enel-med online kontakt e-sklep
hero-image

Psychotechnika

Opis badania

Psychotechnika – badania psychologiczne kwalifikujące do pracy wymagającej szczególnych predyspozycji. Przeprowadza się je w celu ustalenia braku lub istnienia przeciwskazań psychologicznych do posiadania określonych uprawnień. Badanie przeprowadza się przy użyciu testów psychologicznych oraz poprzez zastosowanie odpowiedniej aparatury pomiarowej.

Psychotechnika – przygotowanie do badania

Pacjent powinien być wyspany, wypoczęty po lekkim posiłku. 48 godz. przed badaniem nie powinien spożywać alkoholu ani innych substancji psychotropowych.
Jeśli pacjent nosi okulary na stałe, używa okularów do czytania, prowadzenia pojazdu – niezbędne jest zabranie ich na wizytę.  Na badanie niezbędne jest zabranie prawa jazdy (jeśli pacjent posiada – badanie mogą wykonywać osoby nieposiadające prawa jazdy) i dowodu osobistego. Należy także pamiętać o okazaniu skierowania.

Psychotechnika – wynik badania

Pacjent otrzymuje oryginał zaświadczenia/orzeczenia bezpośrednio po wykonanym badaniu.  Wyniki badań z zakresu medycyny pracy są wydawane bez określenia terminu ważności ponieważ to lekarz medycyny pracy wystawiając zaświadczenie o zdolności pracy decyduje o terminie kolejnego badania.
W przypadku badań wymagających wystawienia orzeczenia psychologicznego, gdzie termin określa konkretna ustawa: kierowca zawodowy, pracownik ochrony, strażnik miejski, praca z bronią, pojazdy uprzywilejowane itp. – termin ważności jest określony na wyniku badania.