hero-image

Metamorfoza stomatologiczna – Pani Ula

Opis metamorfozy stomatologicznej Pani Uli

Pani Ula jest już była ostatnią Pacjentką w ramach tego cyklu metamorfoz, której nasi stomatolodzy przywrócili uśmiech. Pani Ula okazała się „perełką” – w pełni zaufała naszym lekarzom dzięki czemu  finalny efekt leczenia możemy bez nadużyć nazwać spektakularnym.

Pacjentką zaopiekowały się dr Aneta Próba-Jarmuszewska oraz dr Magdalena Gniecka.

W trakcie pierwszej wizyty, aby dobrze przygotować plan leczenia zostało wykonane zdjęcie pantomograficzne. Z uwagi na dużą wadę zgryzu czyli tyło-żuchwie, która spowodowała obniżenie płaszczyzny zwarcia u pani Uli proces leczenia rozpoczął się od zbadania stawu skorniowo-żuchowowego metodą Gerbera i rekonstrukcji płaszczyzny zgryzowej w celu otworzenia funkcji narządu żucia.

U Pacjentki liczne braki zębowe boczne obustronne w szczęce i żuchwie spowodowały dużą destrukcję tkanek twardych zębów (starcie zębów)  i zniszczenie ich praktycznie do poziomu dziąseł dlatego dr Magdalena Gniecka przeprowadziła leczenie endodoncyjne (leczenie kanałowe) 10 zębów oraz wzmocniła je wkładami z włókna szklanego. Pozwoliło to następnie dr Jarumszewskiej na wykonanie odbudowy protetycznej w postaci koron porcelanowych.
Aby Pani Ula mogła ponownie cieszyć się pięknym uśmiechem wykonane zostały korony pełnoceramiczne na zębach górnych i proteza szkieletowa na zatrzaskach w odcinaku bocznym. Na dolnych zębach zostały wykonane licówki kompozytowe w odcinku przednim, most porcelanowy po stronie prawej pacjentki oraz odbudowę płaszczyzn zgryzowych po stronie lewej w żuchwy.

Metamorfoza stomatologiczna- Pani Ula

Metamorfoza stomatologiczna-Pani Ula

Metamorfozy dokonała Lek. stom. Aneta Jarmuszewska

Formularz kontaktowy

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, opowiemy o szczegółach oferty i umówimy Cię na wizytę.    Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Centrum Medyczne ENEL-MED Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Słomińskiego 19 lok. 524, 00-195 Warszawa. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.