enel-med online kontakt e-sklep
hero-image

Rezonans magnetyczny

Badanie rezonansem magnetycznym (MR, MRI) jest bezpieczną i nieinwazyjną metodą obrazowania, pozwalającą uzyskać bardzo dokładny obraz struktur wnętrza ciała. MR polega na umieszczeniu pacjenta w silnym polu magnetycznym. Aparat emitując fale radiowe wywołuje rezonans atomów i na podstawie odebranego „echa” z ogromną dokładnością bada budowę narządów.

Bezpłatnie badania na NFZ

Badanie MR stosowane jest do rozpoznania wielu chorób min. do oceny struktur mózgu, analizy układu mięśniowo-szkieletowego jak również w diagnostyce nowotworów oraz procesów zapalnych.

Przygotowanie do badania MR: kliknij

Udostępniamy pacjentom możliwość skorzystania z bezpłatnego badania rezonansu magnetycznego w ramach NFZ w naszych placówkach w całej Polsce:

Dowiedz się więcej pod numerem telefonu:
22 23 07 007

 

Rezonans magnetyczny zatok przynosowych

Rezonans magnetyczny zatok przynosowych wykonuje się podczas diagnostyki schorzeń laryngologicznych, onkologicznych i po urazach. Sprawdź jak się do niego przygotować.

SPRAWDŹ

Rezonans magnetyczny nadgarstka

Rezonans magnetyczny nadgarstka jest szczegółowym i nieinwazyjnym badaniem. Dowiedz się, kiedy należy przebadać w ten sposób staw nadgarstka.

SPRAWDŹ

Rezonans magnetyczny stawu łokciowego

Badanie wykonane rezonansem magnetycznym jest precyzyjne pozwala dokładnie zobrazować wszystkie tkanki. Sprawdź, jak się do niego przygotować.

SPRAWDŹ

Rezonans magnetyczny kręgosłupa

Rezonans magnetyczny kręgosłupa pozwala na precyzyjne zobrazowanie wszystkich struktur kręgosłupa. Sprawdź, jak przebiega.

SPRAWDŹ

Rezonans magnetyczny stawu barkowego

Rezonans magnetyczny barku to badanie precyzyjnie obrazujące wszystkie struktury stawu. Dowiedz się, jak przebiega.

SPRAWDŹ

Rezonans magnetyczny stawu skokowego

Rezonans stawu skokowego może być przydatny do rozpoznawania schorzeń i kontuzji tego stawu. Sprawdź, kiedy trzeba go wykonać.

SPRAWDŹ

Rezonans magnetyczny staw kolanowy

Rezonans magnetyczny kolana jest szczegółowym i nieinwazyjnym badaniem obrazowym. Dowiedz się, kiedy należy przebadać w ten sposób staw kolanowy.

SPRAWDŹ

Rezonans magnetyczny stawu biodrowego

Dowiedz się, kiedy się udać na rezonans magnetyczny stawu biodrowego.

SPRAWDŹ

Rezonans magnetyczny głowy

Rezonans magnetyczny to bardzo precyzyjne badanie obrazowe. Sprawdź, jakie są wskazania do jego wykonania.

SPRAWDŹ