hero-image

Leczenie w narkozie i sedacji wziewnej

Opis usługi

Uśmiech to atrybut każdego z nas, a poza estetyką zdrowy uśmiech to podstawa zdrowia całego organizmu. Dane pokazują, że 50% z nas boi się dentysty, że 90% dzieci ma kilka zębów do leczenia, że przeciętny 40 latek na klika braków zębowych – dlaczego takie statystyki. To wynika z naszego lęku, strachu prze leczeniem.

Nie stawiaj sobie wymówek, zgłoś siebie, swoje dziecko w ręce profesjonalistów, którzy w jeden dzień bezpiecznie, bez bólu i stresu namalują uśmiech na jednej wizycie

Klinika jednego dnia na warszawskim Zaciszu to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Jako jedni z niewielu, posiadamy najnowocześniej wyposażoną salę operacyjną do leczenia zębów w narkozie. W trosce o komfort naszych pacjentów, oferujemy najlepszą opiekę wyspecjalizowanego zespołu stomatologiczno-anestezjologicznego oraz najwyższy komfort pozabiegowy w sali wybudzeń.

Specjaliści enel-med. stomatologia, którzy najpierw konsultują, później omawiają a następnie wykonują zabieg, robią to z wyjątkową uwagą i zaangażowaniem -oferując każdemu pacjentowi najwyższy poziom usług.

W trakcie narkozy możemy:

 • Wyleczyć ubytki z próchnicy u dzieci i dorosłych
 • Przeleczyć zęby kanałowo
 • Wykonać leczenie chirurgiczne
 • Wykonać rozległe prace protetyczne

Ponadto oferujemy też zabiegi z dziedziny, periodontologii, ortodoncji, pedodoncji.

Dla kogo jest leczenie zębów pod narkozą ?

Wyleczyć zęby pod narkozą może każdy. Wykonujemy zabiegi z użyciem najnowocześniejszych sprzętów zarówno u dorosłych jak i dzieci. Każdy pacjent, który zgłosi się na wizytę jest szczegółowo badany i kwalifikowany do zabiegu. Na potrzeby indywidualne, tworzymy plan leczenia, uwzględniający potrzeby lecznicze pacjenta.

Leczenie zębów w narkozie- u kogo ?

 • pacjenci cierpiący na dentofobię (panicznie boją się dentysty)
 • osoby, które mają rozległe i liczne ubytki próchnicowe
 • dzieci niewspółpracujące z dentystą w gabinecie
 • osoby niepełnosprawne umysłowo i fizycznie
 • dla osób chcących odzyskać uśmiech w jeden dzień
 • dla pacjentów z obszernymi pracami protetyczno-implantologicznymi

Dlaczego warto zdecydować się na narkozę ?

 • Jest to zabieg bezpieczny, stan pacjenta zakwalifikowanego do zabiegu jest stale monitorowany przez lekarza anestezjologa obecnego podczas jego trwania. Dawki leków usypiających, przeciwbólowych ustalane są precyzyjnie na podstawie wcześniej zleconych i przeanalizowanych badań
 • czas na piękny uśmiech bez strachu ! Narkoza wprowadza pacjenta w stan głębokiego snu. Bez odczuwania bólu i stresu, oraz poczucia czasu budzimy się z pięknym i zdrowym uśmiechem bez traum.
 • Spełnienie marzenia o pięknym uśmiechu w jeden dzień – to oferuje nam leczenie w narkozie. Osoby, którym zależy na czasie, na przykład przebywające na stałe za granicą, mogą podczas jednej wizyty wykonać kilka zabiegów, czy rozległe leczenie protetyczne.

Leczenie dzieci pod narkozą

Wieloletnie zaniedbania, rozległe ubytki, strach i panika dziecka, czy trauma przed wizytą u dentysty -to medyczne wskazania do wykonania leczenia stomatologicznego w znieczuleniu ogólnym. Jeśli wszystkie metody zawiodły, a Twoje dziecko cierpi z bólu, jest narażone na poważne powikłania zdrowotne – nie czekaj! Narkoza to bezpieczny i stosowany od wielu lat sposób na przywrócenie zdrowego uśmiechu dziecka i zapobieganie traum związanych z leczeniem. Stosowany jest a całym świecie z powodzeniem. Zdrowie dziecka jest najważniejsze, nie pozwól aby dorastało w cierpieniu, umów konsultację już dziś!

 

SEDACJA WZIEWNA

Sedacja wziewna – co to jest?

Często w obawie przed bólem i ze strachu przed wizytą u lekarza dentysty rezygnujemy  z szansy na zdrowy i piękny uśmiech. Nowoczesne sposoby znieczuleń stomatologicznych przychodzą z pomocą właśnie takim pacjentom.

Sedacja wziewna jest jednym z nich. Gaz rozweselający podany w trakcie wizyty pozwala pacjentowi zrelaksować się, zapomnieć o strachu – bez utraty świadomości. Podanie nadtlenku azotu z tlenem (sedacja wziewna) to częste rozwiązanie w przypadku dentofobii u dorosłych, w leczeniu u dzieci, oraz w przebiegu dłuższych zabiegów implantologicznych lub chirurgicznych wykonywanych w gabinecie.

Czym różni się sedacja od narkozy (znieczulenie ogólne)?

Sedacja wziewna, podobnie jak narkoza, jest stosowana podczas leczenia stomatologicznego, jednak w odróżnieniu od narkozy całkowitej, pacjent jest w kontakcie z dentystą podczas zabiegu, nie znajduje się w stanie głębokiego snu, jest świadomy, chociaż jego uwaga zostaje ograniczona. Pacjent podczas sedacji samodzielnie oddycha i reaguje na bodźce fizyczne i słowne. Sedacja łagodzi poczucie lęku, ból i minimalizuje strach, dając pacjentowi poczucie relaksu podczas zabiegu. Obecnie uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych metod walki ze strachem jaki towarzyszy pacjentom podczas wizyty. Gaz rozweselający ogranicza świadomość pacjenta w kontrolowany sposób, jednak nie wyłącza całkowicie odruchów, pacjent pozostaje w kontakcie werbalnym z zespołem lekarzy, co pozwala dentyście sprawnie przeprowadzić zabieg.

U kogo sedacja wziewna może być zastosowana?

Sedacja jest szczególnie pomocna u pacjentów z dentofobią, czyli panicznym lękiem przed leczeniem stomatologicznym, a także u dzieci. Pomocna jest także u pacjentów z padaczką i astmą, u których stres podczas zabiegu może wywołać nasilenie objawów choroby. Przez złagodzenie napięcia i lęku, zmniejsza się ryzyko ataku duszności i napadu padaczkowego. Sedacja jest metodą bardzo popularną w krajach Europy Zachodniej oraz USA. Jest bezpieczna i nie pozostawia efektów niepożądanych. Warto ją polecić jako współczesną metodę walki ze strachem przed dentystą wśród dorosłych i metodę minimalizującą nieprzyjemne doznania w trakcie leczenia stomatologicznego najmłodszych.

Leczenie zębów w sedacji u dzieci

Sedacja nadtlenkiem azotu z tlenem jest całkowicie bezpieczna i można ją stosować nawet u dzieci od 3. roku życia. Podanie gazu wygląda podobnie jak  dorosłych i polega na użyciu mieszaniny gazów w celu relaksacji małego pacjenta. Bezpieczne proporcje tych gazów pozwalają przenieść dziecko w świat marzeń sennych, jednocześnie nie wyłączając kontaktu z lekarzem. Dziecko nie zasypia, ale również nie jest świadome tego, co dzieje się wokół niego. Mieszanina spedycyjna podawana jest przez cały czas trwania zabiegu przez specjalną maseczkę. Po zakończonym leczeniu dziecko powraca do stanu pełnej świadomości przez podaniu czystego tlenu. Sedacja wziewna pozwala na przeprowadzenie zupełnie bezstresowego leczenia stomatologicznego.

Formularz kontaktowy

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, opowiemy o szczegółach oferty i umówimy Cię na wizytę.  Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Centrum Medyczne ENEL-MED Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Słomińskiego 19 lok. 524, 00-195 Warszawa. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.