hero-image

Rehabilitacja pooperacyjna

Opis usługi

Rehabilitacja po zabiegu operacyjnym jest kluczowym elementem powrotu pacjenta do zdrowia i sprawności. Z rehabilitacji po operacji biodra, kolana, kręgosłupa i innych zabiegach skorzystać można w placówkach enel-med w całej Polsce!

Różnego rodzaju dolegliwości, urazy i choroby w obrębie narządu ruchu w pierwszym etapie próbuje się leczyć zachowawczo, ale zdarza się, że nie przynoszą one oczekiwanych rezultatów. Wówczas koniecznie może być leczenie operacyjne. Po zabiegu bardzo istotna jest z kolei dopasowana do potrzeb rehabilitacja pooperacyjna.

Rehabilitacja pooperacyjna – kiedy zgłosić się do specjalisty?

W wielu przypadkach rehabilitacja pooperacyjna jest prowadzona już pierwszego dnia po wykonaniu zabiegu, jeszcze w warunkach szpitalnych. Tak przebiega m.in. rehabilitacja po endoprotezie kolana czy biodra, choć oczywiście w pierwszych dniach są to ćwiczenia bierne i wykonywane przez specjalistę masaże. Wraz z upływem czasu pacjent jest jednak zdolny do podejmowania bardziej intensywnej pracy – po opuszczeniu szpitala konieczna jest rehabilitacja w warunkach ambulatoryjnych.

Rehabilitacja po zabiegu operacyjnym – wskazania

W enel-med w wielu przypadkach rehabilitacja po zabiegu operacyjnym poprzedzona jest diagnostyką funkcjonalną, w ramach której specjaliści przeprowadzają analizę chodu i biegu, a także oceniają siłę mięśni, stabilność i równowagę.

Następnie prowadzona jest dopasowana do indywidualnych potrzeb:

  • rehabilitacja po operacji kręgosłupa (np. przepukliny jądra miażdżystego kręgosłupa, usunięcia dysku, nastawiania złamań trzonów kręgów, leczenia skolioz),
  • rehabilitacja barku po operacji (np. operacyjne leczenie zwyrodnienia barku, uszkodzenia stożka rotatorów czy uszkodzeń chrząstki),
  • rehabilitacja po operacji kolana (np. leczenie choroby zwyrodnieniowej, rekonstrukcja więzadeł krzyżowych, leczenie chorób chrząstki stawowej, kolana skoczka czy kolana biegacza),
  • rehabilitacja po operacji łokcia (np. w przebiegu łokcia tenisisty czy golfisty), operacyjnym usuwaniu halluksów, operacji zespołu cieśni nadgarstka, endoprotezoplastyce biodra itp.

Rehabilitacja pooperacyjna – jak przebiega?

W centrach medycznych enel-med specjaliści rehabilitacji prowadzą dopasowaną do potrzeb pacjenta kinezyterapię – są to m.in. metody Ackermana, Cyriaxa, Kaltenborna i Maitlanda, koncepcja PNF, metoda McKenziego, ćwiczenia czynne i bierne, ćwiczenia izometryczne czy neuromobilizacje.

Dysponujemy doskonale wyposażonymi salami do rehabilitacji pooperacyjnej, w której wykonujemy m.in. zabiegi krioterapii miejscowej, laseroterapii, pola magnetycznego, fali uderzeniowej, ultradźwięków, jonoforezy, galwanizacji, prądów interferencyjnych, prądów TENS, prądów diadynamicznych czy elektrostymulacji.

Nasi fizjoterapeuci specjalizują się w kinesiotapingu, czyli plastrowaniu, które poprawia krążenie krwi, działa przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo. Oferta rehabilitacyjna obejmuje również masaże lecznicze.

Rehabilitacja po zabiegu operacyjnym – efekty

Ćwiczenia po operacji kręgosłupa, kolana czy biodra są niezbędne, by pacjent odzyskał zdrowie i sprawność. Regularna praca pozwala poprawić zakres ruchu, łagodzi dolegliwości bólowe, przyspiesza proces regeneracji tkanek, zmniejsza ryzyko powikłań pooperacyjnych oraz nawrotów choroby. W zależności od rodzaju urazu, rehabilitacja po operacji trwa najczęściej od kilku tygodni do kilku miesięcy.

FAQ

  • Gdzie mogę zgłosić się na rehabilitację pooperacyjną?

Usługi tego typu świadczymy w placówkach enel-med w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Tarnowie Podgórnym i Wrocławiu.

  • Jak zapisać się wybrany zabieg?

Na zabieg można zapisywać się telefonicznie lub przez formularz kontaktowy – na podany numer oddzwoni konsultant.

  • Jak przygotować się do rehabilitacji pooperacyjnej?

Na pierwszą wizytę należy wziąć ze sobą wcześniejszą dokumentację medyczną, wypisy ze szpitala, a także odzież i obuwie sportowe. O wszystkich szczegółach poinformuje nasz konsultant podczas rozmowy telefonicznej.

Formularz kontaktowy

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, opowiemy o szczegółach oferty i umówimy Cię na wizytę.    Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Centrum Medyczne ENEL-MED Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Słomińskiego 19 lok. 524, 00-195 Warszawa. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.