hero-image

Oczyszczanie jamy ustnej – GBT

Opis usługi

Na czym polega zabieg GBT?

GBT (Guided Bioflim Therapy) to innowacyjny zabieg polegający na całkowitym usunięciu szkodliwej płytki bakteryjnej (zwanej biofilmem), osadów i kamienia z całej jamy ustnej wraz z fluoryzacją. 8-etapowy zabieg GBT jest niezwykle precyzyjny, a przy tym nieinwazyjny i bezpieczny. Nie tylko oczyszcza powierzchnię zębów z płytki i kamienia nazębnego, ale również dziąsła, kieszonki dziąsłowe i inne tkanki miękkie jamy ustnej z biofilmu. Zabieg przeznaczony jest dla pacjentów od 7 roku życia.

 

 

8 kroków do idealnie czystych zębów

  1. Ocena – poddajemy ocenie zdrowe zęby, próchnicę, zapalenie dziąseł, zapalenie przyzębia i implanty.
  2. Wybarwienie – przy pomocy gąbeczek wybarwiających, wskazujemy pacjentowi obszary, których nie doczyszcza. Kolor ułatwia usuwanie biofilmu. Po usunięciu biofilmu, kamień jest łatwiejszy do wykrycia.
  3. Motywacja – Tłumaczymy rolę profilaktyki oraz przeprowadzamy instruktaż higieny domowej. Tłumaczymy zasadność stosowania szczoteczek elektrycznych, międzyzębowych oraz irygatorów.
  4. Airflow – oczyszczamy jamę ustną na naturalnych zębach, wypełnieniach i implantach przy pomocy specjalistycznej dyszy podgrzewaną wodą, z piaskiem o mikronowej średnicy. Usuwamy biofilm nad- i poddziąsłowo oraz oczyszczamy tkanki miękkie (dziąsła, język, podniebienie).
  5. Perioflow – usuwamy biofilm w głębokich kieszonkach przy naturalnych zębach, furkacjach korzeni i implantach.
  6. Piezon – usuwamy kamień nad- i poddziąsłowo, czyścimy kieszonki oraz okolice wokół implantów i uzupełnień protetycznych. Zminimalizowane użycie ultradźwiękowego sklera chroni twarde tkanki zęba przed uszkodzeniami.
  7. Kontrola – upewniamy się się, że biofilm i kamień zostały usunięte. Dokładnie diagnozujemy próchnicę. Zabezpieczamy zęby fluorem.
  8. Plan wizyty – Planujemy harmonogram wizyt w zależności od potrzeby klinicznej.

 

Opinia Pana Roberta

„Wiele lat strachu i znieczulania przy każdej wizycie! A dzisiaj, aż trudno uwierzyć! Zabieg GBT to zupełnie bezbolesne oczyszczanie zębów, a to co mnie najbardziej zaskoczyło to oczyszczanie dziąseł, podniebienia i języka, niesamowite uczucie. Już dziś zapiszę całą moja rodzinę. Polecam każdemu.”

 

 

Opinia Mai

„Noszę aparat ortodontyczny, przez co codzienne mycie zębów jest dla mnie trudne. Na wizycie pani higienistka wybarwiła moje zęby i dała mi wskazówki jak o nie dbać na co dzień. Podczas zabiegu nic mnie nie bolało, a moje zęby chyba nigdy nie były takie czyste jak teraz! Teraz sama będę przypominać mamie o zapisie na kolejną wizytę.”

 

Efekty zabiegu GBT

Formularz kontaktowy

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, opowiemy o szczegółach oferty i umówimy Cię na wizytę.    Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Centrum Medyczne ENEL-MED Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Słomińskiego 19 lok. 524, 00-195 Warszawa. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.