hero-image

Prowadzenie ciąży

Cytologia płynna LBC (cienkowarstwowa)

Cytologia płynna, inaczej cienkowarstwowa lub LBC (ang. Liquid Based Cytology), nazywana bywa cytologią nowej generacji.

SPRAWDŹ

Badanie VERACITY

Badanie VERACITY to nieinwazyjne badanie prenatalne. Dowiedz się, jak przebiega i jaka jest jego skuteczność.

SPRAWDŹ

Badanie moczu

Badanie moczu wykorzystuje się w profilaktyce i diagnostyce. Zobacz, jakie są do niego wskazania i co jest ważne podczas oddawania moczu do badań.

SPRAWDŹ

Beta hCG

Gonadotropina kosmówkowa, inaczej nazywana Beta-HCG, to hormon ściśle związany z ciążą. Odpowiada za jej utrzymanie na wczesnym etapie jej trwania.

SPRAWDŹ

Glukoza

Glukoza ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jej zbyt wysokie oraz zbyt niskie stężenie we krwi człowieka może mieć dla niego poważne konsekwencje.

SPRAWDŹ

Grupa krwi

Badanie grupy krwi jest wykonywane przed wszelkiego rodzaju zabiegami chirurgicznymi czy przetoczeniami krwi.

SPRAWDŹ

USG ciąży I trymestr (11-13 tyg.)

W trakcie ciąży są obowiązkowe trzy badania USG, w tym USG pierwszego trymestru. Sprawdź, w którym momencie trzeba się na nie zgłosić.

SPRAWDŹ

USG ciąży II trymestr (18-22 tyg.)

USG drugiego trymestru jest jednym z obowiązkowych badań ciężarnych. Dowiedz się, w którym momencie drugiego trymestru warto się na nie zgłosić.

SPRAWDŹ

USG ciąży III trymestr (28-32 tyg.)

USG w trakcie ciąży to obowiązkowe badanie, sprawdzające wiele parametrów płodu. Sprawdź, jak się do niego przygotować.

SPRAWDŹ

Morfologia krwi z rozmazem automatycznym

Morfologia z rozmazem automatycznym jest w stanie powiedzieć bardzo dużo o stanie naszego zdrowia jest coraz częściej zlecana przez lekarzy wszystkich specjalności.

SPRAWDŹ

p/c przeciwko HCV

Wirus zapalenia wątroby typu C, zwany inaczej HCV, to patogen bardzo podstępny, będący jedną z możliwych przyczyn popularnej „żółtaczki”

SPRAWDŹ

USG piersi

USG to badanie obrazowe pomagające w diagnostyce zmian łagodnych w piersiach i raka piersi. Sprawdź, gdzie wykonać USG piersi.

SPRAWDŹ

Ginekolog

Ginekolog zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób układu rozrodczego kobiet. Dowiedz się, gdzie szukać doświadczonego lekarza tej specjalizacji.

SPRAWDŹ

Test na HIV

Aby stwierdzić obecność HIV w ciele człowieka, należy wykryć charakterystyczne przeciwciała oraz materiał genetyczny tego wirusa.

SPRAWDŹ

Test PAPP-A

Test PAPP-A (test podwójny) to nieinwazyjne badanie diagnostyczne wykonywane u pacjentek w pierwszym trymestrze ciąży.

SPRAWDŹ

Toksoplazmoza (IgM)

Do wykrycia i potwierdzenia toksoplazmozy wykorzystywane jest najczęściej badanie serologiczne, oceniające obecność przeciwciał z klasy IgM i IgG.

SPRAWDŹ

Toksoplazmoza (IgG)

Do wykrycia i potwierdzenia toksoplazmozy wykorzystywane jest najczęściej badanie serologiczne, oceniające obecność przeciwciał z klasy IgM i IgG.

SPRAWDŹ