hero-image

Szczepienia dla dzieci

Dlaczego warto zaszczepić dziecko w enel-med?

  • Mamy w ofercie szczepionki obowiązkowe, zgodne z oficjalnym kalendarzem szczepień.
  • Zapewniamy duży wybór szczepień zalecanych, stanowiących dodatkową ochronę przed częstymi zakażeniami, infekcjami sezonowymi, chorobami egzotycznymi.
  • U nas umówisz się na szczepienie w dogodnym dla siebie terminie i o dowolnej porze dnia.
  • Szczepienia obowiązkowe wykonujemy za pomocą nowoczesnych szczepionek skojarzonych, które zapewniają ochronę przed 5 lub 6 chorobami w jednym zastrzyku.
  • Zaszczepimy Twoje dziecko w maksymalnie przyjemnych i bezstresowych warunkach.
  • Dzięki szczepieniu 6w1już podczas pierwszej wizyty możesz zmniejszyć liczbę wkłuć do jednego.

Kliknij aby zobaczyć kalendarz szczepień:

Pamiętaj: na wizytę lekarską przed planowanym szczepieniem zabierz książeczkę zdrowia dziecka i kartę szczepień.Jeśli masz pytania lub wątpliwości, kiedy najlepiej zaszczepić dziecko, zapraszamy do kontaktu z naszym lekarzem specjalistą.
Umów się na wizytę przedszczepienną!

Szczepienia ogólne

Szczepienie p/WZW B - dzieci

Szczepienie WZW B u dzieci zmniejsza ryzyko wystąpienia marskości i raka wątroby. Szczepionka na WZW B jest obowiązkowa u dzieci. Dowiedz się więcej.

SPRAWDŹ

Szczepienie p/grypie - dzieci

Szczepionka na grypę dla dzieci chroni przed ciężkim przebiegiem grypy i powikłaniami. Zobacz, gdzie zrobisz szczepienie od grypy dla dzieci.

SPRAWDŹ

Szczepienie p/odra, świnka, różyczka - dzieci

Odra, świnka i różyczka to choroby typowe dla wieku dziecięcego. Zobacz, jak ochronić dzieci przed chorobą i powikłaniami dzięki szczepieniu 3 w 1.

SPRAWDŹ

Szczepienie p/pneumokokom - dzieci

Czym są pneumokoki, jak zagrażają zdrowiu dziecka i jak się przed nimi ochronić? Więcej o szczepionce na pneumokoki dowiesz się tutaj. Sprawdź.

SPRAWDŹ

Szczepienie przeciwko odrze

Szczepienie przeciw odrze obejmuje podanie dwóch dawek skojarzonej szczepionki MMR (przeciw odrze, śwince i różyczce) w odstępie 4 tygodni lub dłuższym.

SPRAWDŹ

Szczepienie p/kleszczowe zapalenie mózgu - dzieci

Kleszczowe zapalenie mózgu przenoszone przez kleszcza może powodować powikłania, np. neurologiczne. Zobacz, jak chronić dzieci przed wirusem.

SPRAWDŹ

Szczepienie p/WZW typu A - dzieci

Szczepienie WZW A chroni dzieci przed żółtaczką pokarmową. U starszych dzieci może ona bowiem mieć ciężki przebieg. Dowiedz się więcej o szczepieniu.

SPRAWDŹ

Szczepienie p/ospie wietrznej-dzieci

Sposobem na ochronę przed zakażeniem jest szczepienie na ospę. Warto zaszczepić dziecko na ospę, ponieważ to bardzo częsta choroba wieku dziecięcego.

SPRAWDŹ

Szczepienie p/meningokokom

Najskuteczniejszą metodą zapobiegania zachorowaniom wywołanym praktycznie przez wszystkie chorobotwórcze grupy meningokoków jest szczepienie ochronne.

SPRAWDŹ

Szczepienie przeciwko rotawirusom

Najskuteczniejszą formą profilaktyki zakażeń rotawirusowych są szczepienia ochronne.

SPRAWDŹ

Szczepienie p/błonica, krztusiec, polio, tężec, Hib, WZW B (6w1)-dzieci

Szczepionka 6 w 1 to sposób, by zapewnić dziecku ochronę przed groźnymi wirusami i bakteriami. Zobacz, przed czym chronią szczepionki skojarzone 6w1.

SPRAWDŹ