hero-image

Podstawowa opieka zdrowotna (POZ)

Czy pamiętasz gdzie i do jakiego lekarza zapisałeś się w ramach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)? Twój adres zamieszkania uległ zmianie i do wybranej wcześniej placówki masz za daleko? A może jesteś naszym Pacjentem i rzadko korzystasz z podstawowej opieki medycznej, a jednak chciałbyś mieć możliwość równoległego, wygodnego leczenia w ramach NFZ? Wybierz lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) w enel-med. Umożliwi Ci to bezpłatne korzystanie z usług medycznych w ramach NFZ w naszych oddziałach.

 

Korzyści z przystąpienia do podstawowej opieki zdrowotnej w ramach NFZ w enel-med

BEZPŁATNE WIZYTY I TELEPORADY

Wybierając internistę lub pediatrę jako lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w enel-med, otrzymujesz bezpłatny dostęp do konsultacji tych specjalistów w oddziale oraz teleporad.

OPIEKA PIELĘGNIARKI LUB POŁOŻNEJ

Wybór pielęgniarki umożliwi realizację świadczeń przez nią wykonywanych, w tym np. iniekcji i zabiegów zaleconych przez lekarzy POZ. Kobiety mogą wybrać także położną środowiskową, która pomoże m.in. w przygotowaniach do porodu czy po urodzeniu dziecka.

DLA CIEBIE I TWOJEJ RODZINY

Ty i Twoja rodzina możecie leczyć się w jednym miejscu za darmo w ramach POZ. Wystarczy, że złożycie deklarację online, wybierając lekarza prowadzącego oraz pielęgniarkę lub położną. Deklarację dla niepełnoletniego dziecka złożysz jako opiekun w jego imieniu.

SKIEROWANIA W RAMACH NFZ

Lekarz POZ na podstawie Twojego stanu zdrowia może zlecać dodatkowe badania (w tym testy na COVID-19), konsultacje u specjalistów, leczenie szpitalne, rehabilitacyjne czy uzdrowiskowe. Skierowania te są ważne w placówkach NFZ, szpitalach państwowych oraz uzdrowiskach.

DOSTĘP DO BADAŃ POZ

Badania laboratoryjne i obrazowe (USG, RTG, EKG) zlecone przez lekarza POZ możesz wykonać bezpłatnie w placówkach enel-med. Na zlecenie lekarza POZ możesz poddać się kolonoskopii czy gastroskopii. Wykaz badań znajdziesz tutaj.

WIĘCEJ MOŻLIWOŚCI DIAGNOSTYKI I LECZENIA

Świadczenia POZ i opieka prywatna w jednym to możliwość wykonania podstawowych badań w ramach NFZ i uzupełnienie ich w ramach abonamentu enel-med w jednym miejscu.

RECEPTY I ZAŚWIADCZENIA

Lekarz podstawowej opieki medycznej w enel-med na podstawie wskazań medycznych może wystawić Ci receptę (w tym także na leki refundowane), zwolnienie zdrowotne a także orzeczenie czy zaświadczenie o Twoim stanie zdrowia.

SZYBSZA DIAGNOSTYKA KORONAWIRUSA

W przypadku wystąpienia objawów chorobowych charakterystycznych dla wirusa SARS-CoV-2 lekarz POZ może udzielić Ci teleporady i wystawić skierowanie na bezpłatny test w kierunku koronawirusa COVID-19, objąć izolacją lub ją wydłużyć oraz monitorować Twój stan zdrowia.

SZCZEPIENIA OBOWIĄZKOWE DLA DZIECI

Dzięki opiece lekarza POZ w enel-med, obowiązkowe szczepienia ochronne wykonasz w naszych oddziałach zgodnie z kalendarzem szczepień za darmo.

HISTORIA MEDYCZNA NA TWOIM KONCIE PACJENTA

Świadczenia realizowane w ramach podstawowej opieki zdrowotnej w enel-med zostaną odzwierciedlone na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta (a także na koncie Twojego dziecka, jeżeli masz je podpięte do swojego Konta). Znajdziesz tam aktualne skierowania, recepty i inne informacje przydatne do zarządzania swoim zdrowiem.

 

Jak przystąpić do podstawowej opieki medycznej w enel-med?

Możesz to zrobić na trzy sposoby, w tym także nie wychodząc z domu:

  1. Poprzez Internetowe Konto Pacjenta (IKP).
  2. Wysyłając wypełnioną i podpisaną deklarację na wskazany adres e-mailowy.
  3. W wybranym oddziale enel-med.

Wybierz interesujący Cię oddział enel-med z listy poniżej. Znajdziesz tam dokładną instrukcję składania deklaracji online. Jej wypełnienie to tylko kilka minut.

Ważne: wypełnienie deklaracji oraz dostęp do świadczeń POZ są bezpłatne. Swój wybór możesz bez dopłat zmienić dwa razy w roku. Przy wyborze nowej placówki nie musisz wypisywać się z poprzedniej.

 

Oddziały enel-med świadczące usługi POZ

Podstawowa opieka zdrowotna - oddział Chorzowska

Oddział Chorzowska
ul. Chorzowska 152,
40-101 Katowice

SPRAWDŹ

Podstawowa opieka zdrowotna - oddział Wadowicka

Oddział Wadowicka
ul. Wadowicka 3A,
30-347 Kraków

SPRAWDŹ

Podstawowa opieka zdrowotna - oddział Galeria Młociny

Oddział Galeria Młociny,
ul. Zgrupowania AK „Kampinos” 15,
01-943 Warszawa

SPRAWDŹ

Podstawowa opieka zdrowotna - oddział Wilanów

Oddział Wilanów,
Al. Rzeczypospolitej 14,
02-972 Warszawa

SPRAWDŹ

Podstawowa opieka zdrowotna - oddział Ursus

Oddział Ursus,
ul. Aleksandra Prystora 8,
02-497 Warszawa

SPRAWDŹ