hero-image

Fizykoterapia

Opis usługi

Fizykoterapia to jedna z metod fizjoterapii, w ramach której do leczenia wykorzystuje się bodźce fizyczne – niską i wysoką temperaturę, ultradźwięki, prąd, światło czy pole magnetyczne. Czynniki te pobudzają procesy biologiczne w tkankach, stanowiąc istotne uzupełnienie procesu rehabilitacji. Różnego rodzaju zabiegi fizykalne znajdują się w ofercie placówek medycznych enel-med w całej Polsce.

Fizykoterapia jest to metoda fizjoterapii, będąca ważnym elementem zarówno leczenia, jak i rehabilitacji w przypadku różnych dolegliwości, kontuzji oraz schorzeń, nie tylko w obrębie układu ruchu, ale również układu oddechowego, układu krążenia, układu moczowo-płciowego, chorobach przewlekłych, cywilizacyjnych, niepełnosprawności fizycznej oraz intelektualnej.

Fizykoterapia – kiedy zgłosić się do specjalisty?

Zabiegi fizykoterapii bywają potrzebne pacjentom, u których występują dolegliwości ze strony układu ruchu – może to być ostry lub przewlekły ból, ograniczenie ruchomości stawów, sztywność stawów, opuchlizna, rozległe krwiaki itp. Fizykoterapeuta pomaga pacjentom po operacjach chirurgicznych – dobrane do potrzeb zabiegi fizykoterapii przyspieszają proces rekonwalescencji i powrót do zdrowia. Fizykoterapia może zostać zalecona pacjentom z różnego rodzaju chorobami przewlekłymi – w takich sytuacjach hamuje ich rozwój oraz pozwala łagodzić występujące objawy.

Fizykoterapia – wskazania

Istnieje wiele sytuacji, w których niezbędna jest profesjonalna, dopasowana do potrzeb fizykoterapia – zabiegi z zastosowaniem ciepła, zimna, ultradźwięków czy prądu stosuje u pacjentów z:

 • chorobą zwyrodnieniową stawów,
 • zespołem bólu kręgosłupa,
 • chorobami reumatologicznymi,
 • nagłymi urazami układu ruchu (zwichnięcia, skręcenia, złamania),
 • schorzeniami mięśniowymi,
 • niedowładami i porażeniami,
 • chorobami neurologicznymi,
 • nerwobólami,
 • schorzeniami kardiologicznymi,
 • chorobami laryngologicznymi

Fizykoterapia znajduje zastosowanie u osób przemęczonych psychicznie i fizycznie, jest ważnym elementem regeneracji powysiłkowej u sportowców – zarówno zawodowych, jak i amatorów.

Fizykoterapia – jak przebiega?

Odpowiednie zabiegi fizykalne są zawsze dopasowywane do indywidualnych potrzeb pacjenta, biorąc pod uwagę jego wiek, płeć, problemy, z jakimi się boryka czy występowanie ewentualnych przeciwwskazań.

Do zabiegów fizykoterapii dostępnych w placówkach enel-med zalicza się laseroterapia, fala uderzeniowa, pole magnetyczne, ultradźwięki, krioterapia miejscowa, prądy interferencyjne, prąd TENS, prądy diadynamiczne, jonoforeza, galwanizacja, elektrostymulacja i leczenie zimnem. Każdy z tych zabiegów przebiega w odmienny sposób – o koniecznych przygotowaniach pacjent informowany jest przez naszych specjalistów.

Warto pamiętać, że w wielu przypadkach fizykoterapia łączona jest z innymi metodami fizjoterapii: terapią manualną, kinezyterapią czy masażami leczniczymi.

Zabiegi fizykalne – efekty

W zależności od ich specyfiki, poszczególne zabiegi fizykalne pozwalają uzyskać efekty w postaci redukcji dolegliwości bólowych, poprawy mobilności i ruchomości stawów, zlikwidowania ognisk stanów zapalnych, zahamowania rozwoju chorób przewlekłych, złagodzenia ich objawów, poprawy jakości życia pacjenta czy utrzymania przez niego maksimum sprawności i samodzielności.

FAQ

 • W których placówkach enel-med wykonywane są zabiegi fizykoterapii?

Z dopasowanych do potrzeb zabiegów fizykoterapii skorzystać można w centrach medycznych enel-med w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu oraz Tarnowie Podgórnym. Zachęcamy do kontaktu z wybraną placówką!

 • Czy w placówkach enel-med skorzystam z innych metod fizjoterapii?

Oczywiście! Obok zabiegów fizykalnych, specjalizujemy się również w terapii manualnej, kinezyterapii, kinesiotapingu czy masaży leczniczych.

Formularz kontaktowy

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, opowiemy o szczegółach oferty i umówimy Cię na wizytę.  Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Centrum Medyczne ENEL-MED Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Słomińskiego 19 lok. 524, 00-195 Warszawa. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.