hero-image

Problemy z dziąsłem

Opuchnięte dziąsło

Zmiany w dziąsłach mogą mieć różnorakie podłoże, dlatego jeśli wystąpią, polecamy skorzystanie z konsultacji stomatologicznej, podczas której zdiagnozowana zostanie  przyczyna zmian i zostanie wdrożone leczenie. Dla złagodzenia objawów radzimy płukanie  jamy ustnej 3 x razy dziennie płynem o działaniu antyseptycznym (np. Elgydium, Eludril, Oral-B Professional).

Krwawienie z dziąsła

Krwawiące dziąsła to efekt stanu zapalnego w jamie ustnej, najczęściej spowodowanego niedostateczną higieną. Inne możliwe przyczyny to m.in.: niedobory witamin, cukrzyca, niektóre choroby wątroby czy niewłaściwe stosowanie leków przeciwzakrzepowych. W sytuacji krwawienia dziąseł, by nie dopuścić do pogorszenia stanu, zalecamy umówienie wizyty kontrolnej u dentysty, który określi przyczynę i sposób leczenia. Doraźnie warto zastosować pastę do zębów o działaniu antybakteryjnym (np. Lacalut Activ, Elgydium, Oral-B Gum&Enamel) oraz płukankę o działaniu antyseptycznym (np. Elgydium, Eludril, Oral-B Professional).

Ropień dziąsła

Ropień zęba to oznaka toczącego się procesu zapalnego w tkankach zęba wynikającego z infekcji bakteryjnej. Procesowi towarzyszy silny, pulsujący ból. Wymaga szybkiej interwencji stomatologa. Brak wdrożenia odpowiedniego leczenia we właściwym czasie, może skutkować rozszerzeniem infekcji (drobnoustroje obejmują przyzębie i przechodzą w głąb kości). Zlekceważony ropień zęba może skutkować koniecznością usunięcia zęba. Umów pilną wizytę stomatologiczną dzwoniąc na naszą infolinię 22 23 07 007 lub korzystając z funkcjonalności aplikacji.

Ruchomość zębów w trakcie leczenia periodontologicznego

Jeśli jesteś w trakcie leczenia periodontologicznego i odczuwasz ruchomość zębów, zadzwoń na naszą infolinię 22 23 07 007 i umów pilną wizytę stomatologiczną. Ruchomość zębów może doprowadzić do ich utraty, dlatego w takiej sytuacji należy działać szybko.

Formularz kontaktowy

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, opowiemy o szczegółach oferty i umówimy Cię na wizytę.    Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Centrum Medyczne ENEL-MED Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Słomińskiego 19 lok. 524, 00-195 Warszawa. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.