enel-med online kontakt e-sklep
hero-image

Szczepienie przeciwko rotawirusom

Opis usługi

Rotawirus jest najczęstszą przyczyną zachorowań na ostrą biegunkę o cięższym przebiegu u dzieci do 5. roku życia.

Czym się objawia zakażenie rotawirusem?

Choroba objawia się: wymiotami – trwającymi ok. 1-2 dni, zwykle kilka razy na dobę i zazwyczaj poprzedzającymi wystąpienie biegunki; biegunką – trwającą ok. 4-8 dni; wysoką gorączką, dochodzącą nawet do 40ºC.

Chore dzieci są zazwyczaj niespokojne i tracą apetyt. Częste biegunki i wymioty, mogą prowadzić do odwodnienia, co najczęściej wymaga pobytu w szpitalu – rotawirusy są najczęstszą przyczyną hospitalizacji małych dzieci z powodu ostrej biegunki.

Jak można zarazić się rotawirusem?

Rotawirusem można zarazić się w wyniku kontaktu z zakażoną osobą lub przedmiotem, którego dotykała. Nie eliminują go zwykłe środki dezynfekujące, mycie rąk wodą z mydłem. Rotawirus przeżywa na rękach ok. 4 godzin a na suchych gładkich powierzchniach nawet do 10 dni i jest bardzo zakaźny.

Jak można zapobiec zakażeniu się rotawirusem?

Najskuteczniejszą formą profilaktyki zakażeń rotawirusowych są szczepienia ochronne.

Dostępne są 2 rodzaje szczepionek:

  • 2‑dawkowa,
  • 3‑dawkowa, przeciw zakażeniom rotawirusowym do podawania doustnego w postaci płynnej.

Należy pamiętać , że szczepienie można zrealizować jedynie do ukończenia przez dziecko 6. miesiąca życia, a pierwszą dawkę należy podać między 6. a 12. tygodniem życia.

U nas umówisz się na szczepieniem w dogodnym dla siebie terminie i o dowolnej porze dnia. Umów swoje dziecko na wizytę.

Formularz kontaktowy

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, opowiemy o szczegółach oferty i umówimy Cię na wizytę.    Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Centrum Medyczne ENEL-MED Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Słomińskiego 19 lok. 524, 00-195 Warszawa. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.

    Bądź na bieżąco z aktualnościami

    CM ENEL-MED oraz oferowanych przez CM ENEL-MED produktów i usług za pomocą środków komunikacji elektronicznej – podany adres e-mail, co wiąże się z używaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, których jestem użytkownikiem.