enel-med online kontakt e-sklep
hero-image

Błonica, krztusiec, polio (6w1)

Opis usługi

Szczepionki skojarzone (wieloskładnikowe) 6w1 to nowoczesne szczepionki, które chronią w przed kilkoma chorobami w jednym zastrzyku.
Zastosowanie szczepionki 6w1 zmniejsza liczbę zastrzyków na pierwszej wizycie – zamiast 3 osobnych zastrzyków (DTP, Hib, WZW B) dziecko otrzymuje tylko 1 (+ dodatkowo pneumokoki).
Zastosowanie szczepionki 5w1 zmniejsza liczbę zastrzyków na pierwszej wizycie z 3 do 2, bo oprócz 5w1 należy podać także dawkę szczepionki przeciw WZW B (+ dodatkowo pneumokoki).odatkowo w przypadku schematu 6w1 nie ma potrzeby przychodzenia na wizytę szczepienną w 7. m.ż. dziecka w celu podanie szczepionki przeciw WZW B.

 

Przewagi szczepionek skojarzonych nad zwykłymi:

 • Szczepionki 6w1 i 5w1 są lepiej tolerowane i rzadziej wywołują działania niepożądane w porównaniu ze szczepionką DTPw ponieważ zawierają acelularny (bezkomórkowy) składnik krztuśca.
 • Stanowią mniejsze obciążenie dla organizmu dziecka – chociaż uodparniają przed wieloma chorobami naraz, to zawierają około 300 razy mniej antygenów w porównaniu do bezpłatnej szczepionki DTPw.
 • Dziecko otrzymując szczepionkę 6w1 lub 5w1 otrzymuje w sumie mniej substancji pomocniczych niż wtedy, gdy szczepienie jest realizowane za pomocą trzech bezpłatnych szczepionek.
 • Mniej iniekcji to mniej bólu i stresu dla dziecka.
 • Mniejsza liczba szczepień to mniejsze ryzyko niepożądanych reakcji poszczepiennych.
 • Mniejsza liczba wkłuć umożliwia bardziej komfortowe rozszerzenie ochrony np. przeciw meningokokom.

Formularz kontaktowy

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, opowiemy o szczegółach oferty i umówimy Cię na wizytę.  Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Centrum Medyczne ENEL-MED Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Słomińskiego 19 lok. 524, 00-195 Warszawa. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.

  Bądź na bieżąco z aktualnościami

  CM ENEL-MED oraz oferowanych przez CM ENEL-MED produktów i usług za pomocą środków komunikacji elektronicznej – podany adres e-mail, co wiąże się z używaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, których jestem użytkownikiem.