Opis usługi
Głęboka stymulacja kawitacyjna to innowacyjna metoda rehabilitacji z wykorzystaniem urządzenia, emitującego fale akustyczne o częstotliwości 38 kHz. Zabieg łączy w sobie właściwości zjawiska kawitacji oraz efektu termicznego, co przyspiesza proces usuwania szkodliwych produktów przemiany materii z organizmu oraz usprawnia regenerację tkanek. Głęboka stymulacja kawitacyjna dostępna jest w placówkach enel-med.
Głęboka stymulacja kawitacyjna to innowacyjny zabieg fizjoterapii, który znajduje zastosowanie w leczeniu oraz rehabilitacji wielu chorób, m.in. ortopedycznych. Urządzenie do rehabilitacji emituje fale akustyczne o częstotliwości 38 kHz, łącząc w sobie efekty termiczne z właściwościami zjawiska kawitacji. Już kilkunastominutowy zabieg pozytywnie wpływa na układ ruchu, usprawniając krążenie oraz przyspieszając usuwanie z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii. Dzięki temu możliwa jest szybka oraz trwała regeneracja tkanek.
Głęboka stymulacja kawitacyjna – wskazania
Głęboka stymulacja kawitacyjna stosowana jest u pacjentów z:
- ostrymi i przewlekłymi stanami zapalnymi układu mięśniowo-kostnego,
- ostrymi urazami narządu ruchu (skręcenia stawów, uszkodzenia mięśni, naderwania lub zerwania więzadeł),
- zespołami przeciążeniowymi (kolano skoczka i biegacza, łokieć tenisisty i golfisty, ostroga piętowa),
- rozległymi krwiakami i obrzękami.
Głęboka stymulacja kawitacyjna – przeciwwskazania
Choć ogólnie głęboka stymulacja kawitacyjna jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym, to jednak nie wykonuje się jej u każdego. Wśród przeciwwskazań do jej stosowania znajduje się:
- ciąża i okres karmienia,
- aktywna choroba nowotworowa,
- stany gorączkowe,
- infekcje, stany zapalne, rany i owrzodzenia skóry,
- obecność rozrusznika serca,
- zaawansowana osteoporoza.
Głęboka stymulacja kawitacyjna – jak przebiega?
Głęboka stymulacja kawitacyjna nie wymaga od pacjentów szczególnych przygotowań. Należy wygodnie się ubrać i wziąć ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną. Fizjoterapeuta prosi pacjenta o odsłonięcie określonej partii ciała i przykłada do niej emitującą fale akustyczne głowicę – jest to bezpieczne i zupełnie bezbolesne, a jedyne, co może nieco przeszkadzać, to odczuwalny i słyszalny szum czy świst w uszach. Cała procedura trwa kilkanaście minut.
Głęboka stymulacja kawitacyjna – efekty
Zabieg daje efekty w postaci redukcji bólu, rozluźnienia napiętych tkanek, zminimalizowania stanu zapalnego, usprawnienia krążenia krwi oraz przyspieszenia usuwania szkodliwych metabolitów. Są one zauważalne już po pierwszym zabiegu, choć w razie potrzeby można go powtarzać co kilka dni.
FAQ
1. W jaki sposób zapisać się na głęboką stymulację kawitacyjną?
Aby zapisać się na zabieg, należy skontaktować się telefonicznie lub wypełnić formularz kontaktowy – wówczas na podany numer oddzwoni nasz konsultant.
2. Czy ten zabieg rehabilitacyjny jest bolesny?
Nie, głęboka stymulacja kawitacyjna nie jest zabiegiem bolesnym. Nie wymaga żadnego znieczulenia.
3. Czy zabieg może być łączony z innymi procedurami?
Oczywiście! Często głęboka stymulacja kawitacyjna jest elementem kompleksowego programu rehabilitacji, który obejmuje również terapię manualną, kinezyterapię czy inne zabiegi fizykoterapeutyczne.
Formularz kontaktowy
Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, opowiemy o szczegółach oferty i umówimy Cię na wizytę.