hero-image

Głęboka stymulacja kawitacyjna (SIRIO)

Opis usługi

Głęboka stymulacja kawitacyjna to innowacyjna metoda rehabilitacji z wykorzystaniem unikalnego urządzenia Sirio, emitującego fale akustyczne o częstotliwości 38 kHz. Zabieg łączy w sobie właściwości zjawiska kawitacji oraz efektu termicznego, co przyspiesza proces usuwania szkodliwych produktów przemiany materii z organizmu oraz usprawnia regenerację tkanek. Rehabilitacja Sirio dostępna jest w placówkach enel-med.

Głęboka stymulacja kawitacyjna Sirio to innowacyjny zabieg fizjoterapii, który znajduje zastosowanie w leczeniu oraz rehabilitacji wielu chorób, m.in. ortopedycznych. Urządzenie do rehabilitacji Sirio emituje fale akustyczne o częstotliwości 38 kHz, łącząc w sobie efekty termiczne z właściwościami zjawiska kawitacji. Już kilkunastominutowy zabieg pozytywnie wpływa na układ ruchu, usprawniając krążenie oraz przyspieszając usuwanie z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii. Dzięki temu możliwa jest szybka oraz trwała regeneracja tkanek.

Głęboka stymulacja kawitacyjna Sirio – wskazania

Rehabilitacja Sirio stosowana jest u pacjentów z:

 • ostrymi i przewlekłymi stanami zapalnymi układu mięśniowo-kostnego,
 • ostrymi urazami narządu ruchu (skręcenia stawów, uszkodzenia mięśni, naderwania lub zerwania więzadeł),
 • zespołami przeciążeniowymi (kolano skoczka i biegacza, łokieć tenisisty i golfisty, ostroga piętowa),
 • rozległymi krwiakami i obrzękami,

Głęboka stymulacja kawitacyjna – przeciwwskazania

Choć ogólnie głęboka stymulacja kawitacyjna jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym, to jednak nie wykonuje się jej u każdego. Wśród przeciwwskazań do jej stosowania znajduje się:

 • ciąża i okres karmienia,
 • aktywna choroba nowotworowa,
 • stany gorączkowe,
 • infekcje, stany zapalne, rany i owrzodzenia skóry,
 • obecność rozrusznika serca,
 • zaawansowana osteoporoza.

Rehabilitacja Sirio – jak przebiega?

Głęboka stymulacja kawitacyjna nie wymaga od pacjentów szczególnych przygotowań. Należy wygodnie się ubrać i wziąć ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną. Fizjoterapeuta prosi pacjenta o odsłonięcie określonej partii ciała i przykłada do niej emitującą fale akustyczne głowicę – jest to bezpieczne i zupełnie bezbolesne, a jedyne, co może nieco przeszkadzać, to odczuwalny i słyszalny szum czy świst w uszach. Cała procedura trwa kilkanaście minut.

Głęboka stymulacja kawitacyjna Sirio – efekty

Zabieg daje efekty w postaci redukcji bólu, rozluźnienia napiętych tkanek, zminimalizowania stanu zapalnego, usprawnienia krążenia krwi oraz przyspieszenia usuwania szkodliwych metabolitów. Są one zauważalne już po pierwszym zabiegu, choć w razie potrzeby można go powtarzać co kilka dni.

FAQ

 • W jaki sposób zapisać się na głęboką stymulację kawitacyjną Sirio?

Aby zapisać się na zabieg, należy skontaktować się telefonicznie lub wypełnić formularz kontaktowy – wówczas na podany numer oddzwoni nasz konsultant.

 • Czy rehabilitacja Sirio to bolesny zabieg?

Nie, głęboka stymulacja kawitacyjna Sirio nie jest zabiegiem bolesnym. Nie wymaga żadnego znieczulenia.

 • Czy zabieg może być łączony z innymi procedurami?

Oczywiście! Często głęboka stymulacja kawitacyjna jest elementem kompleksowego programu rehabilitacji, który obejmuje również terapię manualną, kinezyterapię czy inne zabiegi fizykoterapeutyczne.

Formularz kontaktowy

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, opowiemy o szczegółach oferty i umówimy Cię na wizytę.  Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Centrum Medyczne ENEL-MED Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Słomińskiego 19 lok. 524, 00-195 Warszawa. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.