hero-image

Salus-Talent – głęboka stymulacja elektromagnetyczna

Opis usługi

Głęboka stymulacja elektromagnetyczna to zabieg wykonywany przy użyciu urządzenia Salus-Talent – pulsacyjnego, głęboko penetrującego stymulatora elektromagnetycznego, który umożliwia przenikanie pola elektromagnetycznego w głębsze warstwy tkanek i kości, gdzie może działać przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo. Rehabilitacja elektromagnetyczna z użyciem sprzętu Salus-Talent dostępna jest w ofercie warszawskiego oddziału enel-med przy ul. Puławskiej.

Głęboka stymulacja elektromagnetyczna to jedno z najnowszych osiągnięć współczesnej rehabilitacji. Zabieg wykonywany jest przy użyciu innowacyjnego urządzenia Salus-Talent, którego właściwości zostały potwierdzone w badaniach klinicznych. Jest to głęboko penetrujący, wysoko indukcyjny pulsacyjny stymulator elektromagnetyczny – przyłożony do określonej partii ciała pozwala na przenikanie pola elektromagnetycznego w głębokie warstwy tkanek, mięśni i kości. W momencie kontaktu pola z tkankami przyspiesza krążenie krwi, pobudzane są komórki nerwowe, przyspieszają procesy regeneracji, usprawnione zostaje usuwanie toksyn z organizmu. Głęboka stymulacja elektromagnetyczna, jak sama nazwa wskazuje, umożliwia penetrację do 10 cm w głąb tkanek.

Głęboka stymulacja elektromagnetyczna – wskazania

Rehabilitacja elektromagnetyczna z użyciem urządzenia Salus-Talent znajduje zastosowanie w leczeniu i rehabilitacji takich dolegliwości, jak:

 • ostre i przewlekłe bóle stawowe,
 • ostre i przewlekłe bóle mięśniowe,
 • choroba zwyrodnieniowa stawów obwodowych i kręgosłupa,
 • zespoły przeciążeniowe,
 • entezopatie (łokieć tenisisty i golfisty, ostroga piętowa),
 • bark zamrożony,
 • urazy sportowe,
 • zespoły bólowe kręgosłupa i dyskopatia.

Głęboka stymulacja elektromagnetyczna bywa również wykorzystywana u pacjentów z zanikami mięśniowymi, nietrzymaniem moczu, dysfunkcjami seksualnymi, schorzeniami nerwów, a także jako rehabilitacja pooperacyjna oraz poporodowa.

Głęboka stymulacja elektromagnetyczna – przeciwwskazania

Wśród przeciwwskazań do zabiegów głębokiej stymulacji elektromagnetycznej znajduje się:

 • ciąża i okres karmienia,
 • podwyższona temperatura ciała,
 • aktywne nowotwory,
 • obecność rozrusznika serca, pompy insulinowej, metalowych implantów,
 • ciężka, nieustabilizowana niewydolność układu krążenia.

Rehabilitacja elektromagnetyczna Salus-Talent – jak przebiega?

Zabieg wykonywany jest w pozycji siedzącej lub leżącej, zależnie od partii ciała poddawanej zabiegowi. Terapeuta może poprosić o odsłonięcie skóry, choć pole elektromagnetyczne bez problemu przenika także warstwy odzieży. Specjalna głowica na ruchomym ramieniu przykładana jest do ciała – stawu kolanowego, łokcia, stopy, szyi, kręgosłupa itp. – pole elektromagnetyczne natychmiast wnika nawet 10 cm w głąb ciała, rozpoczynając swoje dobroczynne działanie. Jest to wyraźnie odczuwalne dla pacjenta.

Głęboka stymulacja elektromagnetyczna – efekty

Efekty głębokiej stymulacji elektromagnetycznej – złagodzenie dolegliwości bólowych, zwiększenie ruchomości stawu, zredukowanie obrzęków czy krwiaków – są widoczne od razu po pierwszym zabiegu. Zalecane może być jednak wykonanie serii zabiegów w odstępach kilkunastu dni.

FAQ

 • W której placówce można skorzystać z zabiegu?

Rehabilitacja elektromagnetyczna z użyciem sprzętu Salus-Talent dostępna jest w ofercie warszawskiego oddziału enel-med przy ul. Puławskiej.

 • Jak zapisać się na wizytę?

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego z placówką lub do skorzystania z naszego formularza kontaktowego.

 • Czy aby skorzystać z zabiegu muszę mieć skierowanie?

Nie, w naszych centrach medycznych nie wymagamy od pacjentów skierowań.

Formularz kontaktowy

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, opowiemy o szczegółach oferty i umówimy Cię na wizytę.  Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Centrum Medyczne ENEL-MED Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Słomińskiego 19 lok. 524, 00-195 Warszawa. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.