hero-image

Metamorfoza stomatologiczna- Pani Mariola

Opis metamorfozy stomatologicznej Pani Marioli

Trzecią już czytelniczką, która przeszła metamorfozę stomatologiczną w naszym Centrum Medycznym jest Pani Mariola. Pani Mariola lat 61 jest ogromną fanką roślin i kwiatów. Po przejściu na emeryturę może poświęcić się swojej pasji w 100%.

Do metamorfoz Panię Mariolę zgłosiła córka, która chciała, aby mama poczuła, że najlepsze jest jeszcze przed nią. Jak podkreśla sama Pani Mariola „O równych, śnieżnobiałych zębach mogłam do tej pory jedynie pomarzyć. Chodziłam do dentysty, ale tylko po to aby zakładać plomby. Dzięki metamorfozom teraz mam zęby z „najwyższej półki”.

Za efekt metamorfozy stomatologicznej przeprowadzonej w Centrum Medycznym Enel-Med odpowiedzialna była dr Aneta Warzecha. Pani doktor w trakcie pierwszej wizyty na podstawie zdjęcia przeglądowego (tj. pantomogramu) oraz po przeprowadzeniu badania wewnątrzustnego opracowała plan leczenia.

Zabiegi rozpoczęto od usunięcia nieszczelnych i nieestetycznych koron protetycznych oraz starych wypełnień kompozytowych.  Już na tym etapie, z powodu zbyt dużego zniszczenia próchnicą, podjęto decyzję o usunięciu dwóch zębów.

Metamorfoza stomatologiczna - Pani Mariola

Kolejną fazą leczenia było leczenie endodontyczne przy użyciu mikroskopu. Okazało się, że korzeń jednego z zębów Pacjentki nie spełnia wymogów, aby w dalszym etapie leczenia być dobrym filarem do odbudowy protetycznej. Plan leczenia uległ modyfikacji. Na czas gojenia, po usunięciu zębów, pacjentka została zaopatrzona w tymczasowe mosty i korony kompozytowe, które docelowo zostały zamienione na korony i mosty porcelanowe.

Metamorfoza stomatologiczna

Na zęby dolne zostały wykonane licówki kompozytowe w celu ich wydłużenia i zmiany kształtu. W ramach planu leczenia u pacjentki podniesiono zwarcie oraz wyrównano płaszczyznę zgryzu, czyli zęby wydłużono i wyrównano.

Efektem leczenia u pani Marioli jest piękny i zdrowy uśmiech, który w znaczącym stopniu poprawia komfort funkcjonowania Pacjentki.

Metamorfozy dokonała Lek. stom. Aneta Warzecha

Formularz kontaktowy

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, opowiemy o szczegółach oferty i umówimy Cię na wizytę.    Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Centrum Medyczne ENEL-MED Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Słomińskiego 19 lok. 524, 00-195 Warszawa. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.