enel-med online kontakt e-sklep
hero-image

Szczepienia dla dzieci

Dlaczego warto zaszczepić dziecko w enel-med?

  • Mamy w ofercie szczepionki obowiązkowe, zgodne z oficjalnym kalendarzem szczepień.
  • Zapewniamy duży wybór szczepień zalecanych, stanowiących dodatkową ochronę przed częstymi zakażeniami, infekcjami sezonowymi, chorobami egzotycznymi.
  • U nas umówisz się na szczepienie w dogodnym dla siebie terminie i o dowolnej porze dnia.
  • Szczepienia obowiązkowe wykonujemy za pomocą nowoczesnych szczepionek skojarzonych, które zapewniają ochronę przed 5 lub 6 chorobami w jednym zastrzyku.
  • Zaszczepimy Twoje dziecko w maksymalnie przyjemnych i bezstresowych warunkach.
  • Dzięki szczepieniu 6w1już podczas pierwszej wizyty możesz zmniejszyć liczbę wkłuć do jednego.

Kliknij aby zobaczyć kalendarz szczepień:

Pamiętaj: na wizytę lekarską przed planowanym szczepieniem zabierz książeczkę zdrowia dziecka i kartę szczepień.Jeśli masz pytania lub wątpliwości, kiedy najlepiej zaszczepić dziecko, zapraszamy do kontaktu z naszym lekarzem specjalistą.
Umów się na wizytę przedszczepienną!

Szczepienie p/WZW B-dzieci

Szczepienie WZW B u dzieci zmniejsza ryzyko wystąpienia marskości i raka wątroby. Szczepionka na WZW B jest obowiązkowa u dzieci. Dowiedz się więcej.

SPRAWDŹ

Szczepienie p/grypie - dzieci

Szczepionka na grypę dla dzieci chroni przed ciężkim przebiegiem grypy i powikłaniami. Zobacz, gdzie zrobisz szczepienie od grypy dla dzieci.

SPRAWDŹ

Szczepienie p/odra, świnka, różyczka - dzieci

Odra, świnka i różyczka to choroby typowe dla wieku dziecięcego. Zobacz, jak ochronić dzieci przed chorobą i powikłaniami dzięki szczepieniu 3 w 1.

SPRAWDŹ

Szczepienie przeciwko pneumokokom

Czym są pneumokoki, jak zagrażają zdrowiu dziecka i jak się przed nimi ochronić? Więcej o szczepionce na pneumokoki dowiesz się tutaj. Sprawdź.

SPRAWDŹ

Szczepienie przeciwko odrze

Szczepienie przeciw odrze obejmuje podanie dwóch dawek skojarzonej szczepionki MMR (przeciw odrze, śwince i różyczce) w odstępie 4 tygodni lub dłuższym.

SPRAWDŹ

Szczepienie p/kleszczowe zapalenie mózgu - dzieci

Kleszczowe zapalenie mózgu przenoszone przez kleszcza może powodować powikłania, np. neurologiczne. Zobacz, jak chronić dzieci przed wirusem.

SPRAWDŹ

Szczepienie p/WZW typu A - dzieci

Szczepienie WZW A chroni dzieci przed żółtaczką pokarmową. U starszych dzieci może ona bowiem mieć ciężki przebieg. Dowiedz się więcej o szczepieniu.

SPRAWDŹ

Szczepienie p/ospie wietrznej-dzieci

Sposobem na ochronę przed zakażeniem jest szczepienie na ospę. Warto zaszczepić dziecko na ospę, ponieważ to bardzo częsta choroba wieku dziecięcego.

SPRAWDŹ

Szczepienie przeciwko meningokokom

Najskuteczniejszą metodą zapobiegania zachorowaniom wywołanym praktycznie przez wszystkie chorobotwórcze grupy meningokoków jest szczepienie ochronne.

SPRAWDŹ

Szczepienie przeciwko rotawirusom

Najskuteczniejszą formą profilaktyki zakażeń rotawirusowych są szczepienia ochronne.

SPRAWDŹ

Szczepienie p/błonica, krztusiec, polio, tężec, Hib, WZW B (6w1)-dzieci

Szczepionka 6 w 1 to sposób, by zapewnić dziecku ochronę przed groźnymi wirusami i bakteriami. Zobacz, przed czym chronią szczepionki skojarzone 6w1.

SPRAWDŹ