hero-image

Wybielanie zębów

Opis usługi

Idealnie białe zęby są nie tylko oznaką zdrowia i urody, ale też dodają pewności siebie w kontaktach zawodowych i prywatnych. Niewiele osób może się pochwalić naturalnie białymi zębami, a poza tym wiele czynników może powodować powstawanie nieestetycznych przebarwień. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi nowoczesne wybielanie zębów – można je wykonać w naszych oddziałach enel-med w całej Polsce!

Istnieje wiele metod wybielania zębów. Pewną poprawę odcienia zębów można uzyskać poprzez stosowanie past i płynów wybielających, jednak są one w stanie usunąć jedynie powierzchowne osady i przebarwienia. Spektakularne efekty można uzyskać jedynie poprzez profesjonalne wybielanie zębów – lampą LED, laserem czy noszenie specjalnych nakładek. Tego typu zabiegi są jednak dostępne wyłącznie w gabinetach stomatologicznych.

Kiedy warto wykonać wybielanie zębów?

Na wybielanie zębów warto się zgłosić, jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z odcienia naszych zębów. Na kolor zębów wpływa wiele czynników. U niewielu osób mają one idealnie biały odcień – normą są zęby w kolorze kremowym, żółtawym, a nawet lekko brunatnym. U młodszych osób zęby są jaśniejsze niż u starszych, którzy mają grubszą warstwę zębiny. Dodatkowo przebarwienia mogą być powodowane piciem dużych ilości kawy i herbaty, paleniem papierosów, niedokładną higieną, spożywaniem mocno barwiących produktów, a także stosowaniem pewnych grup leków czy niektórymi chorobami ogólnoustrojowymi.

Dostępne metody wybielania zębów

W centrach medycznych enel-med można skorzystać z różnych metod wybielania zębów, w zależności od potrzeb oraz indywidualnych wskazań. Należy przy tym pamiętać, że wybielanie można wykonać jedynie u osób bez ubytków próchnicowych i chorób przyzębia, po zabezpieczeniu odsłoniętych szyjek zębów lub startych brzegów, po usunięciu kamienia nazębnego oraz osadów.

  • Nakładkowe wybielanie zębów

Jedną z najpopularniejszych metod poprawy estetyki uśmiechu jest nakładkowe wybielanie zębów. Na początek wykonuje się nakładki idealnie dopasowane do łuków zębowych pacjenta. Otrzymuje on również zestaw z podzielonym na dawki żelem wybielającym. W domu pacjent napełnia nakładki żelem i umieszcza je w jamie ustnej – należy je nosić przez ściśle określony czas w regularnych odstępach.

  • Wybielanie zębów lampą LED

W placówkach Enel-Med oferujemy pacjentom nowoczesne wybielanie zębów lampą ZOOM, wyposażoną w żarówki LED. Najpierw na zęby pacjenta nakłada się substancję wybielającą, którą następnie aktywuje się światłem lampy. Pozwala to substancji wniknąć w głąb zęba i usunąć przebarwienia. W razie potrzeby zabieg można powtórzyć.

  • Wybielanie zębów laserem

Bardzo skutecznym sposobem na śnieżnobiały uśmiech jest wybielanie zębów laserem w gabinecie stomatologicznym. Pozwala ono na usunięcie nawet głębokich, długotrwałych przebarwień. Stomatolog najpierw nakłada na zęby żel wybielający, a później aktywuje go światłem emitowanym przez laser.

Metoda nakładkowa jest czasochłonna, ale przy wybielaniu gabinetowym efekt uzyskuje się już po jednej wizycie.

Wybielanie zębów – co po zabiegu?

Po wybielaniu zębów u części pacjentów może się pojawić przejściowa nadwrażliwość. Warto więc w tym czasie używać szczoteczek do zębów z miękkim włosiem oraz past do zębów nadwrażliwych, które pomogą złagodzić dolegliwości. Dla jak najlepszych efektów przez kilka-kilkanaście dni po zabiegu warto przestrzegać tzw. białej diety, czyli unikać produktów, które mogłyby przebarwiać szkliwo. A w niektórych przypadkach wskazane są zabiegi fluoryzacji wykonane w gabinecie.

Kluczem do jak najdłuższego zachowania efektów jest prawidłowa higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty u dentysty w celach kontrolnych oraz profilaktycznych.

Wybielanie zębów – gdzie wykonać?

W centrach medycznych Enel-Med w całej Polsce do dyspozycji pacjentów pozostają doświadczeni dentyści, którzy podczas konsultacji zaproponują najlepszą metodę wybielania zębów

FAQ

  • Czy wybielanie zębów jest bolesne?

Nowoczesne zabiegi wybielania zębów nie są bolesne. Bardziej wrażliwe osoby mogą jedynie odczuwać lekki dyskomfort.

  • Jak przygotować się do wybielania zębów?

Przed wybielaniem zębów należy wyleczyć wszystkie ubytki próchnicowe oraz zabezpieczyć odsłoniętą szyjki i starcia w obrębie szkliwa. Pierwszy zabieg powinna też poprzedzić higienizacja, czyli oczyszczenie zębów z kamienia i osadu.

  • Na czym polega biała dieta?

Biała dieta to wyeliminowanie z diety produktów powodujących przebarwienia, np. takich jak buraki, wiśnie, jagody, ciemne winogrona, czerwone wino, kawa i czarna herbata. Diety należy przestrzegać przez kilka-kilkanaście dni po wybielaniu.

Formularz kontaktowy

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, opowiemy o szczegółach oferty i umówimy Cię na wizytę.    Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Centrum Medyczne ENEL-MED Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Słomińskiego 19 lok. 524, 00-195 Warszawa. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.