hero-image

Rehabilitacja

Rehabilitacja to jeden z kluczowych aspektów powrotu do pełni zdrowia, współdecydująca o efektywności leczenia. W enel-med prowadzimy rehabilitację w schorzeniach narządu ruchu, zarówno o charakterze przewlekłym i przeciążeniowym, jak i w stanach pooperacyjnych i pourazowych. Nasi fizjoterapeuci są do Państwa dyspozycji w 6 miastach w Polsce.

Rehabilitacja w enel-med to 60 wykwalifikowanych fizjoterapeutów i masażystów, których praca przekłada się na umożliwienie pełnego powrotu do zdrowia. Specjalizujemy się w terapii po operacjach kręgosłupa, stawów kolanowego, biodrowego, skokowego i barkowego oraz ścięgna Achillesa. Leczymy pacjentów po złamaniach, skręceniach, urazach mięśni, w dyskopatiach oraz chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa i stawów obwodowych. Pomagamy również w schorzeniach nerwów obwodowych np. porażeniu nerwu twarzowego.

Nasze usługi kierujemy zarówno w stronę dorosłych pacjentów, jak i dzieci oraz młodzieży. Z myślą o drugiej z grup prowadzimy rehabilitację neurologiczną, ortopedyczną i sensoryczną; zajmujemy się także leczeniem wad postawy.

Oprócz wykwalifikowanej kadry fizjoterapeutów, nasze oddziały to także najnowocześniejsze dostępne na rynku urządzenia wspomagające rehabilitację, m.in. SIRIO i SALUS-Talent, służące do głębokiej stymulacji, a także biostymulacji wysokoenergetycznej.

Dowiedz się więcej pod numerem telefonu:22 23 07 007

Rehabilitacja kręgosłupa

Bóle kręgosłupa stanowią bardzo uciążliwy problem, zadbaj o zdrowie swoich pleców.

SPRAWDŹ

Rehabilitacja neurologiczna

Rehabilitacja neurologiczna jest procesem, którego celem jest przywrócenie sprawności fizycznej na przykład po przebytym udarze.

SPRAWDŹ

Rehabilitacja neurologiczna dzieci i niemowląt

Rehabilitacja neurologiczna dla dzieci i niemowląt polega na stymulacji ruchu dziecka zgodnie z jego naturalnym rozwojem.

SPRAWDŹ

Rehabilitacja ortopedyczna

Rehabilitacja ortopedyczna zajmuje się leczeniem dysfunkcji i schorzeń w obrębie kości, stawów, struktur okołostawowych, powięzi, mięśni.

SPRAWDŹ

Rehabilitacja ortopedyczna dzieci i młodzieży

W komfortowej atmosferze pomagamy skorygować wady postawy i wytworzyć u dzieci prawidłowe nawyki oraz naturalną potrzebę ruchu.

SPRAWDŹ

Rehabilitacja pooperacyjna

Rehabilitacja po zabiegu operacyjnym to bardzo ważne element dochodzenia do zdrowia. Zobacz, jakie ćwiczenia warto wykonywać i jak dbać o swoje zdrowie.

SPRAWDŹ

Rehabilitacja sensoryczna dzieci

Rehabilitacja sensoryczna jest potrzebna, gdy mózg dziecka ma problem z koncentracją, jest nadruchliwy lub nie potrafi planować swoich działań.

SPRAWDŹ

Rehabilitacja stomatologiczna

Rehabilitacja stomatologiczna to dziedzina związana z dysfunkcjami w obrębie narządu żucia.

SPRAWDŹ

Rehabilitacja uroginekologiczna

Rehabilitacja uroginekologiczna to nowoczesna, kompleksowa terapia skupiająca się na prawidłowej pracy mięśni dna miednicy

SPRAWDŹ

Fala uderzeniowa

Fizjoterapia falą uderzeniową świetnie sprawdza się w leczeniu wielu dolegliwości, kontuzji i chorób. Zobacz, kiedy warto z skorzystać z tego zabiegu.

SPRAWDŹ

Fizjoterapia

Fizjoterapeuci enel-med prowadzą terapię w oparciu o najnowsze badania naukowe i stale poszerzają swoją wiedzę

SPRAWDŹ

Fizykoterapia

Fizykoterapia do leczenia wykorzystuje się – niską i wysoką temperaturę, ultradźwięki, prąd, światło czy pole magnetyczne. Zobacz, kiedy to pomaga.

SPRAWDŹ

Głęboka stymulacja kawitacyjna (SIRIO)

Głęboka stymulacja kawitacyjna urządzeniem Sirio przyspiesza proces usuwania produktów przemiany materii oraz usprawnia regenerację tkanek. Sprawdź!

SPRAWDŹ

Hydroterapia

Hydroterapia jest rodzajem leczenia bodźcowego polegającego na zewnętrznym stosowaniu wody.

SPRAWDŹ

Kinesiotaping

Kinesiotaping to oklejanie bolących partii ciała elastycznymi plastrami. Działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo, wspomagając pracę mięśni i stawów.

SPRAWDŹ

Kinezyterapia

Kinezyterapia opiera się na ruchu i gimnastyce. To leczenie pozytywnie wpływa na nasz organizm. Zobacz, kiedy wybrać kinezyterapię.

SPRAWDŹ

Biostymulacja wysokoenergetyczna (terapia Hilt)

Biostymulacja wysokoenergetyczna to innowacyjna technologia oparta na sprawdzonej terapii laserowej.

SPRAWDŹ

Leczenie wad postawy

Zobacz, jak leczyć wady postawy u dorosłych i dzieci. Podpowiadamy na czym polega rehabilitacja wad postawy i jej korekta.

SPRAWDŹ

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy przynosi ulgę osobom cierpiącym na różnego rodzaju schorzenia kręgosłupa i zmiany zwyrodnieniowe wynikające z przeciążeń.

SPRAWDŹ

Poradnia bólu pleców

Bóle pleców i ból kręgosłupa to plaga naszych czasów. Szczególnie często cierpią z tego powodu osoby, które prowadzą siedzący tryb życia.

SPRAWDŹ

Salus-Talent - głęboka stymulacja elektromagnetyczna

Głęboka stymulacja elektromagnetyczna działa na głębszych warstwach tkanek i kości. Dzięki temu wzmacnia działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.

SPRAWDŹ

Suche igłowanie

Suche igłowanie to technika wykorzystywana w leczeniu m.in. urazów i chorób mięśni, bólu głowy i zatok, a także niektórych schorzeń neurologicznych.

SPRAWDŹ