hero-image

USG

USG gałek ocznych

USG oczu to nieinwazyjne badanie obrazowe, które pozwala na dokładną ocenę struktur gałki ocznej. Dowiedz się, kiedy je wykonać.

SPRAWDŹ

USG ciąży (do 10. tygodnia)

USG TV ciąży jest bezpiecznym badaniem, które w ciąży wykonuje się przynajmniej trzykrotnie. Dowiedz się, na którym etapie ciąży należy się na nie wybrać.

SPRAWDŹ

USG ciąży I trymestr (11-13 tyg.)

W trakcie ciąży są obowiązkowe trzy badania USG, w tym USG pierwszego trymestru. Sprawdź, w którym momencie trzeba się na nie zgłosić.

SPRAWDŹ

USG ciąży II trymestr (18-22 tyg.)

USG drugiego trymestru jest jednym z obowiązkowych badań ciężarnych. Dowiedz się, w którym momencie drugiego trymestru warto się na nie zgłosić.

SPRAWDŹ

USG ciąży III trymestr (28-32 tyg.)

USG w trakcie ciąży to obowiązkowe badanie, sprawdzające wiele parametrów płodu. Sprawdź, jak się do niego przygotować.

SPRAWDŹ

USG dłoni i nadgarstka

USG dłoni i nadgarstka to podstawowe badania diagnostyczne w kierunku chorób i urazów tkanek miękkich, stawów oraz mięśni tych okolic.

SPRAWDŹ

USG grupy węzłów chłonnych

USG grupy węzłów chłonnych to badanie, umożliwiające ocenę wielkości węzłów chłonnych, struktury ich miąższu oraz ułożenia względem innych tkanek. Sprawdź, kiedy warto się zgłosić na badanie.

SPRAWDŹ

USG jamy brzusznej

USG brzucha to jedno z najczęściej wykonywanych badań obrazowych. Dowiedz się, kiedy warto się na nie zgłosić.

SPRAWDŹ

USG jamy brzusznej i układu moczowego

USG brzucha i układu moczowego to badanie, które pozwala zdiagnozować wiele dolegliwości. Dowiedz się, jak przebiega i kiedy się na nie zgłosić.

SPRAWDŹ

USG jąder

USG jąder to zupełnie nieinwazyjne, bezbolesne i całkowicie bezpieczne badanie, znajdujące zastosowanie w profilaktyce oraz diagnostyce schorzeń jąder.

SPRAWDŹ

USG mięśni, tkanek miękkich i okołostawowych

USG to badanie obrazowe pomocne w diagnostyce chorób mięśni i okolicznych tkanek. Dowiedz się, gdzie USG mięśni i ścięgien wykonają Ci doświadczeni specjaliści.

SPRAWDŹ

USG narządu rodnego transwaginalne

USG transwaginalne to całkowicie nieinwazyjne badanie kobiecych wewnętrznych narządów płciowych. Sprawdź, kiedy warto się na nie wybrać.

SPRAWDŹ

USG piersi

USG to badanie obrazowe pomagające w diagnostyce zmian łagodnych w piersiach i raka piersi. Sprawdź, gdzie wykonać USG piersi.

SPRAWDŹ

USG stawu barkowego

USG stawu barkowego to bezpieczne badanie pozwalające na precyzyjne obrazowanie tkanek wchodzących w skład stawu. Dowiedz się, kiedy należy je przeprowadzić.

SPRAWDŹ

USG stawu kolanowego

USG kolana to jedno z podstawowych badań wykonywanych w diagnostyce kontuzji oraz schorzeń tej części ciała.

SPRAWDŹ

USG stawu skokowego

USG stawu skokowego to bezinwazyjne badanie obrazowe tkanek miękkich budujących i otaczających staw skokowy. Dowiedz się, gdzie je wykonać.

SPRAWDŹ

USG ścięgna Achillesa

USG ścięgna Achillesa wykonuje się przy podejrzeniach różnego rodzaju uszkodzeń. Sprawdź, gdzie wykonasz badanie.

SPRAWDŹ

USG tarczycy

USG tarczycy wykonuje się, aby stwierdzić nieprawidłowości w funkcjonowaniu tego organu. Dowiedz się, gdzie się zgłosić na USG tarczycy i jak przebiega to badanie.

SPRAWDŹ

USG tkanek miękkich (skóry i tkanki podskórnej)

USG to nieinwazyjne i bezbolesne badanie obrazowe. Sprawdź, kiedy warto się zgłosić na USG tkanek miękkich.

SPRAWDŹ

USG układu moczowego

USG układu moczowego to badanie, które pozwala zdiagnozować wiele chorób i dolegliwości. Dowiedz się, jak przebiega i jak się do niego przygotować.

SPRAWDŹ

USG żył (Doppler)

USG to nieinwazyjne badanie obrazowe, które pozwala ocenić stan żył i tętnic. Sprawdź, kiedy wybrać się na USG Dopplera.

SPRAWDŹ