hero-image

Pediatra – dzieci zdrowe

Opis specjalizacji

Pediatra to lekarz, który zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób typowych dla wieku dziecięcego, a także ogólną kontrolą stanu zdrowia i rozwoju dzieci – począwszy od dnia ich narodzin, poprzez okres przedszkolny i szkolny, aż do lat młodzieńczych. Na konsultacje z doświadczonymi pediatrami zapraszamy do enel-med w całej Polsce!

Ze specjalistycznych porad pediatry mogą korzystać zarówno dzieci chore, jak i zdrowe dzieci. W przypadku pacjentów chorych pediatra zajmuje się diagnostyką oraz doborem najlepszych metod leczenia. Z kolei zdrowe dzieci powinny być poddawane regularnej kontroli rozwoju oraz stanu zdrowia, oczywiście w towarzystwie rodziców (opiekunów prawnych) i za ich zgodą.

Zdrowe dzieci – kiedy zgłosić się z nimi do pediatry?

Rodzice powinni zgłaszać się ze zdrowymi dziećmi do pediatry w celu odbycia planowych wizyt profilaktycznych, na wykonywane w określonym czasie bilanse zdrowotne, a także obowiązkowe i zalecane szczepienia. Lekarz sprawdzi ogólny stan zdrowia małego pacjenta, będzie mógł odpowiedzieć na ewentualne pytania rodziców, a także zareagować na pojawiające się nieprawidłowości.

W czym pediatra pomoże zdrowym dzieciom?

W ramach konsultacji pediatrycznych dla zdrowych dzieci lekarz:

  • przeprowadza ocenę ogólnego rozwoju fizycznego dziecka,
  • przeprowadza szczegółowe badanie lekarskie,
  • udziela informacji w zakresie pielęgnacji dziecka, karmienia, zasad opieki,
  • dokonuje kwalifikacji do szczepień,
  • kieruje dziecko na badania lub do innych specjalistów, jeśli zauważa nieprawidłowości.

Warto pamiętać, że na wszystkie badania i procedury lecznicze wykonywane u dziecka zgodę musi wyrazić rodzic (opiekun prawny).

teleporady w enel-med

Wizyta u pediatry ze zdrowym dzieckiem – jak przebiega?

Wizyta u pediatry ze zdrowym dzieckiem obejmuje m.in. szczegółowe badanie lekarskie. Lekarz waży dziecko, kontroluje jego wzrost, czasami również obwód głowy czy klatki piersiowej. Ważnym elementem wizyty jest także wywiad z rodzicami – pediatra pyta o to, jak przebiega rozwój dziecka, czy nie pojawiają się żadne niepokojące objawy itp. Specjalista odpowiada również na pytania rodziców.

Co po wizycie?

Po profilaktycznej/kontrolnej/okresowej wizycie u pediatry należy stosować się do wskazówek lekarza dotyczących opieki nad maluchem, jego pielęgnacji, karmienia itp. Oczywiście trzeba również przestrzegać terminów kolejnych wizyt, zleconych szczepień oraz badań.

Gdzie warto się wybrać do pediatry ze zdrowymi dziećmi?

Na wizyty profilaktyczne, okresowe i kontrolne ze zdrowymi dziećmi zapraszamy do oddziałów enel-med.

FAQ

  • W jaki sposób można się umówić na konsultację z pediatrą w enel-med?

Na wizytę ze zdrowym dzieckiem u pediatry można umówić się za pomocą aplikacji mobilnej, poprzez system rezerwacji online oraz telefonicznie dzwoniąc na naszą infolinię.

  • Czy w placówkach enel-med można zaszczepić dziecko?

Oczywiście! Mamy w ofercie zarówno szczepionki z kalendarza szczepień obowiązkowych, jak i zalecanych.

  • Gdzie mogę się zgłosić z dzieckiem na zlecone przez pediatrę konsultacje specjalistyczne?

Zachęcamy do zapoznania się z zakresem usług poszczególnych placówek. Zapewniamy opiekę m.in. alergologów dziecięcych, dermatologów dziecięcych, okulistów dziecięcych oraz ortopedów dziecięcych.

Formularz kontaktowy

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, opowiemy o szczegółach oferty i umówimy Cię na wizytę.    Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Centrum Medyczne ENEL-MED Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Słomińskiego 19 lok. 524, 00-195 Warszawa. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.