enel-med online kontakt e-sklep
hero-image

Szczepienie na kleszczowe zapalenie mózgu

Opis usługi

Kleszczowe zapalenie mózgu to bardzo groźna choroba ośrodkowego układu nerwowego. Zakażenie nią następuje w zaledwie kilka minut po ukąszeniu przez kleszcza-nosiciela. Objawy kleszczowego zapalenia mózgu początkowo przypominają grypę.

 

Zaczyna się od gorączki, bólów głowy, mięśni, stawów. W dalszej fazie rozwoju wirus atakuje układ nerwowy i doprowadza do zapalenia mózgu czy rdzenia kręgowego.

Natomiast zapalenie opon mózgowych to najczęstsza postać choroby, która może prowadzić do trwałych następstw neurologicznych.

Co powinieneś wiedzieć o kleszczach:

 • Żyją do 5 lat.
 • Nie spadają z drzew: mieszkają w trawie i krzakach o wysokości do 1,5 metra.
 • Są wszędzie: w lasach, na łąkach, placach zabaw, parkach, trawnikach.
 • Ich szczyt aktywności to: czerwiec-październik.
 • Łatwo je przeoczyć.
 • Zakażają przez ślinę: to w niej znajdują się bakterie i wirusy.

Formularz kontaktowy

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, opowiemy o szczegółach oferty i umówimy Cię na wizytę.  Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Centrum Medyczne ENEL-MED Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Słomińskiego 19 lok. 524, 00-195 Warszawa. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.

  Bądź na bieżąco z aktualnościami

  CM ENEL-MED oraz oferowanych przez CM ENEL-MED produktów i usług za pomocą środków komunikacji elektronicznej – podany adres e-mail, co wiąże się z używaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, których jestem użytkownikiem.