hero-image

Onkolog

Opis usługi

Onkologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem nowotworów zlokalizowanych w obrębie całego organizmu. Na konsultacje z doświadczonymi onkologami zapraszamy do oddziałów enel-med.

Statystyki nie pozostawiają złudzeń – z roku na rok na nowotwory umiera coraz więcej Polaków. Niestety, choroby nowotworowe w wielu przypadkach diagnozuje się w zaawansowanych stadiach, kiedy trudno o skuteczne leczenie. Tymczasem wcześnie rozpoznane nowotwory można w pełni wyleczyć – specjalizuje się w tym onkolog.

Onkolog – kiedy zgłosić się do lekarza?

Do onkologa najczęściej kierują pacjenta lekarze innych specjalizacji, kiedy wykryją zmiany o charakterze potencjalnie nowotworowym. Onkolog zleca pacjentowi komplet szczegółowych badań, a po postawieniu diagnozy planuje i wdraża leczenie onkologiczne (operacje, farmakoterapia, chemioterapia, radioterapia), a także czuwa nad jego przebiegiem. Do onkologa muszą się też regularnie zgłaszać także pacjenci po zakończeniu terapii – lekarz prowadzi działania chroniące przez późnymi powikłaniami nowotworów oraz ewentualnymi nawrotami.

Onkologia – jakie objawy powinny zaniepokoić?

Do onkologa trafiają osoby, u których diagnozowane są objawy i zmiany sugerujące występowanie chorób nowotworowych. Mogą to być:

 • przewlekły, męczący kaszel z odpluwaniem krwi (rak płuc),
 • bóle brzucha, naprzemiennie biegunki i zaparcia, obecność krwi w kale (rak jelita grubego),
 • guzy w piersiach (rak piersi),
 • nudności, wymioty, brak apetytu, utrata masy ciała (rak żołądka).

Onkolog – jak przebiega wizyta?

Konsultacje onkologiczne opierają się przede wszystkim na wywiadzie lekarskim z pacjentem oraz zapoznaniu się specjalisty z dotychczasową dokumentacją medyczną i wynikami badań. Onkolog przeprowadza badanie przedmiotowe, jednak właściwie w każdym przypadku potrzebna jest specjalistyczna diagnostyka: badania laboratoryjne, obrazowe (USG, RTG, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa), biopsje oraz badania histopatologiczne.

Onkolog – jakie choroby diagnozuje?

Specjalista onkologii diagnozuje i leczy choroby nowotworowe w obrębie całego organizmu człowieka, w tym:

 • czerniaka,
 • raka płuc,
 • raka żołądka,
 • raka trzustki,
 • raka wątroby,
 • raka jelita grubego,
 • raka piersi.

Onkolog specjalizuje się w leczeniu stanów przednowotworowych oraz powikłań chorób nowotworowych.

Onkolog – co po wizycie?

Po konsultacjach onkologicznych należy wykonać wszystkie zlecone przez lekarza badania – na podstawie ich wyników specjalista dobiera odpowiednie metody leczenia. Jeśli jest to możliwe, u osób z szansami na wyleczenie wprowadza się tzw. terapie radykalne, polegające na usunięciu nowotworu z marginesem zdrowych tkanek, uzupełnione często o radio- i/lub chemioterapię. U osób w ciężkim stanie i z licznymi przerzutami stosuje się leczenie paliatywne, którego celem jest maksymalna poprawa jakości życia oraz minimalizowanie nieprzyjemnych dolegliwości.

 

FAQ

 • W jaki sposób można się umówić na konsultację u oknologa w enel-med?

Wizytę można umówić za pomocą aplikacji mobilnej, poprzez system rezerwacji online oraz telefonicznie dzwoniąc na naszą infolinię.

 • Czy do onkologa potrzebne jest skierowanie?

W oddziałach enel-med na konsultacje onkologiczne można się umówić bez konieczności posiadania skierowania?

 • Gdzie wykonam badania zlecone przez onkologa?

W oddziałach enel-med oferujemy pacjentom dostęp do pełnego zakresu badań laboratoryjnych oraz obrazowych (USG, RTG, tomografia, rezonans).

Formularz kontaktowy

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, opowiemy o szczegółach oferty i umówimy Cię na wizytę.  Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Centrum Medyczne ENEL-MED Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Słomińskiego 19 lok. 524, 00-195 Warszawa. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.