hero-image

CBCT- tomografia stożkowa

Opis badania

CBCT to szybsza i bezpieczniejsza odmiana tomografii komputerowej, stworzona dla stomatologii. Obrazuje wewnętrzną anatomię z dokładnością niemożliwą do uzyskania w innym badaniu radiologicznym: precyzyjnie pokazuje przebieg ważnych struktur, takich jak nerwy, naczynia krwionośne, korzenie zębów, położenie zatok obocznych nosa.

CBCT pomaga dokładnie zaplanować zabiegi i leczenie oraz ocenić potencjalne ryzyko. Jest przydatne w niemal każdej dziedzinie stomatologii – stosuje się je w diagnozowaniu stawu skroniowo-żuchwowego, chirurgii twarzowo-czaszkowej i stomatologicznej, ortodoncji, endodoncji, periodontologii, implantologii, a także w laryngologii.CBCT - diagnostyka stomatologiczna

Dzięki zastosowaniu promieniowania w postaci wiązki stożkowej CBCT umożliwia zobrazowanie twarzoczaszki w trakcie tylko jednego obrotu źródła promieniowania. Dla pacjenta oznacza to mniejszą dawkę promieniowania i krótszy czas badania.

Formularz kontaktowy

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, opowiemy o szczegółach oferty i umówimy Cię na wizytę.



    Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Centrum Medyczne ENEL-MED Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Słomińskiego 19 lok. 524, 00-195 Warszawa. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.