enel-med online kontakt e-sklep
hero-image

Endokrynolog Poznań - Nasi specjaliści

Prezentowane oceny są wynikiem ankiet satysfakcji pacjentów realizowanych po wizycie. Oceny są publikowane za zgodą lekarza.

LUB

lekarz Dorota Gawrysiak

6.0 (47 ocen)
Oddział Galeria Malta - Poznań
Endokrynolog
Endokrynolog e-wizyta
Endokrynolog teleporada
W 2004r ukończyła z wyróżnieniem Akademię Medyczną im. Karola ...
czytaj więcej

lekarz Magdalena Ochowiak-Woźniak

6.0 (145 ocen)
Oddział Galeria Malta - Poznań
Endokrynolog
Endokrynolog e-wizyta
Endokrynolog teleporada
AKADEMIA MEDYCZNA W POZNANIU WYDZIAL LEKARSKI , SPECJALISTA ENDOKRYNOLOGII (2018r), SPECJALISTA DIABETOLOGII (2013r), ...
czytaj więcej

dr n. med. Magdalena Wojewoda-Korbelak

0.0 (0 ocen)
Oddział Kupiec Poznański - Poznań
Endokrynolog
Endokrynolog e-wizyta
Endokrynolog teleporada
Ukończyła Akademie Medyczna w Poznaniu. Uzyskała tytuł specjalisty z ...
czytaj więcej

dr n. med. Kosma Woliński

5.5 (86 ocen)
Oddział Kupiec Poznański - Poznań
Echo serca dorośli
Endokrynolog
Endokrynolog e-wizyta
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
czytaj więcej

Istnieje wiele różnych, czasem niezbyt charakterystycznych objawów, które powinny skłonić pacjenta do wizyty u endokrynologa – w Poznaniu pomoc lekarzy z tą specjalizacją uzyskać można w oddziałach enel-med.

Wizyta u endokrynologa i badania endokrynologiczne są zalecane osobom, u których pojawiają się objawy sugerujące zaburzenia w pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego, czyli m.in. tarczycy, jąder, jajników, przytarczyc, nadnerczy czy przysadki mózgowej. Może to być np. nadmierne owłosienie, ciągłe uczucie zimna, zmęczenie, bezsenność, nagły przyrost lub utrata masy ciała, zaburzenia libido i wiele innych.

Dobry endokrynolog Poznań – jak przebiega wizyta?

Lekarz endokrynolog w Poznaniu w oddziałach enel-med rozpoczyna wizytę od zapoznania się z dokumentacją pacjenta i wywiadem – pyta o występujące objawy, okoliczności ich pojawienia się, przebyte choroby, przyjmowane leki itp. Do postawienia diagnozy w większości przypadków konieczne są jednak bardziej specjalistyczne badania.

Poznań endokrynolog – jakie badania zleca?

Podstawą diagnostyki są za każdym razem badania endokrynologiczne (hormonalne) krwi – próbkę krwi pacjenta poddaje się analizie laboratoryjnej, która pozwala ocenić stężenie określonych hormonów. Oprócz tego przydatne w diagnostyce bywa:

  • USG tarczycy,
  • biopsja tarczycy,
  • USG jąder/jajników,
  • tomografia komputerowa głowy.

Endokrynolog Poznań – jakie choroby diagnozuje?

Endokrynolodzy w Poznaniu w oddziałach enel-med diagnozują m.in. nadczynność i niedoczynność tarczycy, chorobę Hashimoto, nadczynność i niedoczynność przytarczyc, chorobę Cushinga, akromegalię, osteoporozę, chorobę Addisona, hirsutyzm, niepłodność i wiele innych.
W ich leczeniu zastosowanie znajduje najczęściej terapia hormonalna, choć czasami konieczna bywa zmiana stylu życia, przestrzeganie określonych zasad dietetycznych czy ogólne leczenie prowadzone przez lekarzy wielu specjalności (chirurgii, chorób wewnętrznych, ginekologii).

Konsultacje z doświadczonymi endokrynologami w Poznaniu oferujemy w oddziałach enel-med Kupiec Poznański i galeria Malta.