hero-image

Metamorfoza stomatologiczna – Pani Lidia

Opis metamorfozy stomatologicznej Pani Lidii

Drugą uczestniczką metamorfoz miesięcznika CLAUDIA jest Pani Lidia Grabowska (lat 56 lat), od lat pracuje jako opiekunka osób starszych. Wolny czas spędza z rodziną i przyjaciółmi, lubi gotować. Jak sama mówiła „Zęby to był mój największy kompleks. Starałam się nie uśmiechać zbyt szeroko, by ich nie pokazywać” – teraz to już przeszłość.

Na poprawę stanu zębów nigdy nie jest za późno, jak pokazuje przykład pani Lidii. Piękne zęby, szeroki uśmiech mogą dodać pewności siebie i przełamać wiele barier, również podczas nawiązywania nowych znajomości. Uśmiechnięta i radosna osoba jest postrzegana przez otoczenie jako pewna siebie, otwarta na innych ludzi i na świat. Dlatego w Centrum Medycznym Enel-Med poza rozwiązywaniem problemów zdrowotnych związanych z uzębieniem zawsze dbamy o to, aby nasi Pacjenci mogli pochwalić się także efektem wizualnym naszej pracy. Leczenie stomatologiczne pozytywnie wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale odmładza wygląd i podnosi samoocenę. Uzupełnienie braków w uzębieniu poprzez korony, mosty czy też protezy powoduje zmianę rysów twarzy, a tym samym poprawę jej wyglądu.

Proces leczenia u Pani Lidii został poprzedzony wnikliwym wywiadem, w ramach którego pacjentka opisała swoje problemy jak również oczekiwania w zakresie metamorfozy.

W ramach pierwszego etapu dokonano dokładnego badania klinicznego stanu uzębienia oraz  wykonano zdjęcia radiologiczne – pozwoliło to zespołowi specjalistów pod kierownictwem dr Agnieszki Lenard opracować plan leczenia.

Metamorfoza stomatologiczna - Pani Lidia

Procedury medyczne rozpoczęto od przeprowadzenia higieny jamy ustnej, leczenia zachowawczego zębów oraz leczenia endodontycznego kilku zębów z zastosowaniem mikroskopu, które to leczenie przeprowadziła lek. dent. Magdalena Dybowska. Kolejnym etapem pracy było wykonanie badania na ustawienie prawidłowe w stawach skroniowo-żuchwowych łukiem twarzowym – badanie to określa ustawienie żuchwy w stosunku do szczęki i jest bardzo ważne z punktu widzenia zachowania prawidłowej funkcji żucia. Na podstawie wyników badania został przygotowany projekt prac protetycznych.

Metamorfoza stomatologiczna - Pani Lidia 2

Ostatecznym krokiem było wykonanie u Lidii przez dr. Lenard stałego uzupełnienia protetycznego w postaci dwóch mostów, koron oraz licówek na górze, na dole zaś wypełnień kompozytowych. Całe leczenie nie tylko znacząco poprawiło estetykę uśmiechu, ale przede wszystkim przywróciło naturalne warunki zwarciowe.  Dzięki przeprowadzonym zabiegom, pacjentka odzyskała nie tylko komfort, ale i piękny, naturalnie biały, zdrowy uśmiech.

Metamorfozy dokonała Lek. stom. Agnieszka Lenard

Formularz kontaktowy

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, opowiemy o szczegółach oferty i umówimy Cię na wizytę.    Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Centrum Medyczne ENEL-MED Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Słomińskiego 19 lok. 524, 00-195 Warszawa. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.