hero-image

Rehabilitacja ortopedyczna dzieci i młodzieży

Opis usługi

Rehabilitacja ortopedyczna dzieci i młodzieży to dziedzina rehabilitacji, w ramach której koryguje się wady postawy oraz leczy kontuzje i schorzenia układu ruchu u najmłodszych pacjentów. Usługi w tym zakresie świadczymy w placówkach enel-med w całej Polsce.

Dość częstym problemem zdrowotnym dzieci i młodzieży są wady postawy – mogą mieć one charakter wrodzony, ale częściej są efektem stylu życia: niedoboru aktywności fizycznej czy spędzania dużej ilości czasu przed komputerem. Dzieciom i młodzieży, podobnie jak ludziom dorosłym, przydarzają się też różnego rodzaju choroby i urazy układu ruchu. We wszystkich tych przypadkach niezbędna bywa rehabilitacja ortopedyczna dzieci i młodzieży.

Rehabilitacja ortopedyczna dzieci i młodzieży – kiedy zgłosić się do specjalisty?

Na rehabilitację ortopedyczną dzieci i młodzieży warto zgłosić się jeśli zauważymy u dziecka wyraźne wady postawy: garbienie się, zaokrąglenie pleców, przechylenie sylwetki w jedną stronę. Sygnałem nieprawidłowego rozwoju układu ruchu mogą być też kłopoty z normalnym poruszaniem się, problemy z wchodzeniem po schodach, łapaniem piłki czy bieganiem, częste potykanie czy unikanie przez malucha zabaw i aktywności fizycznej. Oczywiście specjalistyczną rehabilitację może zlecić również ortopeda w przypadku zdiagnozowania u dziecka urazu/choroby układu ruchu.

Rehabilitacja ortopedyczna dzieci i młodzieży – wskazania

Wśród wskazań do przeprowadzenia rehabilitacji ortopedycznej dzieci i młodzieży znajduje się:

 • skolioza,
 • plecy okrągłe,
 • płaskostopie,
 • koślawość stóp i kolan,
 • zmiany przeciążeniowe,
 • urazy ostre (złamania kości, skręcenia stawów),
 • zespoły bólowe.

Oczywiście rehabilitacja ortopedyczna dzieci i młodzieży bywa konieczna również po przeprowadzonych operacjach, np. zespolenia kości czy operacyjnym leczeniu wad postawy.

Rehabilitacja ortopedyczna dzieci i młodzieży – jak przebiega?

W placówkach enel-med rehabilitacją ortopedyczną dzieci i młodzieży zajmują się doświadczeni fizjoterapeuci, posiadający umiejętności w pracy z najmłodszymi pacjentami – tak aby nie był to dla nich przykry obowiązek, ale zabawa i miłe spędzenie czasu. Dysponujemy świetnie wyposażonymi salami do rehabilitacji, w których prowadzone są m.in. sesje kinezyterapii, czyli dopasowane do potrzeb dziecka ćwiczenia rehabilitacyjne: bierne, izometryczne, propriocepcji, neuromobilizacje itp. Bardzo ważnym elementem rehabilitacji jest fizjoterapia dzieci i młodzieży w ortopedii, obejmująca szereg zabiegów, takich jak np. laseroterapię, prądy magnetyczne, ultradźwięki czy krioterapię. W naszej ofercie znajdują się także masaże relaksacyjne i lecznicze.

Rehabilitacja ortopedyczna dzieci i młodzieży – efekty

Rehabilitacja ortopedyczna dzieci i młodzieży prowadzona jest zarówno przez specjalistów fizjoterapii, jak i kontynuowana przez dziecko w warunkach domowych pod kontrolą rodziców. Systematyczna praca pozwala osiągnąć liczne pozytywne rezultaty: u dziecka usunięte zostają dolegliwości bólowe, odzyskuje ono pełną sprawność i zakres ruchów, uczy się prawidłowych wzorców ruchowych, może rozpocząć uprawianie sportu lub do niego wrócić, rozwija się harmonijnie i prawidłowo.

FAQ

 • W których placówkach enel-med można skorzystać z rehabilitacji ortopedycznej dzieci i młodzieży?

Świadczeń tego typu udzielamy w placówkach w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Tarnowie Podgórnym i Wrocławiu.

 • Czy w placówkach enel-med można wykonać badania ortopedyczne u dziecka?

Oczywiście! W ofercie naszych oddziałów znajduje się m.in. USG stawów i mięśni, RTG kości, tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny.

Formularz kontaktowy

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, opowiemy o szczegółach oferty i umówimy Cię na wizytę.  Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Centrum Medyczne ENEL-MED Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Słomińskiego 19 lok. 524, 00-195 Warszawa. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.