hero-image

Ginekolog-onkolog

Opis specjalizacji

Ginekologia onkologiczna jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób nowotworowych kobiecego narządu rodnego. Na konsultacje z lekarzami tej specjalności zapraszamy do oddziałów enel-med w całej Polsce.

Nowotwory kobiecych narządów płciowych są bardzo poważnym problemem zdrowotnym w naszym kraju. U wielu pacjentek diagnozowane są niestety zbyt późno, przez co trudno o skuteczne leczenie. Tymczasem wykryte na wczesnym etapie rozwoju nowotwory można w pełni wyleczyć. Diagnostyką i doborem optymalnej terapii zajmuje się ginekolog-onkolog.

Ginekolog-onkolog – kiedy zgłosić się na wizytę?

Do ginekologa-onkologa powinny się zgłosić kobiety z nieprawidłowym wynikiem wymazu cytologicznego albo objawami wskazującymi na nowotwór macicy czy jajników. Ginekolog-onkolog pomaga pacjentkom, które obserwują u siebie niepokojące objawy ze strony narządu rodnego, i zleca odpowiednie badania. Prowadzi proces leczenia u kobiet ze zdiagnozowanymi nowotworami – na konsultacje należy się zgłaszać regularnie nawet po zakończeniu terapii.

Ginekolog-onkolog-– jakie objawy powinny zaniepokoić?

Do ginekologaonkologa należy się zgłosić, gdy pacjentka zauważa u siebie niepokojące objawy, takie jak:

 • nieprawidłowy wynik cytologii szyjki macicy,
 • nieprawidłowy wynik badania USG narządu rodnego,
 • nieprawidłowe plamienia i krwawienia z dróg rodnych,
 • krwawienia po stosunkach seksualnych,
 • obfite, cuchnące upławy.

Niekiedy z ginekologiemonkologiem konsultowane są również objawy ze strony układu moczowego: częste oddawanie moczu, uczucie parcia na mocz, zaleganie moczu w pęcherzu.

Ginekolog-onkolog – jak wygląda wizyta?

Wizyta u specjalisty z zakresu ginekologii-onkologii zawsze rozpoczyna się od wywiadu z pacjentką. Lekarz pyta o obserwowane objawy i przebyte wcześniej choroby, a także zapoznaje się z dokumentacją medyczną i wynikami badań. Najczęściej zlecana jest także dalsza diagnostyka – wykonanie podstawowych i specjalistycznych badań laboratoryjnych, USG ginekologicznego, USG piersi czy mammografii. Dopiero na podstawie ich wyników ginekolog-onkolog może podjąć decyzję co do dalszego postępowania terapeutycznego.

Ginekolog-onkolog – jakie choroby diagnozuje?

Wśród najczęściej diagnozowanych przez ginekologa-onkologa schorzeń wymienia się:

 • raka jajników,
 • raka jajowodów,
 • raka szyjki macicy,
 • raka trzonu macicy,
 • raka pochwy.

Oprócz tego ginekolog-onkolog zajmuje się również opieką nad pacjentkami ze zdiagnozowanymi stanami przednowotworowymi tych narządów.

Onkolog-ginekolog – co po wizycie?

Po wizycie należy dostosować się do wszystkich zaleceń lekarza dotyczących wykonania określonych badań czy konsultacji z innymi specjalistami. W zależności od indywidualnego przypadku specjalista może zalecić biopsję zmiany albo jej chirurgiczne usunięcie w warunkach szpitalnych. Elementami leczenia chorób nowotworowych są też chemioterapia oraz radioterapia.

FAQ

 • W jaki sposób można się umówić na konsultację z ginekologiem-onkologiem w enel-med?

Wizytę można umówić za pomocą aplikacji mobilnej, poprzez system rezerwacji online oraz telefonicznie dzwoniąc na naszą infolinię.

 • Czy na wizytę u ginekologa-onkologa potrzebne jest skierowanie?

Nie, w oddziałach enel-med na konsultacje ze specjalistą w zakresie ginekologii-onkologii zapraszamy bez konieczności posiadania skierowania.

 • Jakie badania diagnostyczne można wykonać w oddziałach enel-med?

Pacjentki zapraszamy m.in. na USG ginekologiczne, USG piersi, kolposkopię, tomografię komputerową, rezonans magnetyczny oraz biopsję.

 • Jak zapisać się na konsultacje?

Dla wygody i bezpieczeństwa zachęcamy, by na wizyty w oddziałach enel-med zapisywać się telefonicznie lub przez nasz system rezerwacji online.

Formularz kontaktowy

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, opowiemy o szczegółach oferty i umówimy Cię na wizytę.  Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Centrum Medyczne ENEL-MED Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Słomińskiego 19 lok. 524, 00-195 Warszawa. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.