/pacjentki na badania do lekarza innej specjalności, np. ginekologa, urologa lub kardiologa.

Leczenie zaburzeń funkcji seksualnych musi być kompleksowe. W przypadkach lżejszych kieruje się pacjenta na terapię, najlepiej do psychoseksuologa. Czasem konieczne jest włączenie leczenia farmakologicznego.

Formularz kontaktowy

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, opowiemy o szczegółach oferty i umówimy Cię na wizytę.  Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Centrum Medyczne ENEL-MED Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Słomińskiego 19 lok. 524, 00-195 Warszawa. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.

  Bądź na bieżąco z aktualnościami

  CM ENEL-MED oraz oferowanych przez CM ENEL-MED produktów i usług za pomocą środków komunikacji elektronicznej – podany adres e-mail, co wiąże się z używaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, których jestem użytkownikiem.