hero-image

Metamorfoza stomatologiczna – Pani Kamila

Opis metamorfozy stomatologicznej - Pani Kamili

Pani Kamila (lat 43) to kolejna uczestniczka akcji metamorfozy Claudii – pozytywnie nastawiona do życia pasjonatka sportu. Na co dzień pracuje w drukarni jako kierownik biura obsługi klienta.

„Miałam kompleksy z powodu koloru swoich zębów, przeszkadzała mi też diastema. Teraz to już przeszłość, więc częściej się uśmiecham – mówi Kamila.”

Wystarczyły dwie wizyty, by zmienić zęby Kamili nie do poznania. Proces leczenia został poprzedzony szczegółowym wywiadem, podczas którego zweryfikowano stan jamy ustnej Kamili i poznano oczekiwania uczestniczki co do finalnego efektu. Pozwoliło to zespołowi specjalistów pod kierownictwem dr Grażyny Ciuhak-Iwanowskiej opracować plan leczenia. Następie wykonano profesjonalna higienizacje jamy ustnej, tj. skaling i piaskowanie, by oczyścić szkliwo i wykryć ubytki.

Metamorfoza stomatologiczna - Pani Kamila

Zęby Kamili okazały się zdrowe, więc można było je rozjaśnić. Do tego procesu wybrano wybielanie laserem. To szybka metoda, która nie powoduje dużej nadwrażliwości zębów. Na szkliwo nakłada się rozjaśniający żel i zabezpiecza dziąsła plastyczną pastą. Potem na zęby kieruje się wiązkę lasera. W czasie zabiegu lekarz i pacjent są w okularach. Cały zabieg trwa 15 minut, po czym robi się przerwę i całość powtarza się jeszcze dwa razy. Zęby są od razu bielsze. Dla utrwalenia efektu, kilka dni trzeba być na białej diecie, czyli unikać barwiącego jedzenia i picia.

Metamorfoza stomatologiczna - Pani Kamilia 2

Na kolejnej wizycie wykonano tzw. bonding. Podczas zabiegu używa się żywic kompozytowych. To plastyczna masa, która zastyga pod lampą. Dzięki niej można wyrównać zgryz, odbudować ząb, lub – jak w przypadku Kamili – zlikwidować diastęmę, czyli przerwę między zębami. Efekt widać natychmiast.

Metamorfoza stomatologiczna - Pani Kamila 3

Metamorfozy dokonała lek. dent. Grażyna Ciuchak-Iwanowska

Formularz kontaktowy

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, opowiemy o szczegółach oferty i umówimy Cię na wizytę.    Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Centrum Medyczne ENEL-MED Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Słomińskiego 19 lok. 524, 00-195 Warszawa. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.